Jaka dosyć mocna latarka do roweru mtb?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Nie wybuchnie, ale się led zagotuje w środku. Po czym przestanie świecić, lub będzie świecić bardzo słabo.
Jeśli Ci nie zależy, to możesz używać od razu po zakupie. Tylko miej na uwadze, że to nie potrwa tak długo, jak po wspomnianych modyfikacjach.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

To nie jest tak, że latarka wybuchnie, nie popadajmy w histerię. Chodzi o to, żeby jasność latarki nie spadała przez przegrzewanie się diod i żeby służyła jak najdłużej. Jak widać w linku, który podałem wyżej oddawanie ciepła jest bardzo nieskuteczne, co na 100% wpływa na jasność i żywotność diod. Co do drugiego pytania, tak będzie więcej lumenów (światła), nawet jeśli diody będą traktowane tylko połową prądu jaki dostaje tam jedna, ale bez modyfikacji po kilkunastu minutach może się okazać że jasność będzie zbliżona, albo nie wielka różnica a diody osiągną temperaturę po wyżej 100 stopni. Po za tym światła będzie więcej tylko do przodu i minimalnie na boki, a boki w tym modelu są oświetlane dość daleko od roweru, zmiana optyki na jednym oku rozwiązuje ten problem.

P.S.
Nikt tu nie daje rad w złej wierze, ani po to żeby komuś coś udowodnić na przekór, bo od razu zostałby zbesztany przez resztę towarzystwa. To co tu piszę opieram na wiedzy zdobytej na tym forum oraz własnym doświadczeniu. To co polecam, to rzeczy i sprzęty, które z doświadczenia kolegów z forum i swojego uważam za godne polecenia. Jeśli przed czymś ostrzegam to raczej nie bezpodstawnie. Jaka będzie twoja decyzja zakupu zależy tylko od Ciebie, a pisze to tylko po to żebyś nie pomyślał, że staramy się wepchnąć Tobie coś na siłę. Odnoszę wrażenie, że tak to odbierasz.
marcinowozniako
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 00:04
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: marcinowozniako »

Chodzi głównie o to że chciałbym kupić latarkę i nie bawić się przy niej już więcej. A widzę że gdy chciałbym zakupić te od kolegi byłoby to nieuniknione. Więc zostaje przy starej opcji z racji tego że tyle światła mi starczy, jak i dlatego że jest ona modyfikowana i już nic przy niej grzebać ja nie będę musiał. Spytałem się tylko z ciekawości, bo kolega dał mi je raz i miałem okazję jechać z nią na przodzie.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Jeśli będziesz miał możliwość, jeszcze raz ją pomacać, to włącz ją na maxa w pomieszczeniu i po ok. 2 minutach sprawdź ręką czy parzy, jeśli nie do zły znak.
marcinowozniako
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 00:04
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: marcinowozniako »

Raczej już nie będę miał tej okazji, ale wtedy co z nią jechałem to raczej nie była ona super gorąca ale jechałem w nocy więc zimno już było, dodatkowo dotknąłem tylko górnego korpusu który był co najwyżej ciepły.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Zapytaj znajomego jak dawno je kupował - pierwsze wersje były z w miarę znośnymi pigułami i nic nie trzeba było zmieniać. Cena jak pisali koledzy - żadna rewelacja, ale zaleta to są od ręki.

Te co teraz sprzedają to kaszana - gołe stary przyklejone na krawędzi.
marcinowozniako
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 00:04
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: marcinowozniako »

Kupował je gdzieś w grudniu zdaje się. Ale to już bez znaczenia, wezmę to co wcześniej chciałem z racji lepszej jakości wykonania.

[ Dodano: 3 Styczeń 2014, 15:29 ]
Dzisiaj zakupiłem latarkę która była tutaj polecana od Grega, wraz z uchwytem na rower,oraz ładowarką. Zapłaciłem w sumie 200 zł, przyjdzie pewnie w przyszłym tygodniu. Dziękuje wszystkim za pomoc w zakupie. Kupiem dokładnie tą wersję: http://allegro.pl/latarka-rower-uniwers ... 77957.html
Awatar użytkownika
michal2001lach
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal2001lach »

Witam,
Dobry wybór, dobra latarka nie trzeba przy niej nic grzebać. Zobaczysz że świeci super. Na pewno ci się spodoba. ;)

[ Dodano: 6 Styczeń 2014, 23:32 ]
Nie zqpomnij o ogniwach.
:mrgreen:
Pozdrawiam, Michał
marcinowozniako
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 00:04
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: marcinowozniako »

Panowie a co polecicie mi jezeli chodzi o oświetlenie na tył roweru? Abym był widoczny i lapmka mocno się trzymała, ostatnią zgubiłem bo się odczepiła. Cena żeby nie przekraczała 50 zł.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

mactronic Walle - brać w ciemno (znaczy sie jasno)
marcinowozniako
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 00:04
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: marcinowozniako »

Czyli coś takiego? http://allegro.pl/lampa-rowerowa-walle- ... 64409.html

A da się coś taniej ale równie dobre, albo słabsze ciutke?
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Tak , to ta lampka. Mam od 1,5 roku, i nawet przy cenie x2 bym brał ją. Światło na tyle mocne, ze w dzień kierowcy omijają porządnym łukiem.
W dziale lampek rowerowych jest cały wątek na temat tej lampki i alternatyw.
marcinowozniako
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 00:04
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: marcinowozniako »

Zakupiłem już to oświetlenie więc mam nadzieje że będę zadowolony, oraz że nie odczepi mi się ona gdzieś podczas jazdy tak jak stara.
Awatar użytkownika
michal2001lach
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek 14 paź 2013, 17:34
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal2001lach »

Witam,
To prawda lampka bardzo porządna, sam ją mam.Gdyby światło nie było czerwone można by świecić sobie pod nogi. :mrgreen: . Ludzie piszą że po kilku latach użytkowania plastik się psuje, ale to kilka lat. :( ;) . Zawsze można zamocować na gumki, na stałe itd. Jak sprzęt dojdzie to podziel się swoimi spostrzeżeniami na temat światełek. ;)
Pozdrawiam, Michał
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Jest coś z Convoyów (i innych) świecącego szeroko (jak S3) ale z dalszym zasięgiem (jak C8) ?
ODPOWIEDZ