Convoy M1

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Czy tam widać klej, który uniemożliwia wykręcenie piguły? Tak czy owak, by wyjąć driver trzeba odlutować przewody od podłoża diody.

[ Dodano: 2 Październik 2014, 21:48 ]
Z odkręcaniem zdaje się, że dobrze kombinujesz. Standardowo to się powinno dać wykręcić całą pigułę z głowicy.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Ostre kombinerki/szczypce i kręcisz za dziury w starze.
Można podgrzać głowice, jeśli jest skręcona na kleju to powinno pomóc.
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Nie jest to klej, zupełnie luźna maź. Obstawiam, że to nadmiar kiepskiej pasty termo. Na razie nie chciałbym kombinować z odlutowywaniem czegokolwiek. Raz że jeszcze nie mam drivera docelowego, dwa to przy moich umiejętnościach lepiej nie bawić się lutownicą wewnątrz obudowy.


Ciekawostka taka: Driver chodzi w trybie low->mid->hi. Praktycznie nie widziałem różnicy pomiędzy mid a hi, a teraz po złożeniu z powrotem różnica jest b. wyraźna. Popsułem coś czy poprawiłem?
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Mogło gdzieś być zwarcie i stad poprawa, bo teraz wszystko jest ułożone dobrze.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ja bym ustawiał, że słabo łączył minus i był spadek napięcia za duży i dlatego Hi słabo świecił.

[ Dodano: 2 Październik 2014, 22:35 ]
Zdecydowanie naprawiłeś ;)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

No może. Niestety nie mam jak porównać obecnego Hi z poprzednim :)

Jedna rzecz mnie niepokoi: równocześnie włączyłem w trybie max S3 od Dariusza ze sterownikiem 2,8A i tę chińską M1 ze sterownikiem 2,1A. Po jakiejś minucie S3 była mocno ciepła, M1 zupełnie zimna. To w skutek mniejszego prądu i dużo większej powierzchni głowicy czy mam coś nie tak z chłodzeniem?
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Nawet przy 2,1A M1 powinna być ciepła po kilku minutach.
Widocznie podłoże diody słabo styka się z pigułą.
Pewnie pasty termo jest tyle co kot napłakał, albo wcale jej nie ma.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

Kiełek pisze:No może. Niestety nie mam jak porównać obecnego Hi z poprzednim :)

Jedna rzecz mnie niepokoi: równocześnie włączyłem w trybie max S3 od Dariusza ze sterownikiem 2,8A i tę chińską M1 ze sterownikiem 2,1A. Po jakiejś minucie S3 była mocno ciepła, M1 zupełnie zimna. To w skutek mniejszego prądu i dużo większej powierzchni głowicy czy mam coś nie tak z chłodzeniem?
Najlepiej 2 identyczne,świeżo naładowane ogniwa. Włączasz obie w trybie max. S3 z racji wysokiego prądu 2,8A i małej powierzchni będzie się o wiele szybciej nagrzewać co jest rzeczą zrozumiałą. M1 z racji mniejszego prądu jak piszesz 2,1A i z racji większej obudowy(głowica to niezły radiator ;-) ) powinna zrobić się ciepła po jakiś 3-4 minutach.
Moim zdaniem to S3 ,,powinna,, być na 2,1A a M1 na 2,8A ;)

p.s. S3-to również made in China ;)
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

PawelG. pisze:Nawet przy 2,1A M1 powinna być ciepła po kilku minutach.
Widocznie podłoże diody słabo styka się z pigułą.
Pewnie pasty termo jest tyle co kot napłakał, albo wcale jej nie ma.
Krócej sprawdzałem, dam jej jeszcze jedną szansę. Pasty to jest raczej za dużo, spory nadmiar wycierałem.

witos pisze:Najlepiej 2 identyczne,świeżo naładowane ogniwa. Włączasz obie w trybie max. S3 z racji wysokiego prądu 2,8A i małej powierzchni będzie się o wiele szybciej nagrzewać co jest rzeczą zrozumiałą. M1 z racji mniejszego prądu jak piszesz 2,1A i z racji większej obudowy(głowica to niezły radiator ;-) ) powinna zrobić się ciepła po jakiś 3-4 minutach.
No i rzeczywiście, po czterech minutach jest ciepła.
witos pisze:Moim zdaniem to S3 ,,powinna,, być na 2,1A a M1 na 2,8A ;)

p.s. S3-to również made in China ;)
Obie będą na 2,8A, M1 czeka na sterownik. Wiem, że obie z Chin, ale chciałem podkreślić, że jedna już zmodowana, a druga taka jak chińczyk skręcił.
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

No widzisz to fajnie,że Ci się zagrzała i,że w jakiś sposób mogłem pomóc ? ;)
Odnośnie pasty termo. Pasta jest po to aby wypełnić mikronierówności powstałe na skutek obróbki piguły i też nie można przesadzać z jej ilością. Najlepsza nawet pasta nie zapewni takiego przewodzenia ciepła jak idealny styk obu powierzchni piguła-podłoże diody.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Jak po kilku minutach jest ciepła, to jest OK :)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

W końcu udało mi się kupić szczypce do pierścieni seegera, głowica zwinięta w szmatki trafiła do imadła... i pełny sukces, piguła gładko wyszła. Obejrzałem, wytarłem z pasty termo, nałożyłem nową, skręciłem... i znowu pełny sukces. Działa i obudowa zaczyna się robić ciepła tak ze cztery razy szybciej.
Teraz pytanie: czy warto wymienić coś po za sterownikiem (programowalny 2,8A będzie)?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Jak barwa diody Ci odpowiada, to nie warto nic wymieniać.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
rekin333
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 20:01
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: rekin333 »

Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli się mylę, ale wydaje mi się że w nowym Convoy M1 (matowa obudowa czarny, przycisk on/off) piguła jest zintegrowana z obudową? Dziś składałem taką sztukę i w żaden sposób nie było możliwości wykręcenia piguły. Dokładnie się przyjrzałem temu i wygląda to tak, że piguła i korpus odbłyśnika są wykonane z jednego kawałka aluminium!
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

ODPOWIEDZ