Latarka na rower jak najmniejszym kosztem.

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

LED1234 pisze: Driver nie ma przylegać do piguły tak jak dioda tylko trzymać się na podtoczeniu tak ?:)
Dokładnie, a najlepiej przylutować go do piguły w kilku miejscach dobrze, bo on też potrzebuje chłodzenia.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Ok to już mniej więcej wiem o co chodzi :) A kolimator jest aluminiowy, on nie powinien dotykać diody bo zrobi zwarcie, jak go umiejscowić ?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

LED1234 pisze:A kolimator jest aluminiowy, on nie powinien dotykać diody bo zrobi zwarcie, jak go umiejscowić ?
No właśnie, podkładka centrująca i izolująca. Zapytaj "faziego", czy jak będzie wysyłał sprężynki, to może jakaś niepotrzebna podkładka mu się wala po szufladzie :razz:
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Właśnie wyśle mi tego trochę - sprężynki jakieś ogniwa mówił, że przy tym sterowniku trochę poświecą, podkładki pod diody, trochę pasty i chyba jeszcze coś :)
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Styki, które trzeba dolutować do sprężynek i wyłącznik - ale bez płytki stykowej i podkładki, która jest zamontowana pomiędzy wyłącznikiem a gumowym kapturkiem ;)
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Kurcze. Coś mi się wydaje, że tak na oko nie wiem jak wygląda i gdzie w latarce powinno się znajdować 70% części :D Oczekuję ogromnej pomocy przy składaniu tego CUDA :)

[ Dodano: 23 Październik 2014, 13:57 ]
Witam. Dotarły do mnie 2 przesyłki. Jedna najprawdopodobniej wczoraj tylko jakiś ....... listonosz włożył ją do skrzynki. Dziś dotarła druga. Wszystkie przynosił do domu oprócz właśnie tej jednej. Dziękuję bardzo Faziemu oraz Bocianowi. Teraz mam kilka pytań jak złożyć latarkę. Pewnie złożyłbym ją samemu ale boje się że mogę coś źle włożyć i po prostu coś spale a tego nie chce. Proszę o odpowiedzi na kilka pytań mianowicie :
1. W jaki sposób wygiąć blaszki włącznika
2. Do czego służy element na zdjęciu obok włącznika ?
3. Sprężynkę lutuję tak jak na zdjęciu ? A następnie do drivera ?
Wiem, że to są banalne pytania ale wiem też, że te części nie są tanie więc wolę pytać teraz i wiem, że większość wie jak mi pomóc niż później pytać :arrow: was no słuchajcie złożyłem ale dlaczego nie świeci ? :wink:
Pozdrawiam :)
Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 23 Październik 2014, 19:43 ]
Do tej pory udało mi się złożyć "górę " latarki ;) tylko popełniłem chyba bardzo głupi i śmieszny błąd :D sprężynkę przylutowałem do drivera :P Brakuje mi chyba jeszcze płytki włącznika ? Ma ktoś taką na sprzedaż ? To chyba jedyna rzecz jaką mi brakuje ? Jak złożyć '"dupke" ? Co do czego ?:)
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

Witaj, powinieneś mieć jeszcze podkładkę o średnicy zewnętrznej takiej jak wewnętrzna średnica "dupki" - tam gdzie montowany jest wyłącznik, a wewnętrznej średnicy takiej jak kołnierzyk u nasady przycisku wyłącznika - ma tam się zmieścić. brakuje Ci jeszcze płytki stykowej, którą możesz wykonać z laminatu obustronnie miedziowanego - z jednej strony musisz mieć dwa pola lutownicze do styków wyłącznika połączone z drugą stroną, na której powinien być centralny styk i zewnętrzny pierścień - podobnie jak w driverze. Ten plastik obok wyłącznika powinien znaleźć się pod nakrętką dokręcającą wyłącznik umieszczony na płytce stykowej. Teraz montaż: gumowy kapturek umieść w obudowie wyłącznika, potem podkładka, o której pisałem na początku - później wyłącznik, czarna podkładka i nakrętka "spinająca" wszystko. Pamiętaj, aby przed montażem wyłącznika dolutować sprężynkę ze stykiem do płytki wyłącznika. I jeszcze jedno płytka stykowa wyłącznika musi mieć połączone pola lutownicze wyłącznika z drugą stroną płytki - polem centralnym i zewnętrznym pierścieniem - pole stykowe wyłącznika połączone z centralnym stykiem (tym, do którego przylutowana będzie sprężynka) musi być lekko cofnięte, aby nie dotykało obudowy wyłącznika. Jeżeli przylutowałeś sprężynkę ze stykiem do drivera, to dobrze zrobiłeś - tylko czasem trzeba ją skrócić, bo ogniwo się nie mieści.

Pzdr - uf ale nagryzmoliłem :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

To lecimy

Tak wyglądają poskładane w odpowiedniej kolejności i ułożeniu elementy włącznika
Obrazek

Oczywiście mam błąd na zdjęciu, bo najpierw idzie do dupki zielona gumka, potem kapturek potem włącznik z podłożem i sprężyną, potem podkładka izolująca i wszystko na konie zakręcone pierścieniem.

Ten aluminiowy ring pod czarnym kapturkiem na lini "C" jest alternatywą, ale ty masz kapturek więc nie bierz go pod uwagę.

Obrazek

włącznik włożyłeś na odwrót i brakuje Ci płytki (podstawy)
ma być tak

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Kurcze.... Nic nie rozumiem :D Może ktoś jest w stanie podesłać jakiegoś linka jak to ma wyglądać ?:D
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

LED1234 pisze:Może ktoś jest w stanie podesłać jakiegoś linka jak to ma wyglądać ?:D
No to masz ;)
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Wyprzedziłeś mnie :) Jak zrobić tą płytkę ?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Wytrawiałeś już kiedyś coś na laminacie?
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Tak nie raz już :)
Coś mi tu nie pasuje tak jakby włącznik był za szeroki.. JEdno od drugiego odstaje :/
Spójrzcie proszę :arrow:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Pilniczek i boki trochę podpiłować, albo otwór na cokolik "cykadła" powiększyć, wszystko oczywiście w kapturku. Ma wejść i już, tak gdzie nie pasuje trochę rękodzieła potrzeba. :)

Co do laminatu. Musisz mieć dwustronny laminat i płytkę musisz wykonać tak, aby jedna blaszka miała kontakt z masą, czy najlepiej zewnętrzny pierścień od strony sprężyny i drugii......a co ja tu pisał tyle będę, tak o


Obrazek

Tan na szybko :mrgreen: Chyba łapiesz o co biega? Oczywiście cała płytka musi wejść do dupki.
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Chyba już wiem o co chodzi :) jutro spróbuję to wytrawić bo laminat mam ale tylko jednostronny. Dziękuję za śliczny rysunek :razz: :mrgreen:

[ Dodano: 25 Październik 2014, 17:01 ]
Po zamalowaniu mazakiem na laminacie tak to powinno wyglądać ?
Obrazek
ODPOWIEDZ