Lampka niekoniecznie rowerowa

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

XiJaro pisze:
przemko pisze:Najmocniej Was przepraszam, ale nie chce mi się znowu przeszukiwać ton postów. :sad:
Szukam latarki na rower i jako EDC.
Solarforce L2P ze sklepiku :) od greg'a będzie lepsza niż to wszystko razem wzięte
ewentualnie posiada też L2 bodajże po 160zł do tego 2x Aku HI-MAX (25zł/szt) i ładowarka i zestaw bajka
Przeszukaj sklepik parę ciekawych propozycji zawsze jest
+1
XiJaro dobrze prawi :smile: . Posłuchaj dobrej rady, a będziesz zadowolony.
SF L2/L2P to świetne latareczki zarówno na rower jak i EDC.
Greg "uszyje" Ci latarkę na miarę, wybierzesz tryby, reflektor, korpus, rodzaj diody jaki sobie zażyczysz, a greg jeszcze doradzi i podpowie co i jak.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

cudny pisze:krzycho123, to sorki - ja nie mam jeszcze żadnej latarki, tak tylko domyślam się co w nich siedzi :-)


Wytłumaczcie mi jedną rzecz.

Latarka Ultrafire C2-T60 1200lumenów wg DX, aku 18650, dioda XM-LT6, czas pracy 100min.

Latarka Ultrafire WF-504B 510lumenów wg DX, aku 18650, dioda XM-LT6, czas pracy 60min.

Ja się pytam O CO CHODZI? KTO MA RACJE?
Obydwie mają mocno zawyżoną liczbę lumenów taki chwyt allegro :) dla ludzi, C2 powinna wypluć 600-700 lumenów WF504B ok 300-350lumenów realnie oczywiście kwestia pojedynczych modeli czas pracy pierwszej to ok 1h a drugiej do 2h w trybie maks
Co do wyglądu C2 to moim zdaniem jest bardzo ładna, wygląda dosyć poważnie i solidnie wśród tych zabawek serii WF. No i na pewno ma czym odprowadzić temperaturę z diody, nie jest to cud miód ale o niebo lepsza od seryjnych z modułami d26
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
przemko
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 21:35
Lokalizacja: może tu, może tam

Post autor: przemko »

Vigo z pewnością masz racje i wierzę w to co tu piszecie, zwłaszcza o natężeniu światła i realnym czasie świecenia. Te latarki które polecacie są świetne ale brakuje mi w nich jednej rzeczy do szczęścia zoomu by regulować kąt świecenia. Wiem, że dla większości z was to głupie he he więc nie będę się z Wami spierał. Muszę na spokojnie przemyśleć, co i jak. Giga dzięki za podpowiedź.
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

xijaro, teoretycznie mówiąc, po zmianie drivera w wf-504b jest ona w stanie wypluć te 600 lumenów przy czasie działania 1h ( pomijając straty w reflektorze, bo 504 ma mniejszy reflektor od c2 no nie? )

Wiem - żeby wyciągnąć z niej więcej lumenów, musiałbym więcej prądu władować a tym samym więcej ciepła odprowadzić, co jest nierealne - tak tylko gdybam :)
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

przemko pisze:świetne ale brakuje mi w nich jednej rzeczy do szczęścia zoomu by regulować kąt świecenia. Wiem, że dla większości z was to głupie
Nie martw się też tak miałem i moje 2 pierwsze latarki to zoom :) a teraz jest inaczej :)
A szczerze jeśli chcesz zooma to kup sobie Romisen RC-39 zoom działa na tej samej zasadzie co w ledlenser ale kosztuje ok 60zł jest całkiem dobra świeci mocniej i dalej niż LL P7
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
przemko
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 21:35
Lokalizacja: może tu, może tam

Post autor: przemko »

Gdyby połączyć to co robi Greg z Romisen RC-39, lub samą obudowę Led Lenser P7/T7 to bym był wniebowzięty, 750 lumenów i do tego zoom he he :D
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Panowie piguła d26, a p60 to jest to samo, tak?

Czy mają jakąś różnicę?

Jakie są inne typy piguł? Nigdzie o tym na forum nie jest napisane.
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
marshal
Posty: 192
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 16:30
Lokalizacja: Bergen

Post autor: marshal »

tak chodzi o moduły i to to samo, w zasadzie jest to jedyny typ ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Dzięki :)

Co powiecie o tej latareczce?

http://www.dealextreme.com/p/ultrafire- ... 8650-55237

Podoba mi się z wyglądu ( bardziej niż C2 ) i ogólnie fajna :) Ma ją ktoś?
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

przemko pisze:Vigo z pewnością masz racje i wierzę w to co tu piszecie, zwłaszcza o natężeniu światła i realnym czasie świecenia. Te latarki które polecacie są świetne ale brakuje mi w nich jednej rzeczy do szczęścia zoomu by regulować kąt świecenia. Wiem, że dla większości z was to głupie he he więc nie będę się z Wami spierał. Muszę na spokojnie przemyśleć, co i jak. Giga dzięki za podpowiedź.
Co do latareczek z zoom'em to masz w sumie tylko jeden wybór: Led Lenser, bo IMHO tylko ta firma w zadowalający sposób opanowała tą technologię, ale takiej ilości światła jak w "gregowej" SF to w LL nie uzyskasz, a i LL ma swoje wady i ograniczenia, cóż "noboby's perfect". :mrgreen:
PS Romisen'a RC-39 za tą cenę w sumie warto brać. :-)
przemko
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 21:35
Lokalizacja: może tu, może tam

Post autor: przemko »

Wiem że jestem noobem i nie ukrywam tego :D
Jakby zabrać główkę od LL P7/T7 i zrobić nowe body by oddawało dobrze ciepło i mieściło driver oraz aku he he może by się udało :D
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

przemko pisze:Wiem że jestem noobem i nie ukrywam tego :D
Jakby zabrać główkę od LL P7/T7 i zrobić nowe body by oddawało dobrze ciepło i mieściło driver oraz aku he he może by się udało :D
Ja też jestem "zielony" prawie tak jak Ty :mrgreen: , ale wydaje mi się, że soczewka w LL jest zaprojektowana pod konkretną diodę i jej ewentualna wymiana na inną jak i reszta proponowanych przez Ciebie przeróbek nie będzie niestety możliwa bo po takiej operacji (jeżeli w ogóle jest to możliwe) całego zoom'a szlag by trafił. :| Po za tym gdyby taki mod LL był by możliwy, efektywny i opłacalny to któryś z naszych Mistrzów już by na takowy się poważył :mrgreen: , a ja raczej nie słyszałem o takim projekcie, ale jak pisałem nie siedzę w temacie długo więc mogę się mylić.
Ostatnio zmieniony sobota 03 wrz 2011, 14:53 przez Vigo, łącznie zmieniany 1 raz.
przemko
Posty: 41
Rejestracja: niedziela 30 sty 2011, 21:35
Lokalizacja: może tu, może tam

Post autor: przemko »

Morał tej baki jest krótki i wszystkim znany chcesz mieć giga zooma sami wytaczamy :smile: :D
Dobra już nie offtopuję. :-)
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Oj panowie macie jeszcze Romisen RC-39 tania latareczka z kolimatorem i na 18650 :)
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

XiJaro pisze:Oj panowie macie jeszcze Romisen RC-39 tania latareczka z kolimatorem i na 18650 :)
Jest jeszcze zoom'owa RC-8 Q5 i ona jest też na 1x18650.
ODPOWIEDZ