MTE M6-1 (sku.19188)

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

MTE M6-1 (sku.19188)

Post autor: lennin »

Zakupiłem to to bo Calineczka zachwalał swoją SG-900 ;) Praktycznie identyczny reflektor do tego body jak RAIDFIRE SPEAR. Wygląda naprawdę rewelacyjnie. Ale do rzeczy:

MTE M6-1 rasowy thrower i jego wielkość w porównaniu do DEREELIGHT DBS:

Obrazek

Obrazek

Dużo aluminium, zaskakująco dobra powłoka. Szybka nawet nie zapaluchowany jak to mają Chińczycy w zwyczaju.

Obrazek

Żadnych odprysków lakieru bo to HAIII raczej nie jest mimo iż naprawde aksamitne w dotyku i lekko matowe :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Gwinty równe bez zadziorów etc. Wszędzie oringi, lecz o czym się przekonałem przy szybce że tak powiem był nie spasowany i wylewałem z niej za pierwszym razem wodę :] Cóż ciągle czekam na latarkę której nie trzeb poprawiać po DXie a właściwie firmie jej dostarczającej towar latarkowy :D

Obrazek

Obrazek

Sam moduł niestety aluminiowy, cienki słabo wykonany. Na plus mieszczą sie bez problemu diody na 21mm starze i standardowe driverki.

Obrazek

I porównanie skupienia do DBSa na odległości jakiś 2,4m czyli wysokość podłoga - sufit ;)

Obrazek

Niestety odcień pozostawia dużo do życzenia. Na fotkach widać jak wygląda Q5 WB :( Oryginalny driver ze świeżego aku ssie 1,4A przy 3,9V już jest 1,2A. Poszedł w odstawke i wstawiłem standardowo sku7882 (mod by Cali) , to samo będzie z diodą bo nie cierpię zimnych odcieni bieli jeżeli można tak powiedzieć.

Na fotki w terenie niestety ale musicie poczekać na ciepłe dni.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Świetne fotki :) Ale nie poczekamy na cieplejsze dni. Może 20-go porównamy działanie tej latarki i SG-900 modowanej przez Calineczkę, będzie pewnie dużo okazji do robienia zdjęć.

Musze tylko pamiętać, by zabrać drugi statyw do idealnego ustawiania światełek do zdjęć porównawczych... Masz może jakiś sprytny uchwyt na latarki pasujący do typowego statywu foto?
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Nie posiadam na DXie widziałem kiedyś taki wynalazek za 2$ chyb dosłownie :mrgreen:

Oj mam KLIK.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Oj, do 20-go nie dojdzie pewnie :( Sprawdzę w poniedziałek w pracy, czy typowe uchwyty do mikrofonów (nakręcane na statywy audio, sceniczne) pasują gwintem do statywu foto.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzięki Lennin za fotki i mini-reckę. Z moich osobistych świeceń SG-900 ma ciaśniejszy spot od Piritlight
Kris_1
Posty: 127
Rejestracja: sobota 03 sty 2009, 19:34
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Kris_1 »

Pikom pisze: ... ( Sprawdzę w poniedziałek w pracy, czy typowe uchwyty do mikrofonów (nakręcane na statywy audio, sceniczne) pasują gwintem do statywu foto.
Witam -)
Te z gwintem 3/8" pasują.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Oj dużo ciaśniejszy. Lecz w odległości jakiś 30m już DBS dużo mocniej oświetla :shock:

MTE
Obrazek

DBS
Obrazek

A tak wygląda oryginalny driver :) Pierwszy raz widze coś takiego na oczy:

Obrazek
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

lennin pisze: A tak wygląda oryginalny driver :) Pierwszy raz widze coś takiego na oczy
ja też ;-)
Zwykły klucz PWM bez jakiegokolwiek ogr.pradowego...
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Kolejna porcyjka fotek KLIK :mrgreen:.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