Proszę o opinie na temat latarki SOLARFORCE

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Zgadzam się, dla nie-ledoholika to dosknała latarka.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

SzymonHK pisze:Zgadzam się, dla nie-ledoholika to dosknała latarka.
Na to wygląda, zwłaszcza przy tej cenie. A i dla miłosników modowania jest w niej coś miłego - jest co poprawiać ;)
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Saracen
Posty: 50
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 22:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Saracen »

Dostałem dziś wszystkie części: pierwsze wrażenie: niezła... ale po tym co zrobił dla mnie Midi wszystko inne będzie gorzej wykonane :wink:
A już całkiem poważnie:
Na plus: bardzo fajna latareczka, do tego stopnia, że nie umiem się zdecydować na optymalny dla mnie zestaw części (a to że wszystko do wszystkiego pasuje to super sprawa) Testowałem kombinacje jednej i drugiej głowicy z wszystkimi trzema koronkami, oraz dokładałem do tego raz jeden, raz drugi włącznik. Nie wiem na co ostatecznie się zdecyduję...
Na minus: pewnie w związku z patentem "na sprężynkę" w latareczce 18650 strasznie lata... wolał bym, żeby po skręceniu latarki w całość była ona bardziej stabilna w środku (może jakiś dystans, albo mocniejsza sprężynka?)
acha, zapomniałem o bardzo istotnym elemencie: http://www.solarforcestore.com/servlet/ ... ard/Detail i nie mam gdzie dopiąć smyczy :mrgreen:
Fotki postaram się zamieścić jutro...
Obrazek
O światełkach wiem najmniej na tym Forum ;-)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Puka na boki akus? Czy tył przód? Rozciągnij sprężynkę moze sie uda a jak nie masz magnesiki? Tylko z nimi ostrożnie bo jak sie przesuną to bedzie pewnikiem zwarcie ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Posty: 50
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 22:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Saracen »

lennin pisze:Puka na boki akus? Czy tył przód? Rozciągnij sprężynkę moze sie uda a jak nie masz magnesiki? Tylko z nimi ostrożnie bo jak sie przesuną to bedzie pewnikiem zwarcie ;)
Przód i tył... sprężynki nie będę rozciągał, bo słabowicie wygląda, kombinuje z dystansem między aku a sprężynką z włącznika (już jest tzw. prowizorka, ale może i na stałe zostanie, tylko dopracuje trochę wersje beta) użyłem takiej pianki do pakowania, coś a'la karimata... przytrzymuje akusa i odciąża sprężynkę, będzie na fotkach.
Edit: teraz czuć, że "na boki" też trochę chodzi...
EDIT:
Fotki
Tak robiłem dystans:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak świeci z opcjonalną koroną:
Obrazek
Tak się prezentuje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ale żeby nie było wszystko cacy, body które dostałem jest lekko skrzywione (0,5-1 mm):
Obrazek
w miejscu oznaczonym na fotce body ma połączenie 2 elementów? Myślałem, że jest rozkręcane, ale kolega Lennin zasugerował, że może być spasowane na ścisk... wolałem nie ruszać, owo skrzywienie w żaden sposób nie wpływa na funkcjonalność latareczki jednak ponieważ straszny ze mnie maruda zamówiłem już drugą taką samą, a ta wylądowała na Allegro... mam nadzieję otrzymać tym razem wszystko prościutkie i cacy :mrgreen:
I na zakończenie, głosem laika... gwinty mogły by być mniej ostre (pokaleczyłem łapy) zadziorów nie ma, ale ostre skubane jak żyletki... (no może noże :wink: )
Obrazek
O światełkach wiem najmniej na tym Forum ;-)
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Kolego Saracen, czy twój egzemplarz też nie ma całego SOS tylko ...---?
Ja trafiłem juz trzy takie.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

SOSOSOSO. Chyba wszystkie tak mają. Mój też. :razz:
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Trzeba zmienic driverek chyba.
Awatar użytkownika
Saracen
Posty: 50
Rejestracja: sobota 21 mar 2009, 22:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Saracen »

Potwierdzam, w obu latarkach SOSOSO.......
Obrazek
O światełkach wiem najmniej na tym Forum ;-)
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Troszkę o wątku zapomniałem :oops: Zrobiłem wykresik czasu pracy dla mojego modułu (3,7-4,2V) i nie jest źle :mrgreen:

Obrazek
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Qrcze dostałem kolejną dla znajomego L2. Jakość poleciała strasznie. Zapaluchowany moduł bez naklejki żadne co to jest, szybka też nie pierwszej świeżości, otarcia na koronie. Zero smaru gdziekolwiek. Ale czego sie spodziewać po chinolach. Było dobre to zaczęli ciąć koszty. Marka wyrobiona lecimy z koksem. Za 25$ mimo wszystko ciągle jest to przyzwoita latarka na moduły z akusem i pokrowcem w zestawie. Było za pięknie.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Moze to podrobka Solarforca byla? Moj Solarcorce L2 przyszedl elegancki, ze smarem, bez paluchow, z naklejka na module i ostra korona.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

No ze strony solarforce-store zamawiałem. Ciekawe ze zniknęły z oferty.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Zamiast SF pojawiła się marka Spiderfire, ale niestety to już tandeta, malowanie zamiast anodowania, gorsza obróbka, tandetny włącznik, który nie chce pociągnąć 1A i trzeba przerabiać, taki chiński naród. Kiedyś chetnie korespondowali, zapytałem co z SF, ale ani śladu od.powiedzi
Do sprzedania DARKTORT DT-E1.0 http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=1772
ODPOWIEDZ