Ładowarki Ultrafire WF-139 kontra TrustFire All-in-One Charg

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Wiek i zużycie moich ogniw trudno określić. Wydłubałem je z akumulatora laptopowego, ale słuszna uwaga co do napięcia na nich. Akumulator laptopowy musiał być nieźle eksploatowany bo na 4 ogniwa w nim siedzące jedno było do wywalenia. Posiadałem 2 takie aku wiec 6 ogniw uratowałem, kończę ładować ostatnią sztukę i co ciekawe na każdej z 6 napięcie jest takie samo 4,17 V, czyżby równomiernie wszystkie traciły pojemność? Niech poleżą parę dni to ocenie jak rezystancja własna je dobija.

[ Dodano: Sro Lut 25, 2009 10:27 pm ]
Wlasnie napotkalem pierwszy problem z ladowarka UltraFire. Swiecilem sobie UltraFire A10 z zasilaniem 14500 i nagle zaczela slabnac dosyc mocno. Wyciagnela akumulator do 1,8V i naladowac sie nie dalo. Polezalo chwile wrocilo do 2,24 V i dalej nie chcialo sie ladowac. Litosciwie po dluzszej chwili napiecie dalej 2,24 V ale ladowarka zaczela ladowac. CR123A podobnie swiecily swiecily az nagle padly tylko ze z nimi nie bylo problemu zeby naladowac i o dziwo 2 sztuki rownoczesnie sie rozladowaly.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
hooch
Posty: 52
Rejestracja: piątek 19 wrz 2008, 11:27
Lokalizacja: z Bydzi

Post autor: hooch »

Fluxor pisze: Wlasnie napotkalem pierwszy problem z ladowarka UltraFire...
mój problem jest chyba dużo gorszy :-( Ostrzeżenie...
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Ostatnie zamówienie przyszło kilka dni temu. http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1251
Dostałem podróbe :/ Oznaczenie tr0005B a nie tr0005 jak w innej podrubie. Nie mruga. Diody świecą stałym światłem.
Obrazek
Obrazek

Połączyłem gniazda na 16340.
Obrazek

Ta jest oryginalna i mruga i wygląda w środku tak
Obrazek
Obrazek

Skorupy są identyczne.
Nowa jest dla kolegi i teraz nie wiem czy mam mu ją dać.

Podłączałem miernik do naładowanego aku i jest 2.17V
Ładowarka na pusto daje 4,23. Oryginalna 4,96.
Ile max może dawać ładowarka do ładowanego aku? Oryginalna daje 4,36 a jak zaświeci się zielona 4,77 Podróba daje 4.23 i powoli rośnie ale dopuki ktoś z Was mi nie odpowie nie próbuje do ilu sięgnie ;)


EDIT

Podrubka ładuje do 4.23V a naładowany akumulator ma 4,22.
Awatar użytkownika
Bulba
Posty: 331
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bulba »

Ideał ? :)
My definition is High Definition.
Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne ®
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Ale wybuchowy ideał ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

nie, dlaczego?
Mrygac nie musi-mrygaja wersje mikroprocesorowe.To cus jest zrobione na wzm. operacyjnych i zrodle napiecia wzorcowego.Moze dzialac calkiem sprawnie. Napiecie bez obciazenia jest jak najbardziej ok. Jak nie ma babola w elektronice to powinna dzialac.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Ło to które robiły kabum? Chyba znów coś pomyliłem ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Trustfire all in łan wybuchł mi w rękach, ale tak naprawdę każda łądowarka, zwłaszcza chińska z dx ma prawo to zrobić, oszczędzają na elementach gdzie tylko mogą....
Awatar użytkownika
Bulba
Posty: 331
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bulba »

Nie prawda, na olowiu nie oszczedzaja :)
Lutuja wszystko olowiem 99,999% :D
My definition is High Definition.
Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne ®
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Mi ta podroba laduje do 4,23V niezabezpieczone ogniwa wiec jest OK pod tym wzgledem ale jest male ALE.
Po ok 3-5h od 1wszego wlaczenia zepsula mi sie 1dna z tych swiecacych diod i nie swiecil mi w niej kolor zielony :-| :roll:

A tak na marginesie to na PCB sa przygotowane nieopisane otworki by sobie podpiac blaszki na 16340 uzywajac drucika ~0,75mm2 i byloby estetyczniej :razz:

Co do wybuchow... naladowalem juz nia 11-12x niezabezpieczone i 4x zabezpieczone ogniwa i nic sie nie wydarzylo strasznego

A tak na marginesie czy moglby ktos potwierdzic lub zaprzeczyc to ze droszsze o 1$ (sku.21972) sa mrygajace a tansze to podroby ?
Ostatnio zmieniony czwartek 15 paź 2009, 11:01 przez ElSor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Moja oryginalna działa cały czas jak marzenie :) Ładowałem nią już kilkadziesiąt razy, nie ma dla mnie wad :). Jest szybka, mimo teoretycznie niedużego prądu (0.5A). Ładuje np szybciej od tych popularnych universal charger co dają niby 1a.
Nie przeładowuje - w zależności od ogniwa zatrzymuje się w granicach 4.17-4.22 (bez protekcji).
wadam
Posty: 3
Rejestracja: sobota 10 paź 2009, 22:29
Lokalizacja: nad morzem

Post autor: wadam »

Kupiłem SKU 01251, dostałem SKU 21972, a w środku jest TR0005.
Podczas ładowania nie mruga i 18650 ładuje ok. 4h(16340 ok 2-3h).
Jak na razie działa.
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

ElSor pisze:...

A tak na marginesie czy moglby ktos potwierdzic lub zaprzeczyc to ze droszsze o 1$ (sku.21972) sa mrygajace a tansze to podroby ?
No mam ta droższą i mruga. W komplecie jest dodatkowo wtyk do gn zapalniczki żeby można sobie ładować w aucie. Nie jestem znawcą ale wygląda na to że ta tańsza ma lepsze parametry. 4,23V to w sam raz w prównaniu do mrugającej 4,77.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Z czego wydlubac sprezynki nadajace sie do ladowarki UltraFire? Moje zdazyly sie juz naciagnac i jest teraz problem z ladowaniem bo nie chce dociskac minus.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

A ja mam pyanie co z tego że napięcie ładowania jest 4.77V - ładowarki do telefonów mają 5V i też to nie stanowi problemu ;-)
ODPOWIEDZ