Serwis firmy Mactronic

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
kross
Posty: 14
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 22:52
Lokalizacja: Starachowice

Serwis firmy Mactronic

Post autor: kross »

Witajcie,



Jakiś czas temu zgubiłem wyłącznik od latarki Scream 300lm.

Sądziłem że już po niej ale pomyślałem że zanim pochowam ją w czeluściach piwnicy to skontaktuję się z firmą Mactronic.

Napisałem e-maila do serwisu z pytaniem o dostępność tej dupki w serwisie i koszty zakupu.

Niemal natychmiast dostałem odp. że zostanie wysłana gratis i na koszt MACTRONIC .

Wystarczy abym podał adres do wysyłki.

Przesyłkę otrzymałem priorytetem.



Jestem niezmiernie miło zaskoczony podejściem w/w firmy do klienta.



Oby takich przykładów dbałości o wizerunek firm bywało więcej.



Dziękuje firmie Mactronic za okazaną pomoc.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Gdyby produkty tej firmy były tak dobre jak serwis i żeby post nie pachniał reklamą było by fajnie...
ILPT
kross
Posty: 14
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 22:52
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: kross »

Jaka reklama? W rewanżu postanowiłem za takie załatwienie sprawy opisać sprawę tu na forum i tu też http://www.forumrowerowe.org/topic/1693 ... ic-serwis/ .
To źle?
Źle że firma się stara i stanęła na wysokości zadania....
A przecież nie musiała.
Gwarancja na latarkę już upłyneła.
Albo mogła krzyknąć ze dwie dychy.
Trochę luzu.
źle -niedobrze-a jak dobrze to też źle.....
Ciężko niektórym dogodzić.
Ostatnio zmieniony środa 27 sie 2014, 21:57 przez kross, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

skaktus-owi, chodziło chyba o to że ich latarki są przereklamowane i zarabiają na nich o wiele więcej niż są wartę więc nie szkoda im wysłać dupki za 2-4$ ale pewnie jak by padła elektronika to by rozłożyli ręce i kazali nową kupić.

Miło że wysłali ale to też sposób na reklamę bo "dobra firma" wysyła gratis a zadowolony klient robi darmową reklamę ;)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Kielek
Posty: 260
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Lepsza firma, która się tak reklamuje od takiej, która nawet na naprawach gwarancyjnych oszczędza...

Pozdrawiam,
Kiełek
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Kiełek, musisz wziąć poprawkę na podejście kolegów do tej firmy i markowanego ich logiem sprzętu. Nie podważam jakości ich produktów, bo mają dość mocny wpływ na chińczyka, aby się przyłożył do tego co robi i nie pociskał zbyt wielkich bubli. Musisz jednak mieć świadomość, że każdy kto nie jedną latarką błysnął sobie w oczy, jest w stanie ocenić ile może być warta, zwłaszcza jeżeli zamawia się kilka tysięcy sztuk. Każdy oświecony tez Ci powie, że z MacTronic'a to warto kupić jedynie czołówki. Nikt też nie twierdzi, że są firmą nie rzetelną, jednak jeśli ktoś wie jak zdobyć dobrego Convoya C8, poniżej 100zł nie wyda ponad 200zł na ich BlackEye'a. Ot cała filozofia dystansu do tej firmy.
kross
Posty: 14
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 22:52
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: kross »

Dla "zwykłego" użytkownika jakim jestem ja Scream jest wystarczający.Jak będę chciał coś lepszego z biegiem czasu kupić to wiem już co nabyć.
A tak -Scream żyje nadal i świeci mi tam gdzie potrzebuję.
Wystarczy?
Bo dyskusja jakaś dziwna się robi....
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

kross, Skoro Tobie wystarczy, i dalszą dyskusję uważasz za zbędną to po co piszesz o tym na forum? Bo jednak forum ma to do siebie, że każdy może wyrazić swoją opinie. Więc nie miej pretensji do innych użytkowników że ich zdanie na temat Screama nie pokrywa się z Twoim.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

skaktus, spokojnie, rozumiem podejrzliwość i mi też trochę trudno uwierzyć ale jest to możliwe. Sam napisz i poproś, sprawdź zanim ocenisz...
Kielek
Posty: 260
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Zbychur,
Ja to rozumiem, zresztą naprawdę nie przypadkiem tutaj trafiłem (i się wściekam na PP bo czekam na przesyłkę z S3 w środku ;-) )

Jest też druga strona medalu: firma istnieje po to, żeby przynosiła dochód właścicielowi - i tylko po to. Z każdej zarobionej złotówki musi opłacić VAT, dochodowy, pensje, ZUS, czynsz, reklamę, reklamacje, transport itd. Więc siłą rzeczy zawsze będzie sprzedawała drożej od kogoś, kto sprowadzi części z Chin i samemu jest poskłada. Tę stronę też wszyscy znamy, może nie dokładnie, ale znamy.

