OSTRZEŻENIE! PRZED PRODUKTEM NIEBEZPIECZNYM Z FASTTECH.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

OSTRZEŻENIE! PRZED PRODUKTEM NIEBEZPIECZNYM Z FASTTECH.

Post autor: Bocian »

Panowie jakiś czas temu z ciekawości zamówiłem 3szt. ładowarki z FT:
https://www.fasttech.com/products/1271100
Przeleżały sobie długi czas, do wczoraj. Podpiąłem to do ładowania nowych ogniw NCR 3100mAh niezabezpieczonych. Zajęty czym innym, co jakiś czas zerkałem tylko na diodę statusową (czerwona i czerwona). Myślę sobie, OK ma długi czas ładowania ale czego się spodziewać po takiej cenie. Przed momentem, patrzę dioda świeci na zielono. Ok odłączam, miernik do ręki i mierzę, napięcie ogniwa. ZMROZIŁO MNIE!

1szt. 4,435V
2szt. 4,430V


Trzecia wciąż się ładowała (status na czerwono). Od razu wyjąłem. Wynik 4,35V
W pierwszym momencie pomyślałem, że może coś jest nie tak z moim miernikiem. Odpalam drugi, identyczny pomiar. Dla porównania wziąłem jeszcze ogniwo wcześniej poprawnie naładowane w innej ładowarce, wynik poprawny ~4,2V. Panowie to nie są przelewki. Ogniwa teraz sztucznie rozładowuję w aplikacji ze sterownikiem i diodą na radiatorze. Nawet mój Duratrax ICE się zbuntował i nie chciał podjąć się rozładowania ich twierdząc, że napięcie jest za wysokie jak na ustawione ogniwo Li-Ion/Poly. Proszę wziąć sobie powyższe do serca i nie szukać oszczędności kompletując zestaw z Chin!
Ostatnio zmieniony piątek 21 lut 2014, 16:40 przez Bocian, łącznie zmieniany 1 raz.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
O, to niewesoło...
Przypuszczam, że za ładowarkę służy tam układ do zabezpieczenia aku przed przeładowaniem.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Teraz skojarzyłem, że zdaje się Zbychur używał tej ładowarki do ładowania feralnego ogniwa...
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Koszyczek to sam plastik z połączeniami do ogniwa. Postaram się zrobić fotkę "mózgu" ładowarki znajdującego się w obudowie zasilacza 230V...

Obrazek

Obrazek

Widzicie tu jakikolwiek scalak, mądrzejszy od tranzystora? :mrgreen:
Ostatnio zmieniony piątek 21 lut 2014, 17:05 przez Bocian, łącznie zmieniany 2 razy.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

No to grubo.

Ja wszelkie ładowarki zawsze mierze przed włożeniem ogniwa. Ponadto rozkręcam i sprawdzam jakość montażu, czystość i dopiero od sieci podłączam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Dokładnie taka ładowarka, ładowała ogniwo do 4,27V, ale ono ładowane ma być do 4,3V, dlatego tylko te były nią ładowane, faktem jest, że ładuje piekielnie długo. Kupiłem ją jakiś czas temu dla kolegi, ale że tak bardzo przeładowywała musiałem mu oddać swoją dwukanałową, a ta służyła do ładowania samsungów 2800mAh.
P33
Posty: 32
Rejestracja: wtorek 29 sty 2013, 00:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: P33 »

Więc może to dobry wybór jako ładowarki do Samsungów 2,8A? :mrgreen:
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

To nie jest opcja dla żadnego ogniwa.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Hmmm...Zastanawiam się co w tym dziwnego...

Produkt za 2,7 dolca więc czego tutaj się spodziewać ? Elektroniki mierzącej napięcie na ogniwie + zabezpieczenia ? Po tej cenie nie spodziewał bym się dobrej jakości zasilacza 5V a co dopiero ładowarki...

Dobre zasilacze na USB, sieciowe zaczynają się dopiero od 5 - 10 dolców.
ILPT
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

skaktus, masz jakieś sprawdzone namiary na sieciową i samochodową ładowarkę USB?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

skaktus, ja to zakupiłem z czystej ciekawości, w zasadzie dla samych koszyków 18650. Wyobraź sobie, że nie każdy może podchodzić do tematu tak logicznie i racjonalnie jak Ty i może pokusić się o zakup, tego czegoś, do używania jako ładowarki (bo w końcu jako takie urządzenie jest to coś sprzedawane). Widziałem już przeróżne chińskie wynalazki, tytułowane jako "Li-Ion charger" ale czegoś takiego, przyznam się szczerze, nie widziałem i nie spodziewałem :|
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Czyli generalnie utylizacja?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Zbychur pisze:Czyli generalnie utylizacja?
Zdecydowanie. Koszyk 18650 można użyć do zbudowania ładowarki na specjalizowanym scalaku.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

dsk pisze:skaktus, masz jakieś sprawdzone namiary na sieciową i samochodową ładowarkę USB?
Nie skaktus, ale moge polecić do samochodu takie maleństwo: http://www.fasttech.com/products/1304/1 ... pter-black
Jak nie sknocili cos teraz w produkcji to dziala super. Nie wiem, czy daje te 3A, ale mi ładuje wszystko co próbowałem ładować.

Z ładowarki do sieci to nie tanie, ale warte ceny: http://zasilaczeonline.pl/zasilacz-wtyc ... 5-usb.html
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

A ja narzekałem na swoją ładowarkę, która przed przeszczepem bebechów ładowała mi Panasonki do ~4,26. :lol:
ODPOWIEDZ