Mocniejsza latarka - który model ? Coś powyżej 120lm.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Mocniejsza latarka - który model ? Coś powyżej 120lm.

Post autor: Dex-ter »

Witam wszystkich.

Ze względu na fakt, iż VB-16 jest obecnie poza zasięgiem ( DX - Back Ordered, na forach nikt nie sprzedaje ), a zachciało mi się czegoś mocniejszego niż 502B, postanowiłem poradzić się Was, znawców tematu, odnośnie zakupu.

Przejrzałem dział Sprzedam tu i na innym forum, oraz DX'a w poszukiwaniu latarki do 20$ ( chciałbym jeszcze zakupić choć parę 18650 protected albo 1x 18650 od AW - stąd niska cena latarki przy i tak wysokim kursie dolara ). Moją uwagę przyciągnęły:

HF21 Cree Q2-WC 165-Lumen LED Flashlight (1*18650/3*AAA): http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14911

UltraFire L2 Cree R2-WC 250-Lumen LED Flashlight with Assault Crown (1*18650/2*CR123A): http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.18473

ROMISEN RC-U4 3-Mode Cree LED Flashlight (3*AAA/2*CR123A/18650/3V~8V): http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.11119 ( bardzo rzeczowa recka pawelsz'a dała mi do myślenia :) a i wykonanie Romików jest ok )

UniqueFire HS-800 Q2-WC 5-Mode 140-Lumen LED Flashlight with Strap (1*18650): http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19027

SmallSun Cree P4-WC 150-Lumen LED Flashlight (1*18650/17670): http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13809

Ultrafire C1 Q5-WC 230-Lumen LED Flashlight with Clip (2*CR123A/1*18650): http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14027

Oraz:

KD Super-Beam P7, ok. 450-500lm. - 110zł

KD Tough Tactic V1. standardowo z modułem z diodą Cree Q5 wysterowaną na 1A (zasilanie 1x18650) + GRATISY:
1. 2 ogniwa 18650 lub jedno ogniwo + etui.
2. Moduł żarnikowy (zasilany z 1xLi-Ion 3,7V, niezły zasięg) lub soczewka asferyczna.
Pierwszy nabywca wybiera po jednym elemencie z każdego punktu (np. 2x18650 oraz soczewka). - 120zł.

Nie będę ukrywał, że uchwyt na pasek bardzo mi odpowiada - sprawdza się doskonale w 502B, ale nie jest to kryterium decydujące o zakupie.

Proszę uprzejmie o Wasze opinie/rady na temat tych modeli, a raczej może eliminacje największych kaszan :).

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony piątek 26 gru 2008, 22:07 przez Dex-ter, łącznie zmieniany 1 raz.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Hej.
Z tego co podales, sensownym wyborem bedzie Romisen RC-U4 lub ewentualnie SmallSun, tyle ze ma dosc stara diode no i trzeby wiekszym pradem ja wysterowac..widac ze dosc malo pradu jest pompowane w ta diodke.
Najlepszym wyborem na thrower przy cena/jakosc bedzie SmartFire V-65C, tyle ze to juz przekracza Twoj budzet:)
Pozdrawiam
DNF

[ Dodano: Pią Gru 26, 2008 1:29 pm ]
Nie wiem tylko jak wyglada sprawa odprowadzania ciepla, przy latarkach z wymiennymi modulami.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

zamiast Romiego wzial bym Ultrafire U4-MCU, mialem obie jednoczesnie w rekach:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.17401

Ultrafire swieci jasniej, tryby sa "lepsze"
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

DNF pisze:Hej.
Z tego co podales, sensownym wyborem bedzie Romisen RC-U4 lub ewentualnie SmallSun, tyle ze ma dosc stara diode no i trzeby wiekszym pradem ja wysterowac..widac ze dosc malo pradu jest pompowane w ta diodke.
Najlepszym wyborem na thrower przy cena/jakosc bedzie SmartFire V-65C, tyle ze to juz przekracza Twoj budzet:)
Pozdrawiam
DNF
Czyli według Ciebie, nie warto sugerować się tym ile co ma lm podawanego przez producenta ? Jak np. UltraFire L2 Cree R2-WC ma 250lm ? Może troszkę źle napisałem - nie chcę stricte throwera, ale coś o skupieniu spot'a jak w RC-G2 ( malutki, dość wąski ), ale mocy ponad 120lm, bo te co mam lampki są za słabe na większe wyprawy :). Tryby to też ciekawa sprawa, albo regulacja jak w VB ( Romi i SmallS je mają ). A jak z ilością światła w Romim ?

