Duży power bank na 18650

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Duży power bank na 18650

Post autor: hoka »

Hej,

Szukam największy(a przy tym najefektywniejszy) dostępny power bank na ogniwa 18650 4.2V (zamierzam kupić łącznie z ogniwami). Zależy mi na tym aby power bank jak najwięcej razy naładował Samsunga Galaxy S4. Będę ładował z niego jeszcze inne urządzenia ale głównym jego życiowym celem będzie ładowanie S4 podczas długich wypraw w terenie, dlatego musi idealnie współgrać z tym telefonem.

Konieczne cechy power banku:
- Możliwość łatwej wymiany ogniw w terenie(śrubki ostatecznie też mogą być jeśli miałyby dotyczyć odkręcenia klapki/pokrywy ot byle nie było zbyt skomplikowane).
- Sprawne ładowanie telefonu nawet gdy nie wszystkie miejsca na ogniwa są zapełnione.
- Powinien jednocześnie być ładowarką dla ogniw 18650 4.2V.
- Solidny, dobrze wykonany, bezpieczny w użyciu. Aby się po 3 dniach nie rozleciał ale i ma posiadać konieczne zabezpieczenia np. przed przeładowaniem ogniw itd.
- Koniecznie wyjście USB 2A.
- Ładowanie możliwie najszybsze najlepiej z wejściem micro usb lub ewentualnie dowolne wejście ale wtedy z dołączonym kablem nietpowe wejście-usb(tak abym mógł podpiąć kabel ładowania do uniwersalnego zasilacza).

Na razie natrafiłem na coś takiego:
http://www.fasttech.com/products/1424/10004461/1341207
Nie mam pojęcia czy to sprawdzona firma czy jakiś najgorszy szrot. Co sądzicie?
Wersja z ogniwami Panasonic 6x3400 daje nam jakieś 20400 mAh. Jeśli uwzględnimy sprawność na poziomie 60% to wychodzi na to że mojego S4 załaduje maksymalnie 5 razy. Trochę mało no ale nic lepszego nie znalazłem. Trudno mi jednak ocenić jak z resztą moich wymagań bo za dużo informacji na jego temat nie znalazłem.

Dajcie znać co sądzicie o tym znalezionym chińczyku.
Oczywiście wszelkie inne propozycje, w szczególności te pojemniejsze również chętnie rozważę ;-)
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Ładowanie szybkie nie będzie, 2A na 6 ogniw po 3400mAh to będzie się ładować kilkanaście godzin pod zasilaczem i tylko jeśli faktycznie da te 2A w co dość mocno wątpię. Bezsensem jest też równoległe połączenie ogniw i marnująca energię przetwornica step-up. Lepiej poszukać czegoś w układzie 2S3P lub nawet 3S2P i step-downem, tam sprawność będzie duuużo wyższa.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

sprawność dużo wyższa ale manewrowanie ogniwami już nie.
Gdyby było coś takiego sześciokanałowego... bezpieczne i praktyczne - jedyny minus to trochę strat na step-up-iem - do przeżycia przy tej pojemności.
Ewentualnie zastanów się na dwoma na 3 ogniwa ale trzy kanałowymi - w razie czego można lądować obie naraz a bezpieczeństwo w kombinacjach z ogniwami zapewnione. Sam mam taka która ma wejście microusb - bez żadnych przejściówek - to super rozwiązanie bo się kabelki nie poniewierają i nie ma czego zapomnieć lub zgubić.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Panowie jeśli można to proszę o fizycznie namierzalne power banki. Bo tak to nigdy nic nie kupię ;). Z propozycji kolegi megabit nic takiego nie znalazłem, chyba chińczykom znane są tylko power banki z przetwornicami step-up ;)

@ww296: Sugerujesz że ten podesłany przeze mnie nie jest bezpieczny?
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Hoka - ze zdjęc widać że wszystkie ogniwa sa połączone równolegle - to dużo bezpieczniejsze połączenie niż szeregowe (takie jest w powerbankach z przetwornica step-down) bo na pewno nie będzie za dużego napięcia na ogniwach, nawet jak któreś padnie.
Ja power banku używam jako przenośnika ogniw np do latarek - czyli zalezy mi na tym aby power bank obslugiwał załadowane w siebie róznie rozładowane ogniwa. Jeśli będzie korzystał tylko z funkcji magazynu Energi to myślę że możesz go spoko kupić bo cena atrakcyjna a samo urządzenie wygląda dobrze na podstawie opisu i zdjęć. Po zakupie warto byłoby go sprawdzić miernikiem jak sie zachowuje i wtedy sobie z czystym spokojem używać.
Co do niebezpieczenstaw i braku możliwości manewrowania ogniwami odniosłem się do propozycji power banku przy pakietach 2s3p i 3sp2
gutierez
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:28
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: gutierez »

Jeśli można to podłączę się do tematu-podpowiedzcie jakiś powerbank na 2 lub 3 ogniwa 18650 z dużą sprawnością.Najlepiej jakby był do kupienia w kraju,może ktoś z forum sprowadza?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

gutierez pisze:Jeśli można to podłączę się do tematu-podpowiedzcie jakiś powerbank na 2 lub 3 ogniwa 18650 z dużą sprawnością.Najlepiej jakby był do kupienia w kraju,może ktoś z forum sprowadza?
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=11635
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Potrójny testowałem i odradzam. Nie chce współpracować z topowymi telefonami.
malylol
Posty: 31
Rejestracja: środa 29 lut 2012, 00:19
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: malylol »

To jako ciekawostka :D : http://kaidomain.com/product/details.S023123

A to polecam: http://kaidomain.com/product/details.S021331
Mam i używam codziennie, wcześniej już gdzieś pisałem trochę większą recenzję na temat tego power banku.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

hoka pisze:Potrójny testowałem i odradzam. Nie chce współpracować z topowymi telefonami.
Rozwiązanie problemu jest na forum, a sam powerbank jest bardzo dobry.
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Konkretnie? Jakie rozwiązanie?
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

hoka pisze:Potrójny testowałem i odradzam. Nie chce współpracować z topowymi telefonami.
Używam tego https://www.fasttech.com/products/1381305 czyli powerbanku na 3 ogniwa do ładowania Samsunga GalaxyS3 bez żadnych problemów więc nie rozumiem Twojego stwierdzenia. Pewnie mój telefon nie jest "topowy" :mrgreen:
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

No wiesz nie obraź się ale już dawno nie jest, teraz jesteśmy już po premierze s5 ;) Ja testowałem z s4 i niestety nie działał poprawnie.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Ja też mam ten power bank (tylko nowszą wersję z diodą ze sterownikiem i odbłyśnikiem) - moją "Topowa" ;) S2 ładuje poprawnie. Czytałem na tym forum właśnie o nieładowaniu nowszych smart fonów. Czy ktoś jeszcze z innym power bankiem mógłby to potwierdzić?
Myślę że jeśli power bank jest sprawny i rzeczywiście nie ładuje to rozwiązaniem będzie zwarcie kabli z danymi tak aby tel "myślał" że jest podpięty do USB w kompie i problem rozwiązany.
Ostatnio zmieniony wtorek 11 mar 2014, 22:49 przez ww296, łącznie zmieniany 1 raz.
gutierez
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek 21 paź 2013, 20:28
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Post autor: gutierez »

Zbychur-Dzięki za linka,właśnie tego szukałem.Napisałem pw,mam nadzieje,że jeszcze są dostępne.O jakich problemach pisaliście odnośnie topowych smartfonów?Mam xperie S,raczej nie top one,mogą być z nią problemy?
ODPOWIEDZ