Energizer headlight led x 3

Oświetlenie montowane na głowie
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Energizer headlight led x 3

Post autor: freebike »

Witam

Piszę tego posta poraz drugi. Wcześniej mnie wylogowało i tekst wcięło. Nię będę się rozpisywał więc będzie w skrócie

Zasilanie 3X AAA
Dwa tryby działania: 2x led białe lub jedna czerwona.


Wykonanie:

lepsze od tego w prysznich na 14, 19, 30 diod. Przyczepić się można tylko do włącznika który ma funkcję grzechotki ale tylko w rękach. Żeby zagrzechotał na głowie trzeba się bardzo postarać. Ja tak nie umiem :D ...ps umiem ale to boli. Wyciąganie baterii tylko za pomocą monety lub czegos podobnego. Paznokciem nie polecam, chyba że ktoś ma szpony ;) Pasek leży dobrze i trzyma latarkę na miejscu. Jest lekka więc nie musi się zbytnio wysilać ( naciągać).

Działanie: Zasięg do czytania, chodzenia, wymiany zapasu w aucie jest ok. Regulacja pochylenia też dobrze, nie przestawia się. Do 1,5 metra można czytać gazetę, potem światło blednie z każdym metrem. Dla przykładu podam że świecę z okna na drugim piętrze na śnieg i widzę bardzo bladą plamę ok metra średnicy. Więcej od niej nie oczekuję chociaż na opakowaniu jest napisane że zasięg do 65. Jeszcze nią nie rzucałem ale chyba własnie chyba chodzi o rzut w dal latarką ;)

Podsumowując w starej cenie czyli ok 70 zł nie kupiłbym jej. Za 25 zł + koszt wysyłki na aukcjach warta jest polecenia. Kupiłem dwie i na testach wypadły tak samo. Ufam jej bardziej niż prysznicowi w którym po czasie z 19 diod świci 7szt, 5 kolejnych udaje a reszta ciemność. Do podstawowych zadań w sam raz. Do zabaw wolę moje Mte na P7 tylko że nim 40 min to max :)

Pozdrawiam

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...dzięki za reckę ;-)
O ile mnie wzrok i pamięć nie oszukują to Voit ma identyko. Macałem, swieciłem ...nawet prądy mierzylismy (koło 160-180mA w najjaśniejszych trybach z tego co pamiętam) i byłem mile zaskoczony jak to świeci z małych nie-power ledów.
Paznokcie faktycznie mozna połamac ;-)
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Muszę jeszcze sprawdzić ile podziała na komplecie paluchów. Dzisiaj przyszła paczka więc jest świeża :)
... i wszystko jasne ;)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Też macałem ale przełączanie trybów pozostawia sporo do życzenia. Była ale podobna chyba miała więcej 2 diody 5mm białe.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Nowe modele maja chyba 6 diod.
Własnie ją rozkręciłem. Hehe jaka prostota :D Wkleje fotki w wolnym czasie. Zanim miałem ja w rękach wydawało mi się że diody to 10mm a okazało się ze to 5mm. Mam kilkanaście soczewek asferycznych luzem i się pobawiłem- jest poprawa ale nie ma ich jak wmontować bo działają za daleko od obudowy. Diody dychy też mam ale czy warto w tym grzebać...
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Nie bo nic więcej z nich nie wyciśniesz :D
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Dobrze to podsumowałeś. Nie ma sensu. Za to do Trustfie TR-803 wsadziłem inny moduł i teraz latareczka świeci :) Dorobiłem sobie uchwyt i działa jako czołówka.
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

...Faktycznie, mam podobną.
Moja nazywa się Energizer Advanced Headlight 6LED. Szpanersko i taktycznie. :wink:
Obrazek
Zdjęcie Baltrade-hurt.com.pl

Dwie diody pod dużymi soczewami, dające silne światło punktowe.
Dwie diody świecące światłem rozproszonym i dwie diody czerwone.
Jeśli chodzi o światło, to o dziwo jest go całkiem sporo...
Czołówka świeci w następujących konfiguracjach:
Klik! ---> dwie diody skupione, klik! --->dwie diody boczne rozproszone, klik! ---> cztery diody razem, klik! ---> dwie diody czerwone, klik! ---> ciemno :lol:
Włącznik niewygodny, twardy o dużym skoku...
Ma to niewątpliwą zaletę - latarka nie włączy się sama w plecaku.
Wadą jest niezbyt wygodna obsługa i brak możliwości szybkiego wyłączenia latarki.
Ale przecież latarka nie służy do zabawy, można poklikać sobie czymś innym :wink: :lol:

