Convoy C8

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Convoy C8

Post autor: Dariusz70 »

Witam

Convoy C8 zamówiony na FastTech 15.02.2013.
List trochę pognieciony. Latarki zapakowane w pudełeczka i folię bąbelkową, bez uszkodzeń.

Pierwsze wrażenie bardzo dobre. Wykonanie starannie, powłoki ładne, lekko matowe.
Szybka 1,7mm. Nie widać powłok i odbija normalnie światło.

Obrazek

Piguła aluminiowa pełna. Driver 8 x AMC 2,8A mocowany w pigule za pomocą zakręcanego pierścienia.
Dioda na podłożu 16mm wklejana na czymś białym. Silikon, Fujik? (niestety trzeba poprawić)
Wykonanie precyzyjne. Pigułę wkręcamy od góry do końca, zakładamy ref i koronkę. Wszystko elementy dociśnięte pasują.

Obrazek

Miłym zaskoczeniem jest włącznik (Reverse). Przy 2,8A - 0,043V spadku napięcia. Pomiar na wyprowadzeniach włącznika.
Długą sprężynke trzeba będzie zmostkować.

Obrazek

Dobry pomysł z podkładką centrującą zamontowaną na refie. Podkładka jest obrotowa i dociska diodę. Pod MCPCB trafi pasta termo.

Obrazek

Gwinty precyzyjne bez zadziorów i luzów.
Dobre skupienie. Ref OP bez widocznych wad. Narazie beamshot sufitu.
Świeciłem tylko 1 min. Głowica zrobiła się lekko ciepła.
Przy takim wklejaniu diody nie sprawdzałem dłużej skuteczności odprowadzenia ciepła.

Bardzo dobra latarka za 16,51$. Wymaga poprawienia termiki i zmostkowania długiej sprężynki.
Ostatnio zmieniony środa 27 lut 2013, 22:12 przez Dariusz70, łącznie zmieniany 1 raz.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Na pierścieniu dociskającym driver proponowałbym nawiercić dwa otworki jak w pigule pomocne w do i odkręcaniu. Po pewnym czasie jak aluminium się lekko utleni + zmiany temperatur może okazać się, że tylko duży młotek i przecinak dadzą mu radę. :mrgreen:
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Kazik »

Tintowi nie jest bliżej do 1C niż 2B?
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

tomeksz68 pisze:Po pewnym czasie jak aluminium się lekko utleni + zmiany temperatur może okazać się, że tylko duży młotek i przecinak dadzą mu radę. :mrgreen:
Nałóż troszkę smaru silikonowego z teflonem i po sprawie
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Drobna pomyłka w tytule: XM-L U2-1B. Sprawdziłem kolor porównawczo do 1C: bardziej zimna biel.

Gwinty smaruję smarem rowerowym.
Syntetyczny smar z dodatkami ceramicznymi, między innymi przeciwko zapiekaniu się. (kiedyś kupiłem wiekszą tubkę do roweru)


Edit:

Piguła i MPCPB koniecznie do poprawki. Tak jak całość latarki prezentuje się dobrze, to napchanie 0,5mm silikonu to "przegięcie".

Obrazek

Widać nierówno obrobioną pigułę w środku. (odbity kształt w silikonie na MCPCB)
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Wiesz może przypadkiem jakie sterowniki mają Convoy S3 i Convoy S2 ? Jeżeli oparte na ATtiny, to można wrzucić tam soft z zabezpieczeniem rozładowania li-ion i powstaje świetna, mała i tania latareczka.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

pralat pisze:Wiesz może przypadkiem jakie sterowniki mają Convoy S3 i Convoy S2 ?
Witam
Sterownik na pewno oparty na AMC, a procesor różnie to może być, ale raczej na Atiny :)
OPIS:
Convoy S2 Cree XM-L U2-1B 2-Group 3/5-Mode EDC LED Flashlight 1 x 18650 / AMC7135*8 / carrying strap.
Convoy S3 Cree XM-L T5-5C 2-Group 3/5-Mode EDC LED Flashlight 1 x 18650 / AMC7135*8 / carrying strap.
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fon »

Wiesz może przypadkiem jakie sterowniki mają Convoy S3 i Convoy S2 ? Jeżeli oparte na ATtiny, to można wrzucić tam soft z zabezpieczeniem rozładowania li-ion i powstaje świetna, mała i tania latareczka.
Mam S2, jak tylko znajdę chwile to porobię parę fotek i wrzucę. Ogólnie latareczka bardzo przyjemna.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Przecież widać na fotografiach, że to driver nanjg105C, czyli na ATtiny13A.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

Z tym, że ja pytałem o Convoy S2/S3, a na zdjęciu jest C8, która ma szerszą głowicę.
kalamat
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kalamat »

A ja tylko się podepnę pod temat odnośnie tej latareczki nie chcąc zakładać nowego tematu. Mianowicie chcę dziś zamówić właśnie to światełko z fasttech, lecz niestety nie ma opcji z reflektorem SMO :cry: i tu pytanko, czy któryś z tego sklepu będzie pasować? Ponieważ widzę, że tutaj trafił się ref z plastikową nakładką na diodę. Linki mile widziane i dziękuję ;-)
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Kup Xintd'a z intl jak masz kupić światełko za 16USD i potem władować w nie kolejne 20USD żeby mieć to co trzeba, za ok 30USD kupisz Xintd'a w konfiguracji jaką chcesz, diodą jaką chcesz mosiężną pigułą i szkiełkiem AR
http://www.intl-outdoor.com/xintd-c8-v3 ... p-308.html
Ostatnio zmieniony piątek 01 mar 2013, 21:41 przez Nightmare, łącznie zmieniany 1 raz.
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

TU jest ref SMO. Ta plastikowa nakładka w C8 pasuje do otworu w każdym refie do XM-L.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
kalamat
Posty: 40
Rejestracja: sobota 05 sty 2013, 22:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kalamat »

Nightmare dziękuję za propozycję, ale dopiero zaczynam w światełkach, zdolności mam, sterownik od grega i dioda leżą i czekają kupione jakiś czas temu, a już dawno stwierdziłem, że pierwsza będzie C8 "aby sobie podłubać" :wink: ale dziękuję.
Dariusz70 również dziękuję za linka i rozwianie wątpliwości :mrgreen:
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

kalamat pisze:ale dopiero zaczynam w światełkach, zdolności mam, sterownik od grega i dioda leżą i czekają kupione jakiś czas temu, a już dawno stwierdziłem, że pierwsza będzie C8 "aby sobie podłubać" :wink: ale dziękuję.
To kup gotowe body do dłubania wstawisz swoją diodę i sterownik, reflektor możesz sobie wybrać
http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=1144
http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=1488
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
ODPOWIEDZ