Restrykcje nie - cenowe.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

U mnie w skodzie jest tylko jedna żarówka H7 i robi ona zarówno za mijania jak i za drogowe.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

A co to za skoda, bom ciekaw ?? I na jakiej zasadzie to działa.

B
MaciekB
Posty: 233
Rejestracja: poniedziałek 22 paź 2012, 10:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: MaciekB »

Skoda Fabia II.

To się chyba nazywa Bi-halogen.

W układzie jest soczewka 70mm. Ale jak to dokładniej działa to nie wiem.

Tak to wygląda:
Obrazek
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Ja już wiem, mam nawet bebechy podobnego reflektora w domu od Audi TT, silnik steruje przesłoną soczewki ;)

B
doinformowany
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Aż się prosi o ksenon ;)
Piostu
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 11:04
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Piostu »

Dzięki serdeczne za wyjaśnienie jak to działa w samochodzie :)

Rozwiązania jak najbardziej ciekawe, jednak nie wydaje mi się aby dało się to przenieść na "dwa kołka". Wróćmy więc może do tematu znalezienia światełka dla mnie na rower.
Próbowałem znaleźć coś w przyklejonej bazie danych, ale żadna z uwzględnionych tam lampek nie przekracza 1000 lumenów no i ten stosunek mocy/ceny ....

Na chwile obecną moje oczekiwania co do lampki marzeń kształtują się następująco :
  • Dwa niezależne punkty świetlne - jeden z odcięciem ( światło mijania ), drugi bez ( światło długie)
  • Osobne sterowanie dla każdej diody ( najlepiej pod kciukiem ).
  • Czas świecenia ~3h na maksymalnej mocy
  • Zasilanie - najchętniej koszyk na 18650
  • MOC .... - jak najwięcej
  • Wytrzymałość - no cóż nie chciałbym żeby przy byle wywrotce szlag ją trafił
  • Cena.... - jak najmniej ( nie więcej niż 1000 za dwie sztuki ) :D
kilka słów komentarza do powyższej listy:
Mój "DreamLight" ma dwie diody z osobnym sterowaniem dla każdej. Najchętniej dwa pod kciuk, ale jeśli pod kciukiem będę miał tylko światło "długie" to też będzie super. Wstępnie wyobrażam sobie że przytrzymanie włącza/wyłącza lampkę w ostatnio ustawionej mocy, a kliknięcie zmienia moc . Światełko nie musi mieć stroboskopu ( i tak nigdy z niego na przodzie nie korzystałem :) )

No i pytania:
Czy w ogóle taki (lub podobny) DreamLight istnieje, a jeśli nie to ile by kosztowało jego stworzenie ? (tak jak pisałem wcześniej - nie ma problemu z zakupami poza granicami kraj, o ile jest opcja płatności PayPalem.)
Czy patrząc przez pryzmat waszych doświadczeń rowerowych nie pominąłem jakiejś ważnej/przydatnej cechy ?

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Piotrek
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