Latarka uniwersalna EDC X1 | LED XM-L2 1050lm 3x XP-L 1800lm

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

drozdz
Posty: 20
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:16
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: drozdz »

O właśnie o zasięgu zapomniałem.
A może ktoś robił porównanie o ile dalej świeci jedno diodowa z wąską optyką od trzy diodowej?
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Miałem EDC X1 z refem i mam obecnie Convoy S2+ z trzema diodami XP-G2 coś chyba około 1500 lumenów z wąską optyką i wyraźnie widać różnicę w zasięgu ale ta z trzema diodami świeci znacznie szerzej.
drozdz
Posty: 20
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:16
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: drozdz »

Czy rzeczywiście 3x Nichia świeci dłużej na jednym ogniwie z pełną mocą od 3x XP-L ?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Z racji na niższe Vf LED Nichia sterownik jest w stanie zapewnić pełną stabilizację prądu dłużej niż w wersji 3x XP-L. Przy czym na oko tego nie zauważysz. W bezpośrednim porównaniu dwóch latarek już tak. Jednak to niuanse. Za Nichią przemawia przede wszystkim doskonała barwa światła i wysokie CRI. Z LEDami XP-L jest jaśniej, ale jakość światła już nie ta.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
drozdz
Posty: 20
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:16
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: drozdz »

Powitał.

Uwaga ja też jestem już posiadaczem X1 w wersji 3x Nichia NVSW219C.
Mam już swoje pierwsze (może i dziwne) spostrzeżenia co do siły światła, pewnie z uwagi na niefachowe oko ale o tym później jak ją przetestuję w różnych warunkach.
Ale na początek powiem tak jakość wykonania latarki jak dla mnie wysoka półka, oddawanie barw (co na to nigdy nie zwracałem szczególnej uwagi) też wysoka.
To tyle, teraz idę świecić :)
daros76
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2015, 10:34
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: daros76 »

Witam.

Jak już się pobawisz światełkiem czekam na twoje spostrzeżenia. Sam przymierzam się do takiej latareczki, choć nie do końca jestem zdecydowany jakie diody wybrać, myślałem o nichia tak więc tym bardziej jestem ciekawy twojej opini.
Pozdrawiam.
Darek
drozdz
Posty: 20
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:16
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: drozdz »

Powitał.

Na początku zaznaczam, jestem laikiem co spraw technicznych i nie miałem wcześniej do czynienia z latarkami z tej wyższej półki.
X1 porównywałem sobie do mojej starej Olight S10 Baton (bo to była najmocniejsza latarka w domu ;) ), która ma diodę XM-L i moc około 320 lumenów barwa nie wiem jaka, wcześniej myślałem, że jest to ciepła i dobrze oddaje kolory teraz myślę, że barwa jest zimna a kolory ... no są.
Więc tak, 320lm wiedziałem jak wygląda i jak miałem odpalić X1 to myślałem, że ścianę mi spali no w końcu daje 5 razy więcej światła i ... tutaj zdziwko świecą prawie tak samo, nie wiem jak powinno wyglądać 1650lm może właśnie tak ale ja widziałem w myślach to inaczej albo moje oko coś źle spostrzega;). No i właśnie źle postrzegało. Zabawę nią zaczołem w ciągu dnia i dopiero jak porównałem bezpośrednio z S10 to różnicę było widać na korzyść oczywiście X1 co widać na zdjęciu.
O ile w pomieszczeniu S10 spokojnie daje radę (wg mnie 300lm dla kogoś kto będzie używał latarki tylko w domu to świat i ludzie) to już na otwartym terenie nie ma co porównywać, moc, zasięg, promień świecenia, kolory, X1 powala swoimi osiągami. Każda osoba, której pokazałem możliwości X1 robiła &#8222;ŁAŁ&#8221; i to nie tylko na moc ale całokształt produktu.
No nie wiem co mam jeszcze powiedzieć dla mnie jest CZAD :lol:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
daros76
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2015, 10:34
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: daros76 »

Widzę że jesteś zadowolony z nowego nabytku, to dobrze :-) . A powiedz czy ta twoja nichia którą wybrałeś to barwa 4000K?
Na pierwszej stronie widzę, że mamy wybór jeszcze nichie 5000K i tak się zastanawiam nad tą barwą, bo chyba jeszcze nie jest to trupia biel powodująca ból oczu i kto wie może jest całkiem przyjemnym podchodzącym pod biel jaśniutkim kolorem? Osobiście lubie światło &#8220;białawe" nawet bardziej niż "żółtawe".