Ale jest jeszcze trzecia strona medalu: obecnie prawie w każdej branży konkuruje się głównie ceną, a zyski stara wyciągać z mniejszego bądź większego naciągania klientów, dostawców i pracowników. Od darmowych nadgodzin, przez opóźnione płatności do sprzedawania latarek 50m zanurzenia za 50zł, rowerów ze śrubami z wysokiej jakości stali dającymi się ukręcić dwoma palcami (M8!) czy elektronarzędziami rozpadającymi się po pół roku pracy zgodnej z instrukcją obsługi...

Mnie to strasznie irytuje i dlatego bardzo się cieszę, jak ktokolwiek w jakiejkolwiek branży próbuje konkurować jakością. Nawet w przypadku gdy towar/cena takie sobie, ale chociaż obsługa klienta porządna. Może za parę lat nie będzie trzeba robić doktoratu przed kupieniem latarki, zleceniem naprawy pralki czy postawienia domu...


Pozdrawiam,
Kiełek

PS: Ja to piszę ogólnie, żadnego wyrobu tej konkretnej firmy w ręku nie miałem.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

I bardzo ładnie ze strony firmy MacTronic, załatwili sprawę iście "po amerykańsku", to jest właściwe podejście do klienta i takie zachowanie powinno być nagłośnione i pochwalone, a malkontenctwo jest tu nie na miejscu.
Daj borze by wszyscy producenci, dystrybutorzy i handlowcy sprzętu wszelakiego się w ten sposób reklamowali, :idea: bo na razie są to tylko chlubne wyjątki, a taki powinien być standard.

Latarki oferowane przez MacTronicka w dobie zalewającej nas tandety są całkiem przyzwoitej jakości, a ich wygórowana cena to jednak w lwiej części zasługa naszego pazernego państwa.
Zwyczajnemu "zjadaczowi" latarek parametry i osiągi takiego sprzętu będą w zupełności wystarczające, a jak widać obsługa pogwarancyjna klienta też jest na poziomie, więc użytkownikowi MacTronicków do szczęścia nic więcej nie potrzeba.

Bierzmy poprawkę na to, że my światełkowi maniacy :mrgreen: jesteśmy na punkcie latarek konkretnie zafiksowani, bo już samo wspomnienie o obecności oprogramowania w latarce (sprzęcie zdawało by się prostym jak cep) wzbudza spore zdziwienie u "nieoświeconych". :wink:
"Normalni" ludzie nie mają najmniejszego pojęcia jak potężne i skomplikowane mogą być współczesne latarki.



___
kross
Posty: 14
Rejestracja: piątek 02 maja 2014, 22:52
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: kross »

Vigo,
No brawo kolego -100% zgadzam się z Twoim wpisem.
Szacun -nic dodać ,nic ująć.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Też uważam, że to miły gest i buduje dobrą opinię o firmie.
W robocie popsuł się jeden z Night Hunterów i odesłali naprawionego w ciągu tygodnia (poniedziałek wysyłka, piątek wrócił).
Latarki są całkiem niezłe jakościowo, tylko tak mniej więcej dwa razy za drogie na to co oferują.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cervandes »

No to i ode mnie plusik za zaskakujące posunięcie Mactronika.

Jak już wspominałem mam wall'ego. Odpadło mu szkiełko, lutownicą sam zgrzałem obudowę na nowo. Zaczął rozładowywać baterie - rozebrałem i wyczyściłem płytkę izopropanolem żeby ewentualnie usunąć zwarcie gdyby gdzieś jakiś osad się zgromadził.

Na dodatek minął ponad rok, nie mam paragonu.

Napisałem do nich na fejsie czy mają jeszcze jakiś pomysł na reanimację maluszka, bo świeci naprawdę superancko.

I co? Proszą o przysłanie go do serwisu! Mimo mojej ingerencji, mimo braku gwarancji, mimo próby samodzielnej naprawy!!!

Niebywałe dla mnie to zdarzenie, o wyniku poinformuję wkrótce.
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

cervandes, a jak za naprawę Ci policzą to dasz -2 ?:)
Bo nie napisałeś, ze naprawią za free.
ODPOWIEDZ