Convoy L6

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

To weź przemyśl czy faktycznie jest Ci potrzebny ten potworek skoro c8, jak sam piszesz, wystarcza Ci. Kupić aby kupić to bez sensu.
rafnov
Posty: 39
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 18:03
Lokalizacja: Euroland

Post autor: rafnov »

A kupić aby sprawdzić? ;) Korci mnie ta latarka samoobronna, może jak nie dla mnie to komuś innemu z rodziny zostanie ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Jak chcesz, Twoje pieniądze. Sensowniej było by umówić się z kimś z forum, kto mieszka niedaleko, na mały test.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Też mnie korciła ta latarka (jak i inne potworki jej pokroju), jednak miałem okazję zobaczyć ją w akcji i po sensownym przemyśleniu sprawy, doszedłem do tego, że będzie mi raczej nie potrzebna, a nawet jak, to co najwyżej 1-2 razy do roku (no chyba że do szpanu przed znajomym).
Oczywiście nie mówię, że tobie będzie lub nie będzie potrzebna, jednak warto czasami spojrzeć nieco z dalszej perspektywy.
rafnov
Posty: 39
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 18:03
Lokalizacja: Euroland

Post autor: rafnov »

Pany, Liitokala 26650 utknęły mi na celnym i nie wiem kiedy dojdą. Co warto w Polsce kupić do tej latarki żeby nie było mocno drogo? Preferuję Allegro i program monetowy.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Może dobre 18650 i adaptery?
rafnov
Posty: 39
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 18:03
Lokalizacja: Euroland

Post autor: rafnov »

A rozwinie L6 pełnię możliwości na NCR18650B, bo tylko takie mam?
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Tak, mogą być. Convoy L6 w turbo pobiera 5A, więc Twoje ogniowa dadzą radę.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

endrju1 pisze:Też mnie korciła ta latarka (jak i inne potworki jej pokroju), jednak miałem okazję zobaczyć ją w akcji i po sensownym przemyśleniu sprawy, doszedłem do tego, że będzie mi raczej nie potrzebna, a nawet jak, to co najwyżej 1-2 razy do roku (no chyba że do szpanu przed znajomym).
Oczywiście nie mówię, że tobie będzie lub nie będzie potrzebna, jednak warto czasami spojrzeć nieco z dalszej perspektywy.
O tak, dobra myśl, uważam podobnie, tylko do zastosowań dodałbym np. ładny wygląd na szafce. I jeszcze coś, to akurat na prawdę może mieć sens. Ta latarka z założonym dyfuzorem rozpraszającym i na niskim trybie może długo i bardzo dobrze działać jako awaryjne oświetlenie w domu, jest duża, łatwo ją znaleźć w kryzysowej sytuacji... Jako taka awaryjna latarka do domu się wydaje być ok. I jeszcze te wielkie ogniwo...
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Panowie, a kupował ktoś z Was Convoya L6 w Chinach i nie zapłacił VATu? Nie miałem jeszcze okazji zamawiać tak wielkiej paczki, kupowałem same maluchy i drobnicę. Ja wiem, że to loteria, ale w tym przypadku szansa "przegranej" jest chyba spora? Macie jakieś doświadczenia? Też bym sobie kupił bo mi się bardzo podoba.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

Od ponad tygodnia mam L6, bezpłatną opcją przesyłki szła niecały miesiąc i nie było żadnych wątpliwości ze strony celników.
Chciałbym przypomnieć, iż VAT naliczony może zostać dla przesyłki z zawartością od 45 EURO w górę, czyli ~50$.
Większość ofert na L6 z kodem mieści się poniżej tej magicznej bariery i dlatego nie powinno być absolutnie żadnego problemu.

Tak przy okazji, w trybie turbo świeciła przeszło 30 minut, nie zagrzała się, ale to pewnie zasługa wiatru i chyba moje rozbiórkowe Panasonici nie do końca są w stanie podołać nawet tak niskim wymaganiom jak 5A.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
rafnov
Posty: 39
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 18:03
Lokalizacja: Euroland

Post autor: rafnov »

@Goferjw, chyba chodzi Ci o 150€.
@Tomeqp, to nie jest żadna wielka paczka. Zamawiałem wartości do 500 zł i żadnego cła nie naliczono. W UC leży tylko paczka z wyżej wspomnianymi akusami, bo pewnie boją się, że to bomba :)
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

rafnov
Jeżeli "majfrend" nie klepnie Ci w deklaracji "Gift" to podatek VAT naliczyć mogą już w przypadku przedmiotu o wartości od 22€ w górę.

Edit
na szybko znaleziony link z opisem kwot
a tutaj opisane jest dokładniej cło, natomiast VAT po łebkach
Linki na szybko wyszukane u wujka Google.
Odnośnie kwoty 150€ to chodziło Ci o cło, a nie VAT.
Ostatnio zmieniony piątek 05 sty 2018, 21:46 przez Goferjw, łącznie zmieniany 1 raz.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
rafnov
Posty: 39
Rejestracja: sobota 29 kwie 2017, 18:03
Lokalizacja: Euroland

Post autor: rafnov »

Masz rację, pomyliłem cło z VAT.
Chciałem zasygnalizować, że problemów nie mam, bo oni wiedzą jak wysyłać. ;)
Siwy
Posty: 172
Rejestracja: niedziela 18 kwie 2010, 23:52
Lokalizacja: Stamtąd

Post autor: Siwy »

Goferjw pisze:rafnov
Jeżeli "majfrend" nie klepnie Ci w deklaracji "Gift" to podatek VAT naliczyć mogą już w przypadku przedmiotu o wartości od 22€ w górę.

Edit
na szybko znaleziony link z opisem kwot
a tutaj opisane jest dokładniej cło, natomiast VAT po łebkach
Linki na szybko wyszukane u wujka Google.
Odnośnie kwoty 150€ to chodziło Ci o cło, a nie VAT.
Jest jeszcze inaczej - zgodnie z ustawą o podatku od towarów i usług VAT może być naliczony od każdej kwoty, niezaleznie czy to €1 czy €22, czy €50.

Zwolnienia do €22 nie stosuje się do towarów importowanych w drodze zamówienia wysyłkowego.

Jeśli chodzi o zwolnienie do €45 (podarunek) - ma zastosowanie jedynie w przypadku wysyłki od osoby fizycznej.

Cło płacimy powyzej $150, stawki zalezne od produktu.

Tyle przepisów, w praktyce wyglada to natomiast, jak wyglada.
ODPOWIEDZ