Oświetlenie (najlepiej komplet) do 300zł

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
wiktor145
Posty: 4
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 14:54
Lokalizacja: Połomia

Oświetlenie (najlepiej komplet) do 300zł

Post autor: wiktor145 »

Witam wszystkich :)
Jestem tutaj bardzo nowy i mam do Was pytanie.
Otóż chciałbym kupić oświetlenie do mojego roweru: przód + tył.
Na początku myślałem o Mactronic noise 500 + walle, ale po krótkiej lekturze tego forum doszedłem do wniosku, że chyba lepszym wyborem będzie jakaś Solarforce od Grega.
Bardzo was proszę o podanie najlepszej w tej cenie, oraz tego, co należałoby do niej dokupić (bo widzę że na aukcjach Greg ma same latarki bez żadnych uchwytów na kierownicę itp.).
Byłoby fajnie, jakby w tej cenie dałbym radę kupić jeszcze jakąś dobrą (i tanią) lampkę tylną.
Dodam jeszcze, że mój super-rower ma kierownicę o średnicy (w najgrubszym miejscu na środku) koło 31 mm.

Z góry dzięki za odp :)
Pozdro :)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Fandyfire X2 z fasttech.com za około 140 zł (w zestawie akumulatory,uchwyt, ładowarka)

http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... umen-led-b

+ walle na tył w Polsce z akumulatorami eneloop wyjdzie jakieś 60 zł. Całość zamyka się w 200 zł
ILPT
cbanan
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa/Łowicz

Post autor: cbanan »

wiktor145 pisze:bo widzę że na aukcjach Greg ma same latarki bez żadnych uchwytów na kierownicę
yyyyy... LINK uchwyty ma :) i całą resztę (akusy, ładowarki) też znajdziesz. Tylnych lampek nie ma, ale tutaj chyba nie ma co "filozować" tylko brać walle'ego.
wiktor145
Posty: 4
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 14:54
Lokalizacja: Połomia

Post autor: wiktor145 »

O kurcze. Jednak muszę się wybrać do okulisty.
A jak wygląda sprawa z tą latarką z fasttech? Mógłby ktoś o niej coś powiedzieć? Jakiś test może gdzieś byłby?
Ostatnio zmieniony piątek 09 sie 2013, 20:29 przez wiktor145, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

W Google nie szukałem - zostawiam Tobie, tylko w forumowej dwie wypowiedzi skaktusa:


http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ht=#118771
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ht=#118537
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
wiktor145
Posty: 4
Rejestracja: piątek 09 sie 2013, 14:54
Lokalizacja: Połomia

Post autor: wiktor145 »

Ok. To mam wybór pomiędzy
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=10835 tą z drugiego postu
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=10319
https://www.fasttech.com/products/1330303

Powiedzcie proszę, która będzie najlepsza. Na tył wezmę walle.

Jak już miałby brać fandyfire lub solarstorm to jakbyście mogli powiedzieć co kupić, żeby dłużej pracowało (bo czytałem, że te baterie w zestawie to takie trochę średnie) jakie baterie itp.

Pozdro :)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Jak na tylko na rower to X2. W trybie max pracuje około 1,5 godziny. Światła więcej niż z Canvoy.
ILPT
MardoQ
Posty: 145
Rejestracja: czwartek 19 cze 2008, 17:47
Lokalizacja: Heaven

Post autor: MardoQ »

skaktus pisze:Jak na tylko na rower to X2. W trybie max pracuje około 1,5 godziny. Światła więcej niż z Canvoy.
Na dnia spodziewam się dostać przesyłkę z rzeczoną X2, ale od FandyFire SKU:1330303
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Również zamówiłem do testów X2. Myślę, że po niewielkich modyfikacjach, na pewno poprawieniu chłodzenia będzie to bardzo ciekawa lampka dla mniej wymagających użytkowników.
Jak przypadnie mi do gustu, to wsadzę 2 xm-l o neutralnej barwie :-)
Macie jakieś info odnośnie wagi samej lampki ? 93g deklarowane przez producenta są realne? Chętnie wsadziłbym ją na kask , na kierownice mam obecnie 3xp-g.
Byłby to wystarczający zestaw dla mnie.
wader11
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 15 gru 2011, 13:24
Lokalizacja: Szczecin

FandyFire X2

Post autor: wader11 »

Deklarowana waga jest rzeczywista 91g na mojej wadze kuchennej. Zasobnik jaki jest taki jest ale 211 g waży - calkiem nieźle działa.
Pierwsze wrażenia:
- mała lampka gabarytowo
- zasobnik przyzwoity ale nie jest szczelny i kabel do niego wystarczający
- bardzo ładnie świeci- ilość swiatła naprawdę duża :) wręcz ogromna w porównaniu z moim poprzednim oświetleniem na dynamo :)
- zakłóca prace licznika rowerowego mam sigme BC16.12 STS CAD i nawet mimo ze kodowana transmisja to zakłóca pracę licznika . Nie wiem czy wynika to z tego że z lewej strony mam na kole sensor a licznik z prawej - a lampka także z lewej ... Przełożę i zobaczymy czy dalej będzie problem. Nadmienię że jak włączę moje awaryjne oświetlenie na dynamo to też zakłóca prace licznika :(.

