latarki Convoy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Mirecki
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 20 sty 2013, 22:01
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Mirecki »

Ja właśnie do podobnych celów zamówiłem polującemu koledze C8 lekko modyfikowaną przez smokuxx'a. Moją M1 był zachwycony (chyba ze względu na to, że nie miał wcześniej styczności z tego typu sprzętem), ale stwierdził, że mogło by być węziej a dalej dlatego padło na C8 właśnie. Wkrótce odbieram i mogę przekazać opinie kolegi (sam nie poluję) ale po pierwsze nie wiem kiedy zostanie przetestowana w boju a po drugie nie wiem jak u Ciebie ale w Bieszczadach 150m widoczności to już spory luksus ze względu na ukształtowanie terenu i sporą lesistość, dlatego myślę, że na nasze warunki będzie w sam raz.
rg-42
Posty: 28
Rejestracja: wtorek 06 sie 2013, 19:38
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: rg-42 »

Sprawdziłem wzrokowo dziś te 150m z C8 (SMO, T6 3B, 2.8A) Dla mnie na odległości 150m sam środek nie jest aż tak jasny- światło przy tej diodzie zostaje po bokach. Mój wzrok niestety nie ma już ostrości HD, a lornetki przy sobie nie miałem. Sprawa byłaby jasna, gdybym zabezpieczył C8 w miejscu i poszedł do punktu 150m lub wykorzystał wspomnianą lornetkę… Miałem wcześniej w C8 użytą diodę Cree XR-E R2 i faktycznie skupienie było „idealne”, ale nie podobał mi się kolor światła, no i takie walenie latarki w punkt nie było mi potrzebne- pobór prądu z ogniwa ustawione miałem na 1, 4A. Jak będę miał ciśnienie, to wszystko „udokumentuję”. Pozdrawiam.
X1, S2, WF-501B, M1, C8, EKORAS C2,Sofirn SP36 BLF Anduril
mauser66
Posty: 38
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 20:35
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mauser66 »

Odgrzeję nieco temat latareczek tej marki,szukałem informacji na temat convoya L2 ,nic nie znalazłem
może koledzy coś na ten temat wiedzą więcej,może ktoś z was używał modował potrzebuję wiecej informacji
db
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Jest mój opis w dziale recenzji Link .
Do kupienia ze zniżką 12% TU .
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

Dawno mnie tu nie było, widzę że latarki Convoy stały się nowym hitem budżetowych świateł? ;)

Ja mam aktualnie w domu 2 Tanki TK-566 (moja i ojca), przydałaby się trzecia. Rozważam kupno kolejnego Tanka, ale zastanawiam się, czy powiedzmy do 100 zł nie dałoby się kupić mocniejszego zestawu na li-ion. Zestaw czyli latarka, 2 aku i ładowarka. I szukam czegoś, co nie wymaga modowania, poprawek itd, podobnie jak Tanki. Jest to realne?
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Będzie ciężko bo połowę budżetu chłoną aku i ładowarka.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

latarka https://www.fasttech.com/products/1601/10002364/1195020 sterownik 1,4A więc nie trzeba poprawek.
ładowarka http://www.fasttech.com/products/1421/10000969/1331700
ogniwahttp://wallbuys.com/Product/SANYO-UR18650ZY-2600mAh-3-7V-Unprotected-Rechargeable-Li-Ion-18650-Batteries-Red-2-Pack--12946 albo http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... sc&start=0

Światła będzie myślę że 2x więcej niż z tanka, no i mieści się w budżecie ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

Dzięki za odzew z konkretami, na tym fasttech.com (co to za strona? solidni są? bo ja z praktyki znam tylko DXa) tych latarek jest tyle modeli, że się kompletnie pogubiłem :D

Podana przez Ciebie ile ma lumenów? I jaki na pełnej mocy będzie w przybliżeniu jej czas pracy? W komentarzach znalazłem 300 lumenów szacunkowo i ok. 2,5h na pełnej mocy.
Tematy prądów i ich wpływu na jasność oraz czas pracy ogarniam w miarę, tutaj wyszperałem pokrewny model ale z większym prądem na sterowniku niewiele drożej, ile on może mieć lumenów? 600, ale na pełnej mocy godzina-półtorej? https://www.fasttech.com/products/1601/ ... e-edc-led-

Sama latarka na fotkach podoba mi się, jak jest zrobiona jakościowo i jak z jej niezawodnością? Bo u mnie w domu i u znajomych ileś sztuk Tanków bez zarzutu chodzi od 2-3 lat :)

A ładowarka wygląda spoko, przy 2, czy nawet 3 aku taka na 1 ogniwo wystarczy, jedno pytanie mam - czy ona jakoś się sama po naładowaniu wyłącza/sygnalizuje ten fakt, czy trzeba pilnować czasu samodzielnie?
Pozdrawiam!

Obrazek
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

MikeKilo pisze:A ładowarka wygląda spoko, przy 2, czy nawet 3 aku taka na 1 ogniwo wystarczy, jedno pytanie mam - czy ona jakoś się sama po naładowaniu wyłącza/sygnalizuje ten fakt, czy trzeba pilnować czasu samodzielnie?
Przełączy się na tryb doładowywania niewielkim prądem podtrzymującym.
MikeKilo pisze:Sama latarka na fotkach podoba mi się, jak jest zrobiona jakościowo i jak z jej niezawodnością?
Wykonanie jest niezłe, a niezawodność też taka powinna być.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Prawda, można mieć więcej lumenów za kilka $ lecz napisałeś że nie będziesz latarki poprawiał więc podałem słabszą wersję. Przy prądzie 1,4A nie musisz nic poprawiać, przy 2,1A wypada zmienić badziewną pastę termo jaka jest oryginalnie w latarce, przy 2,8A obowiązkowo poprawki wymagane.
Prąd diody w zależności od sterownika
amc7135*8=2,8A
amc7135*6=2,1A
amc7135*4=1,4A
Czas świecenia zależnie od ogniwa, na jakimś dobrym o poj 2600mAh 2h będzie.
Wersja https://www.fasttech.com/products/1601/10002364/1195020 da jakieś 460lm (barwa światła ciepło/neutralna)
https://www.fasttech.com/products/1601/10002364/1195019 zimna barwa da jakieś 520lm
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

No to już rozumiem, dlaczego 1,4A, około 500 lumenów to i tak teoretycznie ze 3 razy więcej niż mój Tank. W sumie wolę zimną barwę, która nawet jest tańsza, więc latarka z podaną ładowarką wyjdzie podobnie, jak Tank z DX, w 60 zł powinno się zmieścić. A za resztę kilka aku się kupi.
Teraz jeszcze temat, jak się kupuje na tej stronie? Podobnie jak DX? Potrzebny paypal?
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Dokładnie jak na DX, dodajesz do koszyka, przechodzisz do płatności, płacisz paypal'em i już.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

OK, to będę musiał poprosić kumpla o pomoc, bo mi do zakupów raz na rok to nigdy się nie chciało założyć konta na paypalu ;)
Pozdrawiam!

Obrazek
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

MikeKilo pisze:OK, to będę musiał poprosić kumpla o pomoc, bo mi do zakupów raz na rok to nigdy się nie chciało założyć konta na paypalu ;)
Nie musisz wcale zakładac konta.
Płacisz przez paypal podając online swoje dane z karty i kod cvv.
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

Hmmm, kredytówki itd nie posiadam, ale prepaidowa karta z mBanku się nada jakby coś do tego? Bo kumpel to jakoś tak robił, że przelewał wcześniej itd.
Pozdrawiam!

Obrazek
ODPOWIEDZ