latarki Convoy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Ja z PayPalem połączyłem właśnie kartę debetową mBanku i nie mam problemów (ale ja mam konto na PP). Masz świadomość, że S2 ma dość rozproszony promień i słaby zasięg?
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

No właśnie tak szperam po FT i oglądam fotki itd. Jestem świadomy, że nie jest to punktowy szperacz, choć ja potrzebuję czegoś uniwersalnego - jakbym miał wskazać wady Tanka, to tak naciągając nieco podałbym, że zbyt wyodrębniony spot i trochę słaby spill.
Mam też małego TrustFire 1xAAA, która bardzo rozprasza, chciałbym coś pośredniego. Patrzyłem na inne modele serii S, jeden wg tych fotek co dali nieco bardziej skupiony, ale to pewnie niewielka różnica, a był 5 dolców droższy.
A czy ewentualnie coś z serii M lub C w wersji 2100 mA nie da rady bez dłubania?
Na te zwróciłem uwagę:
https://www.fasttech.com/products/1601/ ... e-led-flas
https://www.fasttech.com/products/1601/ ... e-led-flas
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Zobacz zestawienie C8, S2, M1



--------------C8------------------------------------------------------------S2-----------------------------------M1/M2

ObrazekObrazekObrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

No z tego zdecydowanie wynika, że dla mnie idealna byłaby M1. Czytam już temat o niej (długi jest, więc jeszcze trochę go poczytam) i wnioskuję, że bez grzebania da się jej używać, i tak brałbym słabszą wersję (2,1) - wystarczająca dla mnie, a tańsza.
Jakbyście mogli mnie jeszcze oświecić w kwestii wersji diod. U2 to już wiem, że zimna. A T4/T5/T6? Coraz tańsze są, i coraz zimniejsze?
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

U2/T6/T5/T4 to są biny, określają one wydajność diody, a nie odcień.
Odcień określają ostatnie "literki" np XM-L T6 3C

Wykres barw http://imageshack.us/a/img199/1250/ansiwhite.jpg
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

OK, kolory ogarnę, dzięki. A w praktyce, dla zwykłego śmiertelnika, czym się te biny róznią? Wydajność czyli ilość lumenów? Zużycie prądu?
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

http://ledcalc.fonarevka.ru/cgi-bin/LCa ... 1000&temp=
Wejdź na stronę i pozmieniaj Bin, kalkulator pokaże Ci ile lm daje dioda dla konkretnego prądu i binu.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Wydajność czyli ilość lumenów przy określonym prądzie. Różnica miedzy T6 i U2 to zaledwie 7%, trudno zauważalna nawet jak zaświecisz dwie latarki obok siebie. Diody o cieplejszym odcieniu z reguły mają mniejszą wydajność niż zimne. 3C to taki kompromis - wciąż jasna, a światło nie takie zimne, bardziej zbliżone do słonecznego. Na starcie ok. 15% więcej światła robi nowsza wersja XM-L2, ale jeszcze nie zadomowiła się w Convoyach.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

W praktyce diody o bardziej neutralnych barwach typu 3C ,4C i cieplejsze, są po pierwsze bardziej przyjemne, po drugie lepiej oddają kolory i na przykład ukształtowanie terenu, co np. jako oświetlenie rowerowe daje dużo lepszą widoczność w terenie niż teoretycznie jaśniejsze tinty zimne typu 1A czy 1C. Reasumując jak kolega phantom, wspomniał XM-L T6 3C jest dobrym kompromisem i pasującą większości użytkowników.
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

Ja jak już pisałem, jeśli chodzi o świecenie szukam czegoś takiego wyważonego (nie zimny punk i nie ciepłe całkowicie rozproszone), także o to chodzi. Czytam jeszcze dłuuugi temat o M1 właśnie, ale wszystko wskazuje, że dołożę kilka dolców i w takim razie na dniach zamówię taką M1: https://www.fasttech.com/products/1601/ ... e-led-flas

Dziękuję za cenne rady i poświęcony czas :) Swoją drogą szkoda, że z tego co na FT widzę, ta firma (która jak widzę ma dobre opinie) nie robi nic na AA, bo jeszcze dla znajomych muszę zamówić Tanka.
Pozdrawiam!

Obrazek
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

MikeKilo, do M1 bardziej pasuje 2,8A niż 2,1A. :wink:
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Do 2,8A wypada zrobić poprawki, bo co z tego że głowica masywna i dobrze rozprasza ciepło jak pod diodą będzie jakaś badziewna pasta albo piguła będzie miała na środku "dzyndzla" po toczeniu co skutecznie ogranicza powierzchnię styku. 2,1A da sporo światła, mniej się będzie grzała i poświeci dłużej na 1 ogniwie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

maciex93, dokładnie - chcę uniknąć grzebania, a moc wersji 2,1A będzie w zupełności wystarczająca.

Według opisów to będzie około 700 lumenów, a ja aktualnie używam jako latarki głównej (wycieczki, czasem bunkry itd.) Tanka TK-566 z przedłużką, który ma nominalnie 160, a jako EDC TrustFire F23, która ma teoretycznie tyle samo, ale to chyba na li-ion, bo na AAA, to wyciąga szacunkowo ok. 100. I obie w miarę wystarczają. Tu i tak będę miał zapas mocy, podejrzewam, że o ile Tank chodzi przeważnie na pełnej mocy, to tu będę częściej używać trybu średniego (jakby była wersja 1,4A to pewnie taką bym zamawiał i też by starczyła).
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

http://www.banggood.com/Convoy-M1-7135+ ... 08985.html
Tu możesz kupić z diodą XM-L2. Ja zamówiłem u nich S2 i był bardzo dobrze przesmarowany pod diodą, tylko na gwinty piguły dałem samemu i przy okazji wymieniłem pastę spod diody.
Możesz dopłacić do tintu 4C - moim zdaniem bardzo dobry odcień. Albo mocniejszy i tańszy zimny 1A.
Musisz pamiętać że M1 już nie jest taki zgrabny jak Tank, nosząc go w spodniach może to wyglądać dosyć dziwnie :P
Skoro masz używać latarkę na średnim trybie to wersję 2.8A możesz wybrać, ja wolę na wszelki wypadek trochę więcej mocy ;)
2.1A też jest: http://www.banggood.com/Convoy-M1-7135+ ... 08983.html

Użyj kodu BLF na -8% rabat.
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Zrobiłbym jak proponuje Wojto, XM-L2 (bo kilkanaście % więcej światła niż XM-L), wersja 2,8A i używać na średnim trybie (to będzie jakby 1,4A pewnie). Tryb 100% jako turbo, do przyświecenia i sprawdzenia ile fabryka dała, ale nie na długo.

A tak w ogóle, to kupiłbym latarkę od któregoś z forumowych moderów za dwa razy więcej kasy, ale wtedy do M1 to może nawet 3,5A da radę, do tego 5 programowalnych trybów, XM-L2 na zmienionym miedzianym podłożu i jest wypas, którego można bezpiecznie używać. :mrgreen:
ODPOWIEDZ