Jestem ciekaw jak prezentowałaby się barwa nichia 5000K vs 4000K? Może ktoś ma takie fotki?
Może ktoś miał styczność z nichaia 5000K i mógłby się podzielić zdjęciami/wrażeniami?
Może sam greg mógłby mi coś podpowiedzieć?

Z góry dziękuję.
Darek
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Mam Nichię 5000K z CRI>90 i jest super, bo nie za ciepła i nie za zimna, taka w sam raz, no i białe jest w miarę białe :mrgreen: 4000K to już bardzo ciepło i nie każdemu może się podobać.
daros76
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2015, 10:34
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: daros76 »

No wreszcie ktoś kto lubi troszkę bielej niż żółto :-) . A tak poważnie to zauważtłem, że na forum dominuje ciąg do barwy światła w okolicy właśnie 4000K czyli zażółconego światełka, ale zapewne bierze się to stąd, że są to zapaleni rowerzyści a takie światełko lepiej "rysuje" otoczenie.

Ja jednak lubię bielsze światełko i raczej w takim kierunku będę szedł.
A jeśli nichia 5000K jak piszesz to przyjemne jasne nie za białe i nie za żółte światło to chyba będzie w okolicach mojego ideału :-) .

Szkoda, że nikt jeszcze nie pokusił się o jakieś fotki, filmiki tej właśnie barwy ot tak dla porównania z innymi barwami, byłoby łatwiej podjąć decyzje.

Maba możesz się pochwalić w jakim zestawie masz te diody? Ja się ciągle waham czy postawić na 3x w X1 czy L2P. W L2P udałoby się może i trochę większego zasięgu złapać.
Darek
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Ja skromnie, tylko w Nitecore TIP CRI, ale chciałbym w przyszłości do czegoś konkretniejszego.

Ale takim ~4500K też lubię poświecić, przyjemne, poniżej to już za ciepło :mrgreen:
daros76
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2015, 10:34
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: daros76 »

Ważne że dobrze świeci a że nie jest na pełnym wypasie nie ma takiego znaczenia, tak jak mówisz zawsze można coś zmienić z czasem :-) . Dzięki za podpowiedzi, szkoda że temat troszkę "umarł" bo fajnie się go czytało i można było coś dla siebie wyłuskać z całego natłoku wypowiedzi.
No nic może ktoś jeszcze podzieli się swoimi spostrzeżeniami.

A mi zostaje tylko zamawiać coś dla siebie, o ile greg działa w tym jeszcze z takim rozmachem jak do niedawna, mam nadzieję :-) .
Darek
drozdz
Posty: 20
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:16
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: drozdz »

Witam.

W mojej X1 Nichia ma barwę 4000k, w sumie lubię zimniejsze i dlatego długo się zastanawiałem na barwą itp. ale postanowiłem w końcu pójść w jakość świecenia. Dlatego też z uwagi na barwę światła w pierwszym momencie wydawało mi się, że świeci jakby słabo :| ale później oko mi się przestawiło i wszystko jest ok ;) . Wg mnie X1 ma tyle zapasu mocy że 4000k powinno zadowolić każdego a jak nie zadowoli to greg wymieni diody na inne jak oczywiście będzie miał.
Teraz zastanawiam się czy nie kupić jeszcze wersji z jedną diodą, która ma dalszy zasięg.
daros76
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 05 paź 2015, 10:34
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: daros76 »

Dzięki za wszystkie opinie, spróbuję coś dla siebie wybrać. Widzę, że i jeden i drugi kolega zadowolony pomimo różnych barw, na to wygląda że każda ma swoje zalety, zresztą to tak jak ze wszystkim, kwestia gustu.
Szkoda, że nie mamy możliwości przetestowania różnych lampek wtedy wóbór byłby podjęty w przeciągu chwili. Ale nie ma łatwo :-) .

Spróbuje niedługo coś zamówić bo jestem w potrzebie a widzę, że z produktów grega każdy praktycznie zadowolony jest :-).
Darek
drozdz
Posty: 20
Rejestracja: środa 15 mar 2017, 21:16
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: drozdz »

daros jak kupisz to powiedz nam co kupiłeś i czy będziesz zadowolony.
ODPOWIEDZ