Przysłowiową "łyżką dziegciu" jest niestety kiepska jakość wykonania.
Jesli chodzi o wymianę baterii to połamanie paznokci jest raczej pewne, a sposób zamykania pojemnika na na baterie stawia pod znakiem zapytania długie użytkowanie...
Mam wrażenie, że ząbki-zatrzaski w pokrywce pojemnika połamią się przy ponownej próbie zajrzenia do baterii.
Plastk obudowy jest miękki i podatny na zarysownie. Wystające soczewki zapewne szybko zmatowieją.
Szczelność konstrukcji? :???:
Bez(sz)czelność raczej...

Mam mieszne uczucia.
Latarka świeci naprawdę nieźle i z pewnością czas jakiś mi posłuży.
Jest lekka i wygodna.
Do prostych czynności wykonywanych w ciemnościach obydwiema rękami nie potrzeba niczego więcej.
Nie była droga, ale to niestety widać...
Napewno nie jest to moje ostatnie słowo jeśli chodzi o temat oświetlenia na głowę.
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Wczoraj napisałem że dodam fotki więc zamieszcze choć nic specjalnego w środku się nie kryje. Do mojego opisu dodam że zaskoczyłem się dzisiaj ilością światła z dwóch małych diódek. Na ciemnym parkingu w lesie zasięg się wydłużył. Byłem pobawić się terenówką w zaspach i bardzo się przydała przy odkopywaniu auta :D Na ostatniej fotce ( telefonem bez lampy) rozświetla Trustfie TR-803 za to czołówka pod fure. Jak napisał Void wymiana baterii to naprawdę lekki koszmar, na razie sie nie połamało. Na tym zakończę opis czołówki bo i tak zostało za dużo o niej napisane ;)


Obrazek
Obrazek

Obrazek

Trustfie TR-803 czołówka pod fure
Obrazek
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

KUPA elektroniki dosłownie w środku :D
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Witam ponownie :) Od razu przyznaję się że się nudziłem i z braku zajęć przerobiłem Energizera. Próbowałem różnych możliwości i wymieniłem diody na "coś"

Obrazek
Obrazek

Dodatkowo wywaliłem czerwoną i wstawiłem białą. Teraz mam dwa tryby. Rozproszone i skupione. Nie pisałbym tego posta ale naprawde fajnie to wyszło. Na fotach

oryginał

Obrazek
Obrazek


przerobiona ( 2 nowe diody)

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Porównanie w bezpośrednim starciu ;D
lewa oryginał

Obrazek

dziękuję za uwagę, do usłyszenia :)

ps. mam nadzieję że admin nie obrazi się na kalendarz jak najbardziej rowerowy ;)
koleszko
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2009, 22:18
Lokalizacja: BL

Post autor: koleszko »

Witam
Przyznaję ze niejestem specjalista w tych sprawach
ale chcialem poprosic o dokladniejsze okreslenie tego ''coś'' zebym mogl nabyć to cos i zeby zagralo z wszystkim
dzieki
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

koleszko pisze:Witam
Przyznaję ze niejestem specjalista w tych sprawach
ale chcialem poprosic o dokladniejsze okreslenie tego ''coś'' zebym mogl nabyć to cos i zeby zagralo z wszystkim
dzieki
+1

Napisz coś więcej, bo efekt ciekawy :)
Pozdr.
Pikom
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

koleszko pisze:Witam
Przyznaję ze niejestem specjalista w tych sprawach
ale chcialem poprosic o dokladniejsze okreslenie tego ''coś'' zebym mogl nabyć to cos i zeby zagralo z wszystkim
dzieki
Witaj koleszko
To "coś" to zwykła dioda jaką można znaleść w czołówkach i latarkach z alledrogo np. tu http://www.allegro.pl/item844693426_czo ... lowka.html

Osobiście zostawiłbym sobie tą czołówke w oryginale i nic nie przerabiał, ponieważ po "modzie" przy grzebaniu z bliska trochę oślepia :)

Dioda "coś" daje więcej światła i jest bardziej skupiona co w połączeniu z soczewką w czołówce daje efekt większej jasności. Energizera już nie mam.
koleszko
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 07 gru 2009, 22:18
Lokalizacja: BL

Post autor: koleszko »

Dzieki
ODPOWIEDZ