Petzl Myo RXP

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Petzl Myo RXP

Post autor: Dominik »

Witam wszystkich maniaków światełek i maniaczki, nadchodzą święta i pojawia się odwieczny problem co kupić na prezent ? W tym roku Petzl ruszył swój leniwy korporacyjny zadek trochę wcześniej i nowe czołówki są dostępne już w grudniu a nie jak planowano początkowo w styczniu 2009.

Tak więc, trzecia odsłona starej dobrej Myo XP wygląd właśnie tak :
Obrazek
Ostatnio zmieniony sobota 19 cze 2010, 12:40 przez Dominik, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
leśnik
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: leśnik »

Dominik - gratulacje. Kiedy planujesz "wielką recenzję czołówek" ? bo rozumiem że to jest kawałek tej recenzji.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Też czekam. Na modowane i nie. :D Wciągający temat.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

leśnik, chodzi ci o to ? ;)
Obrazek
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
leśnik
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 25 lis 2008, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: leśnik »

Dominik - o tak :mrgreen: , tego mi trzeba :mrgreen:

co prawda jednej mi tam brakuje (princeton), ale ją akurat mam :grin:
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Fajna recenzja bardzo fajnej czołówki :)
Ale zdjęcie Twojej kolekcji czołówek mnie powaliło... :!: :twisted: :!:
harry
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 11:19
Lokalizacja: B-B

Post autor: harry »

Piekna kolekcja :)

Fotki z terenu, szara XP (high) i RXP (tryby 10, 9, 8 czyli 140, 85, 71 lumenow)
Obrazek, Obrazek, Obrazek, Obrazek

Wyglada na to, ze poprzednia XP swieci slabiej niz 8 tryb w nowej RXP :shock:
Znaczniki w odl. 10,20, 30, 50m celowalem w swiatelkiem na ok 15m.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

harry, przepaliłeś te fotki...
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
harry
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 11:19
Lokalizacja: B-B

Post autor: harry »

Hmmm... jestes pewny? Czas 1s, f - 2, iso 200 (czyli troszke 'ciemniej' niz masz u siebie na stronie - a propos, fajne masz teraz to porownanie :) ), aparat nie wykazal sladów przepalenia.
A jest to mniej wiecej to co widzialem 'na zywo'.
MarS
Posty: 8
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 19:18
Lokalizacja: G.Śląsk

Post autor: MarS »

Witam zostałem szczęśliwym posiadaczem owej czołówki, no i pozwoliłem sobie zrobić prywatny test na balkonie :) dystans ok 4m
Film na youtube

Ps. film ma charakter czysto poglądowy :) bo jak dotąd mało informacji na temat opcji rozproszenia swiatła
FELEK
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek 20 kwie 2009, 11:48
Lokalizacja: Tychy

Post autor: FELEK »

Mam pytanie. Czy RXP może być zasilana akumulatorkiem 18650 ??
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Może, pod warunkiem, że amputujesz oryginalny zasobnik na 3xAA i w to miejsce założysz 18650.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
XLKKL
Posty: 2
Rejestracja: środa 18 sie 2010, 08:28
Lokalizacja: Szczecin

RE: Petz Myo RXP

Post autor: XLKKL »

Mój pierwszy post na tym forum, dlatego najpierw chciałbym się przywitać.
Mam na imię Krzysiek.

Moim zdaniem do MYO RXP wystarczą 3 akumulatory AA Sanyo Eneloop 2000 mAh.

Posiadam nową czołówkę Petzl MYO RXP zakupioną w sierpniu 2010 r., którą używam wraz z nowymi akumulatorami Eneloop 2000 mAh.

Czołówka MYO RXP działa tak, że w trybach stabilizowanych 1 - 8 świeci diodą wskaźnika stanu baterii w sposób ciągły do momentu wystarczającego poziomu napięcia akumulatorów. Gdy wskaźnik stanu baterii zaczyna pulsować, oznacza to że światło nie jest stabilizowane.

Wykonałem test dla programów 6, 7 i 8 , w którym zmierzyłem czas stabilizowanego działania MYO RXP na świeżo naładowanych Eneloop (czas ciągłego świecenia wskaźnika stanu baterii).

Wyniki są następujące:

Tryb ..... Czas stabilizowanego ... Czas stabilizowanego działania
pracy ... działania na Eneloop ... na bat. alkalicznych podawany przez producenta
------ ... --------------------------- ... --------------------------------------------------------
8 ..... ... 4 h 10 min ................ ... 1 h
7 ..... ... 4 h 53 min ................ ... 2 h
6 ..... ... 5 h 30 min ................ ... 3 h

Można stwierdzić, że w trybie 8 czas stabilizowanego działania na akumulatorach Eneloop (2000 mAh) jest ponad 4 krotnie dłuższy niż podawany przez producenta dla baterii alkalicznych. Co ciekawe dla kolejnych dwóch trybów (7 i 6) czas wydłuża się z każdym trybem o około 40 minut (dokładnie 43 i 37), przy czym z każdym kolejnym trybem przyrost czasu nieznacznie maleje.
Co ciekawe w powyższych trzech trybach stabilizowanych, po przełączeniu się w tryb niestabilizowany czołówka świeci dalej i to całkiem mocno. Tak, tak. tylko jak stwierdzić, co to jest całkiem mocno. Trzeba by mieć jakiś przyrząd pomiarowy mierzący np. jasność światła i mierzyć czas, w którym spadnie ona o połowę. Nie mam takiego przyrządu i mieć pewnie nie będę. Kolejnych pomiarów robić także nie będę, chodź dziwi mnie aż tak duża różnica pomiędzy czasem działania na akumulatorach NiMh 2000mAh, a tym co podaje producent dla baterii alkalicznych. Ciekawe by było zmierzenie czasu działania na akumulatorach Eneloop w najmocniejszym trybie 10. Takie czy inne zabawy pomiarowe zostawiam już innym.

Mam nadzieję, że moje spostrzeżenia na coś się komuś przydadzą.

PS. Jak wykonałem pierwszy pomiar 4 h 10 min w programie 8, to zrobiłem &#8222;wielkie oczy&#8221; i byłem prawie pewny, że coś pomyliłem. Potem się okazało, że pomiary były w porządku.
Awatar użytkownika
Ragrastin
Posty: 143
Rejestracja: piątek 11 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ragrastin »

Mam RXP jako światło awaryjne i pomimo, że producent piszę że tryby są stabilizowane to tak na prawdę są tylko do pewnej granicy, dlatego czas działania czołówki może wydawać Ci się tak długi i nie zauważasz zmian jasności. Poza tym między tym co pisze Petz o długości działania swoich czołówek a prawdziwym czasem działania jest wieelka różnica.
Tak ogólnie to bardzo dobra czołówka
MaciekP
Posty: 11
Rejestracja: środa 05 sie 2009, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MaciekP »

Czy ktoś wpadł na pomysł modyfikacji czołowki (i czy jest to możliwe) tak aby wykorzystywała jakąś wspólczesną cieplejszą diode jak XR-E Q3 5A czy XP-E Neutral White?

Barwa oryginalana nie jest zbyt przyjemna i wpada jednak w niebieski, co męczy.
ODPOWIEDZ