Grunda WF100 100lm

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
sebeq
Posty: 167
Rejestracja: piątek 30 maja 2008, 09:14
Lokalizacja: Bartoszyce

Grunda WF100 100lm

Post autor: sebeq »

Wpadła mi dzisiaj w ręce ciekawa latareczka pod wzgledem wykonania . Malutka poręczna z klipsem, zasilana jednym ogniwem AA, zamiast refa soczewka .Wewnątrz driver jednotrybowy step up , oraz zupełnie mi nieznana dioda o której nie znalazłem żadnych informacji Q2CL o mocy lekko ponad 1W oraz strumieniu świetlnym 100 lumenów.
Latarka posiada oringi na wszystkich odkręcanych korpusach, producent deklaruje stopień ochrony IPX4. W zestawie z latarką jest kabura oraz trzy kolorowe przesłony zmieniające barwe światła.To niestety tyle ciekawostek , latarka świeci kiepsko wręcz beznadziejnie ,widać na zdjęciu beamshot gdzie strumień światła jest mocno nierównomierny. Trochę z nią walczyłem i według mnie powód tego to źle wycentrowana dioda . Chwila zabawy i w latarce idealnie usiadła dioda XP-G R5 która poprawiłą sporo jasność oraz krztałt strumienia światła. Piguła jest aluminiowa przy 1A jest ciepła. Zamieszczam zdjęcia beamshotów na oryginalnej diodzie , gdy uda mi sie zakupic 16mm driver z 5 trybami wtedy pochwale się jak świeci na xpg . To moja pierwsza "recenzja" więc prosze o wyrozumiałość , niestety mój aparat kiepsko radzi sobię z fotografowaniem beamshotow i raczej nic więcej z niego nie wycisnę.
To tyle z mojego zanudzania zapraszam do oglądania fotek .

Pozdrawiam sebeq

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Ta oryginalna dioda wygląda na XP-C.
Z tą XP-G nie Szalej bo roztopi Ci to plastikowe body :mrgreen:
Awatar użytkownika
sebeq
Posty: 167
Rejestracja: piątek 30 maja 2008, 09:14
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: sebeq »

Jak wspomniałem przy ok 1A piguła jest ciepła . XPG zostaje napewno, kwestia wysterowania. Jestem hardkorem :) moja wf502b z XML na 2,8A też sobie radzi :) fakt jest gorąca ale bez szału połączenie piguły z korpusem za pomocą kilku zwojów miedzianej taśmy.

Aha i zapomniałem dodać, że piguła wkrecana jest w aluminiowy cylinder który jest zarazem korpusem baterii i biegnie po całej dlugosc latareczki aż do przełącznika, tak więc chłodzenie jest zadowalające :) .

sebeq

Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

sebeq, to raczej nie chłodzenie a termos :)
Awatar użytkownika
sebeq
Posty: 167
Rejestracja: piątek 30 maja 2008, 09:14
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: sebeq »

Miałem na myśli, że lepsze to niż nic :) przynajmniej ciepło będzie się miało po czym rozejść. Wszystko jeszcze do dogrania. Nie wiem jaki driver będzie tam siedział .

sebeq
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Re: Grunda WF100 100lm

Post autor: skaktus »

sebeq pisze:Chwila zabawy i w latarce idealnie usiadła dioda XP-G R5 która poprawiłą sporo jasność oraz krztałt strumienia światła. Piguła jest aluminiowa przy 1A jest ciepła.
Przy 1A i chyba świeceniu przez minutę...XP-G przy 1A nagrzewa Rominsena RC-U4 do około 45 st a XM-L taki radiator z markera do BMW:

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=9698

przy natężeniu 1,2 A nagrzewa radiator do około 43 st, przy czym XML ma dużo niższe Vf i jest bardziej wydajna niż XPG.

Metalowy korpus wpuszczony w wnętrzu latarki wiele nie da. Przez pierwsze minuty odbierze nieco ciepła, do własnej pojemności cieplnej a potem będzie już tylko gorzej, bo plastik nie jest przewodnikiem ciepła i będzie jak juz wspomniano - termos.
ILPT
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Ta dioda, to na 100% XP-C :)
ODPOWIEDZ