Dawid i... Dawid - Inova Microlight i Streamlight Nanolight

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
yano
Posty: 189
Rejestracja: wtorek 08 sty 2008, 22:06
Lokalizacja: LJA :-)

Post autor: yano »

MikeKilo, dzięki za fajny opis mini-świecidełek i przy okazji odświeżenie mojego tematu :smile:
Dostałeś "pomógł" :wink:
pozdrawiam
yano
pozdrawiam
dziękuję
i do widzenia
yano
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

rrobsonm pisze:u mnie takie http://www.dealextreme.com/p/22000mcd-b ... pack-20249 z kaidomain dają w diodę 70mA i padają jak muchy. Ale jakość diod jest bardzo dobra. Na oko są lepsze od jeled (świecą szerzej). A wg candlepowerforums jeled ma sprawność powyżej 80lm/w.
Co rozumiesz przez "padają jak muchy"? Rozlatują się? Krótko świecą? Ilość lumenów podawałem szacunkowo i porównawczo, w każdym razie te tanie plastikowe breloki naprawdę jasno i ładnie świecą. A informacjami zawsze chętnie się z forumowiczami podzielę, też się mogą komuś przydać, szczególnie że jak światło nieraz najbardziej potrzebne ma się nieraz przy sobie tylko takie coś, a nie szperacz-tym bardziej warto wiedzieć, co wybrać.
Pozdrawiam!

Obrazek
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Co do tego, że jasno świecą to się zgadzam! :D
Sam mam dwie sztuki.
A o padania chodzi pewno o to, że przy takim prądzie diody umierają.
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

Sprawdzimy, 2 zł łatwo odżałować :D A cieszę się, że zakup mam na miejscu, bo wiecie jest jest-głównym wołem roboczym bywa to, co jest pierwsze pod ręką. I bez światełka przy kluczykach czułem się, jak bez ręki - teraz pewnie szybko przejdzie intensywne testy ;)
Pozdrawiam!

Obrazek
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

tak jak DNF pisze diody umierają. Już 4 sztuki z 10 mi mrugają, a nie używam tych breloków praktycznie wcale.
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

Jak coś nowego stwierdzę, dam znać i ja - na razie poza zabawą w domu nie miałem okazji tego za wiele używać.
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
mauzer
Posty: 220
Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Ziemia / KO13nc

Post autor: mauzer »

moje DXowe czarne zabaweczki sprawują się bezawaryjnie od ponad roku, w międzyczasie zgubiłem chyba ze dwie sztuki ;)
Anusiak1
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 22 lut 2011, 03:04
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Anusiak1 »

Witam
he he popatrzcie tylko na ten breloczek moc + 10 lat gwarancji :o aż prosi się o jakąś recenzję :razz:
pozdrawiam
MikeKilo
Posty: 145
Rejestracja: niedziela 08 sie 2010, 12:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: MikeKilo »

Tylko cena zabija. A tak w temacie - brelok z DXa (plastikowy, zielony z fotki na poprzedniej stronie) cały czas mam przy kluczach od samochodu (już ponad rok), ojciec ma taki sam model z kolejnej dostawy przy kluczach od swojego wozu - używane okazjonalnie cały czas działają, mój dość często jest używany, więc zauważalnie słabiej już świeci, ale nadal jest w pełni użyteczny. Dodam, że parę razy chodził włączony pstryczkiem jako latarka po kilka minut i nic się nie działo złego.
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
pralat
Posty: 413
Rejestracja: piątek 16 kwie 2010, 12:27
Lokalizacja: Opole

Post autor: pralat »

MikeKilo, z tym małym szczegółem, że Quark MiNiX świeci 100x mocniej ;)
Awatar użytkownika
mauzer
Posty: 220
Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Ziemia / KO13nc

Post autor: mauzer »

I zapewne blisko tyleż krócej (w wymiarze użyteczności oczywiście, a nie na wykresie). To po prostu inna kategoria.
DXowy daje radę w terenie - sprawdzone ;) to jest prawie szperacz w ciemnościach. Można też mu wymienić baterie na 1x2032 - świeci słabiej, ale dłużej i bardziej ,,płasko" w czasie.
ODPOWIEDZ