Bocian vs Greg

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.

Wybrałbym ...

Bocialarka XM-L2 800lm 2.1A
8
14%
EDC X1 900lm 2.8A
50
86%
 
Liczba głosów: 58
Awatar użytkownika
Psychopata
Posty: 11
Rejestracja: sobota 27 wrz 2014, 10:13
Lokalizacja: Radom

Bocian vs Greg

Post autor: Psychopata »

Jestem tu nowy tak więc na wstępie pragnę wszystkich serdecznie powitać :mrgreen:

Ale przejdźmy do rzeczy, poszukuje latareczki jako główne oświetlenie rowerowe jak i do użytku codziennego, w oko mi wpadły dwie "opcje" :

Bocialarka

Oraz

EDC X1

Prawdę mówiąc mam spory dylemat, za X1 przemawia do mnie fajna opcja zabezpieczenia termicznego tak więc ciężko o przegrzanie oraz troszkę mocniejsze światło względem opcji kolegi Bociana, za to bocialarka posiada znacznie mniejszy apetyt na energie a co za tym idzie dłużej nam wytrzyma przy niewiele słabszym świetle względem X1 .

Latareczki mają tę samą cenę tak więc wybór staje się jeszcze cięższy, prosiłbym o wasze opinie co sami byście wybrali na moim miejscu, jak już wyżej wspomniałem główne zastosowanie to rower + użytek codzienny .
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Bocialarka to model, który ma już kilka dobrych lat. Sam mam dwie sztuki, które wyglądają dla mnie mało atrakcyjnie. Obecnie wybrałbym X1. Do tego X1 ma kształt regularnego walca, więc jest minimalnie bardziej poręczny.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Szczerze powiedziawszy ja bym nie kupił żadnej :roll:

Nie dlatego że są złe itd. Przeciwnie - są dopracowane do granic, ale moim zdaniem na rower lepiej jest się zaopatrzyć w lampkę typowo rowerową. Ja bym celował w SolarStorm X2.
ILPT
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Może trzecia opcja i Convoy od Darka?
Zastanawia mnie skąd 800lm w XM-L2 przy 2,1A.
Wydaje mi się, że realne to chyba około 700 lm.
Awatar użytkownika
Psychopata
Posty: 11
Rejestracja: sobota 27 wrz 2014, 10:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: Psychopata »

skaktus pisze:Szczerze powiedziawszy ja bym nie kupił żadnej :roll:

Nie dlatego że są złe itd. Przeciwnie - są dopracowane do granic, ale moim zdaniem na rower lepiej jest się zaopatrzyć w lampkę typowo rowerową. Ja bym celował w SolarStorm X2.
Fakt fajny zestaw tylko mało poręczny jako latarka kieszonkowa, a do takowych celów również poszukuje światełka .
PawelG. pisze:Może trzecia opcja i Convoy od Darka?
Zastanawia mnie skąd 800lm w XM-L2 przy 2,1A.
Wydaje mi się, że realne to chyba około 700 lm.
Chciałbym kupić gotowy zestaw od jednego sprzedającego/użytkownika czyli :

Latarka + Bateria/e + Ładowarka + Uchwyt rowerowy + ew. pokrowiec, poza tym Dariusz ma aż za duży wachlarz konfiguracyjny dla laika i bałbym się że coś kiepsko skomponuję ;)
"Życie nie ma nazwiska, więc jak TVN,
Co dzień beztrosko ciska, nam w oczy kałem"
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Dodam iż czytałem w opiniach (na innej stronie niż ta) że body bocialarki nie jest najwyższej jakości.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Psychopata pisze:Latarka + Bateria/e + Ładowarka + Uchwyt rowerowy + ew. pokrowiec, poza tym Dariusz ma aż za duży wachlarz konfiguracyjny dla laika i bałbym się że coś kiepsko skomponuję
Bierzesz Convoy S2 ze standardową optyką OP + XM-L2 T6 3C lub 4C + Driver 2,8A, który Ci pasuje.
Całą resztę akcesoriów ma dostępną u siebie, więc wszystko razem skompletujesz.
Koniec filozofii, tu nie da się źle skonfigurować :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek 29 wrz 2014, 16:04 przez PawelG., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Pamiętaj że pokazane przez ciebie dwie latarki to same latarki, bez dodatków. Taniej mimo wszystko wyjdzie u Darka.
ILPT
Mikołaj
Posty: 42
Rejestracja: sobota 25 sty 2014, 21:10
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Mikołaj »

Ja wybrałem X1 i się nie zawiodłem, do lasu i w góry rewelacja. Jednak na drogę trzeba założyć coś co odcina wiązkę.
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Ja mam od Darka z programowalnym sterownikiem 2,8A, w tej kwocie zamknąłem się z latarką, dwoma ogniwami (3400 i 2600mAh), ładowarką, uchwytem na rower, pokrowcem i przesyłką. I jestem bardziej niż zadowolony :)
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Miałem 2 bocialarki - obie rozbiłem, w obu chrzaniło się wszystko. Solarforce od Grega śmiga trzeci rok, absolutnie bezproblemowo.
Awatar użytkownika
Psychopata
Posty: 11
Rejestracja: sobota 27 wrz 2014, 10:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: Psychopata »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, może faktycznie lepiej będzie jak zamówię cały komplecik u towarzysza Dariusza <mysli> Tak czy siak bocilarka na chwilę obecną odpada po analizie ankiety jak i wszystkich odpowiedzi, poczekajmy jeszcze może ktoś coś chce jeszcze dodać w tej kwestii a i ja nie chce dokonywać pochopnego zakupu (jak to często mi się zdarzało ..)

PS:

Kolega Dariusz prowadzi sprzedaż na allegro bądź też podobnym portalu aukcyjnym ? Jeśli tak prosiłbym o namiary :)
"Życie nie ma nazwiska, więc jak TVN,
Co dzień beztrosko ciska, nam w oczy kałem"
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Nie prowadzi, po co podnosić cenę przez prowizję dla allegro?
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

PawelG. pisze:Może trzecia opcja i Convoy od Darka?
Zastanawia mnie skąd 800lm w XM-L2 przy 2,1A.
Wydaje mi się, że realne to chyba około 700 lm.
Moim zdaniem te 800lm przy 2,1A i tincie 3D to delikatnie mówiąc nieporozumienie. Myślę,że autor tego opisu po prostu pomylił się ;-)
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Jeżeli to ilość światła na diodzie i przy temperaturze 25* to jest wszystko ok ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