Generalnie lampka lampka warta ceny - na rower idealna :) dużo światła niezła jakość. Ilość światła większa niż nie jednego auta osobowego :) . Dostawa z fasttech w 13 dni .. Zakupiłem 2 i nie otwierana paczka dotarła bez uszkodzeń.
Mała wpadka sklepu - wysłali mi ładowarkę angielską a nie Euro - będę próbował coś u nich wywalczyć ...
Druga sprawa - mocowanie lampki - za pomocą o-ringu gumowego... jak osobiście wole bardziej trwałe mocowania ... na razie nie będę kombinował ale pomyślę nad jakimś uchwytem do tego ....
Pozdrawiam
ps. poprawiłem pisownie ;)
Ostatnio zmieniony środa 28 sie 2013, 08:07 przez wader11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Dzięki za info, ja również ją dostałem kilka dni temu. Moja doszła bardzo szybko, zresztą jak poprzednie latarki ok 5może 6 dni roboczych.
Hm to masz coś z licznikiem, mój licznik polar i pulsometr chodzą poprawnie. Lampka zamontowana była z prawej jak i lewej strony kierownicy. Nie miało to znaczenia na działanie licznika.
Odbiornik, mam tradycyjnie po prawej stronie lagi amortyzatora.
Swoją rozebrałem i poprawiłem odprowadzanie ciepła. Za wolno się nagrzewała, jak na taką małą lampkę o takiej mocy.
Kombinuję z zamontowaniem jednego kolimatora w miejsce jednej soczewki. Lubię, gdy więcej widać też pobocza.
Po kolejnych, wczorajszych testach, przydało by się zmienić tryby. Nie wiem czy będzie to możliwe.
Wolałbym pierwszy tryb znacznie słabszy.
Tym bardziej, że chcę używać jej na kasku, jako dodatkowa lampka na jesień i zimę.
Na kierownice mam docelowo 3 xp-g.
Jeśli miałbym używać jako jedną lampkę na rower/kierownice, zdecydowałbym się na dorobienie "daszka" by odciąć trochę górę.
Przy takich trybach, strasznie oślepia. A skręcanie jej w dół, to moim zdaniem głupota.
Na co komu tyle światła pod kołami.
Wolę trochę stracić, na odcięciu wiązki światła a móc świecić większą mocą :twisted:
Oring wygląda całkiem przyzwoicie, jest dość elastyczny, wyjdzie w praniu po zimie. Jak sparcieje, to się wymieni na inny.
Do kasku i tak już robię własne mocowanie, więc z tym problemu nie będzie :)
szadam
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek 01 lip 2013, 00:35
Lokalizacja: Lębork

Post autor: szadam »

Witam
Z racji że robi się jaśniej coraz później i Ciemniej coraz prędzej poszukuję Lampki przedniej. Zasilanie może być osobne (nie w lampce)
Czas świecenia na max mocy do 1 - 1,5 godziny
Budżet do 300 zł ( najlepiej zakup w Polsce )

Jazda rowerem poza miastem drogi nie oświetlone + (ścieżka rowerowa)

Znalazłem kilka lampek na Allegro (nie wiem czy mogę wkleić linki czy admin mnie nie okrzyczy) jak tak to rpzepraszam

1. http://allegro.pl/lampa-rowerowa-solars ... 44393.html

2. http://allegro.pl/mocna-lampka-rowerowa ... 17688.html

3. http://allegro.pl/oswietlenie-3-x-cree- ... 24099.html

czy kupic jakąś modyfikowaną od kolegów z forum??

Najbardziej jestem za 1 pozycja :)

Z góry dziękuję za pomoc
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

Co do 1 pozycji. Ale ktoś interes zwietrzył. Sprzedaje lampkę za 200zł, która w Chinach kosztuje 140zł. Więc zarabia 60zł nie mając nawet światełka w ręce.


Tutaj masz właśnie w cenie ~140zł KLIK

Jeśli boisz się zakupów z Chin to nie ma czego. Wszystko jest proste i bezpieczne.

EDIT:

I jeszcze liczy sobie 25 zł za wysyłkę. Czyli zarabia 85zł!!!
Awatar użytkownika
ologda
Posty: 356
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 08:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ologda »

MaciekB pisze:Co do 1 pozycji. Ale ktoś interes zwietrzył. Sprzedaje lampkę za 200zł, która w Chinach kosztuje 140zł. Więc zarabia 60zł nie mając nawet światełka w ręce.


Tutaj masz właśnie w cenie ~140zł KLIK

Jeśli boisz się zakupów z Chin to nie ma czego. Wszystko jest proste i bezpieczne.

EDIT:

I jeszcze liczy sobie 25 zł za wysyłkę. Czyli zarabia 85zł!!!
A uważasz ,że ile ma zarobić 10 zł ?
Nie ma co wytykać ,że są osoby chcące zarobić na pośrednictwie.
Największa latarka świata( fotka)
4metry wysokości

Idę w stronę światła
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

MaciekB pisze:Co do 1 pozycji. Ale ktoś interes zwietrzył. Sprzedaje lampkę za 200zł, która w Chinach kosztuje 140zł. Więc zarabia 60zł nie mając nawet światełka w ręce.


Tutaj masz właśnie w cenie ~140zł KLIK

Jeśli boisz się zakupów z Chin to nie ma czego. Wszystko jest proste i bezpieczne.

EDIT:

I jeszcze liczy sobie 25 zł za wysyłkę. Czyli zarabia 85zł!!!
Kalkulacje w/g mnie naciągane.
Po pierwsze - lampka z chin bez cła i vatu, jak chcesz być legalny to dolicz sobie ( co najmniej vat - 22%)
Co do wysyłki to fakt droga - za droga, ale nie pisz, że zarabia 25 zł, bo paczka kosztuje 9,50 zł plus opakowanie, logistyka, dojazd na pocztę ( sądzę, że 12-13 zł byłoby OK).
Plus prowizja allegro od tego co zarobi na czysto, a musi zarobić bo po to sprzedaje ;)
pzdr
ODPOWIEDZ