[ Dodano: Pią Gru 26, 2008 1:32 pm ]
Calineczka pisze:zamiast Romiego wzial bym Ultrafire U4-MCU, mialem obie jednoczesnie w rekach:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.17401

Ultrafire swieci jasniej, tryby sa "lepsze"
Ooo, chylę czoła - połączenie trybów, wielorakiego zasilania, a i cena jest ok. Dzięki Calineczka za propozycję ! :)
Ostatnio zmieniony piątek 26 gru 2008, 23:40 przez Dex-ter, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

nie pamietam ale bardzo wyraznie Ultrafire mocniej od Romiego swiecil, a latarki z zewnatrz identyczne sa.W Romim ciezko mi bylo zauwazyc roznice miedzy high a med, w Ultrafire jest wyrazna
Gdzies juz pisalem na forum...
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Calineczka pisze:nie pamietam ale bardzo wyraznie Ultrafire mocniej od Romiego swiecil, a latarki z zewnatrz identyczne sa.W Romim ciezko mi bylo zauwazyc roznice miedzy high a med, w Ultrafire jest wyrazna
Gdzies juz pisalem na forum...
Rozumiem. Zaraz pokopię i poszukam ;).
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Mikołaj chyba pomoże w wyborze latarki dexowi. Taki z torba na ramieniu nie z workiem na plecach :D
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

lennin pisze:Mikołaj chyba pomoże w wyborze latarki dexowi. Taki z torba na ramieniu nie z workiem na plecach :D
Hehe, Mikołaj ( DNF ) już pomógł :P. A na tego innego będę czekał niecierpliwie :P :oops:.
jaybee
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 04 gru 2008, 23:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jaybee »

Te Ultrafire U4-MCU mam juz od kilku tygodni. To nowy towar, gdy kupowalem na DX nie bylo jeszcze zadnych opinii, wiec pewne obawy byly :smile: .
Latarka bardzo pozytywnie zaskoczyla. Jedynie czego mi brak to GITD tailcap (w te bezsniezna zime, moj pies ukryl mi ja w trawie - chwile musialem szukac, gdyby byl GITD sama by sie znalazla).
PS. Na DX nie ma GITD gumek przelacznikow ani O-ringow o wymiarze 35 mm. Czy ktos wie skad to wziac?
J.B.TANSTAAFL
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

jaybee pisze:Te Ultrafire U4-MCU mam juz od kilku tygodni. To nowy towar, gdy kupowalem na DX nie bylo jeszcze zadnych opinii, wiec pewne obawy byly :smile: .
Latarka bardzo pozytywnie zaskoczyla. Jedynie czego mi brak to GITD tailcap (w te bezsniezna zime, moj pies ukryl mi ja w trawie - chwile musialem szukac, gdyby byl GITD sama by sie znalazla).
PS. Na DX nie ma GITD gumek przelacznikow ani O-ringow o wymiarze 35 mm. Czy ktos wie skad to wziac?
Cenna wypowiedź - dzięki :). A mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tej latareczki, albo posłać mi PW ? Może jakieś real life beams ? :D. Posiadam ze dwa wolne tailcap'y GITD zielone ale to niestety pasujące do RC-G2 i 502, czyli 14mm :(. Sprawę możesz jednak rozwiązać montując GITD o-ringi na gwintach oraz np. między modułem, a szybką - ja tak mam w 502B :). Jeżeli nie masz takich 35mm, polecam skleić kilka mniejszych - ja zrobiłem to Kropelką. Klejem silikonowym na gorąco ( ten w pałkach ) też wychodzi fajnie.

EDIT:
Tak jeszcze a propos KD Tough Tactic V1 - jakie jest Wasze zdanie o niej ? TUTAJ ( wybaczcie za link do To*ch, tylko tam była ) jest jej recenzja, a sprzedający dodaje dwa ogniwa 18650 protected oraz socz. asfer. lub żarnik gratis - cena 110zł
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

tylko że kupowanie w KD to loteria, wyślą Ci za tydzień albo pół roku....
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Calineczka pisze:tylko że kupowanie w KD to loteria, wyślą Ci za tydzień albo pół roku....
Nieprecyzyjnie się wyraziłem, wybacz - dwie sztuki KD sprzedaje pewien user z T*rch :).

Tylko nie wiem, czy jest sens... 110zł... Liczyłem, że w 100zł ( licząc, że kurs na PayPalu dzisiaj był 2,99zł za 1$ ) mam paczkę GITD oringów, 2xCR123 Protected 880mAh, oraz UltraFire U4 i jeszcze na DSD ewentualnie starczy ( by tą, którą mam zostawił dla 18650 i 502B tutaj w domu ), bo na CR'kach raczej latarka lepiej się wypoci.

Z zakupem i tak wstrzymam się do przyszłego tygodnia, ale rozeznanie póki co można zrobić.


EDIT:
Jako że Mikołaj ( dzięki Lennin raz jeszcze ;) ) przyniósł mi V-65C, temat nieaktualny ;).
ODPOWIEDZ