Nietypowo - oświetlenie dziecięcego rowerka

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Olleo
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2014, 23:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Olleo »

A nie ma czegoś słabszego? Może coś gotowego na polskim rynku?
Awatar użytkownika
Dariusz70
Posty: 1271
Rejestracja: niedziela 30 paź 2011, 20:05
Lokalizacja: Chochołów

Post autor: Dariusz70 »

Convoy S2+ , XM-L2 neuralna.
Dariusz70
darek.l(małpa)interia.pl
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Daj ogłoszenie w sklepiku.
Napisz co chcesz i czekaj na oferty.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Olleo

Ogłoszenie o kupnie zamieść w dziale kupię, a nie molestuj Dariusza w jego ofercie handlowej.
Ewentualnie o takie sprawy pytaj na PW
Olleo
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2014, 23:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Olleo »

Ok, ale może ktoś zna ciekawą latareczkę słabszą od XM-L gotowca na rynku polskim.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

SolarStorm SC01 napędzany paluszkiem AA powinien się tu nieźle sprawdzić.
Jak zamówisz w Banggood do końca tygodnia, to do połowy grudnia powinien dojść.
Tylko może być problem z zamocowaniem.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Kup (albo odkup) jakiegoś chińskiego gotowca, ultrafire s5 albo convoya s2, cokolwiek. Standardowy driver ak-47 ma ~1A w maksie i ograniczenie przed oślepianiem masz wbudowane ;) . Dioda będzie prawie na pewno w kolorze Zombie Blue więc to jedyna rzecz do ewentualnej podmiany (nichia <miłość> albo cokolwiek innego przy tych prądach), jak wrzucisz do tego optykę w prostokąt to rozkład światła będzie równomierny i przez to mniej oślepiający sam z siebie.
A jak podrośnie to zmodyfikujesz ;) do stosownego standardu.

Jeśli chodzi o tylne to na 18650 za bardzo nie ma, ja kończę robić dla siebie :P .
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

1A też będzie oślepiał.
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Kiełek pisze:1A też będzie oślepiał.
Bez przesady. Jedna dobra diodka 5mm też oślepia i co z tego? Dzieciak ma być widoczny, nie popadajmy w drugą skrajność.
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Hetman pisze:
Kiełek pisze:1A też będzie oślepiał.
Bez przesady. Jedna dobra diodka 5mm też oślepia i co z tego? Dzieciak ma być widoczny, nie popadajmy w drugą skrajność.
Do bycia widocznym wystarczy 20 lumenów - a przynajmniej wzroku sobie nie popsuje jak sam po oczach sobie poświeci.
Olleo
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2014, 23:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Olleo »

Chwileczka, momencik. A kto tu mówił o byciu widocznym? Mam ogrodzony teren dookoła domu, na którym dziecko chce się bawić po zmroku. Diodka 5mm mu na to nie pozwoli. Nigdy dziećmi nie byliście?
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Olleo, ja dalej jestem :), dlatego na rower mam już 4 lampki.
przed wyjściem zastanawiam się z która dziś pojadę :mrgreen:
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Olleo pisze:Chwileczka, momencik. A kto tu mówił o byciu widocznym? Mam ogrodzony teren dookoła domu, na którym dziecko chce się bawić po zmroku. Diodka 5mm mu na to nie pozwoli. Nigdy dziećmi nie byliście?
Ja swoim dzieciakom kupiłem czołówki (prezent pod choinkę).
Kumpel też tak zrobił i teraz w Święta banda będzie biegała po nocy z czołówkami.
W Skalniku mają dobrą cenę na czołówkę PETZL Tikkina. Kupowałem 4 sztuki, więc przesyłkę miałem za darmo.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Olleo
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek 16 cze 2014, 23:13
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Olleo »

A widzisz, to nawet dobry pomysł. Sam mam czołówkę, o której zapomniałem z chwilą kupienia pierwszej latarki z Cree. Pomyślę nad tym rozwiązaniem. Kiedyś Energizer całkiem spoko czołówki sprzedawał ze swoimi bateriami za jakieś 50zł. Ten Tikkin z 60 lumenów nie jest za słaby? Porównując z customizowanym Convoyem z 900 lm :D
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Aaa, jak ogrodzony i do zabawy to inna bajka. Musisz zamówić na forum customowy driver z milionem migających trybów :P .


A poważnie, to czołówki nie muszą mieć takiego wygaru, liczy się oświetlanie szeroko i blisko, równomiernie. Zrobiłbym zdjęcia poglądowe ale nie mam czym.

Rozumiem, że raczej chcesz gotowe, niż się bawić w przerabianie?

PS: jak dla dzieciaków to nawet bez przerabiania - zoom to tylko więcej radochy przy zabawie a jak się diodka zjara to podmienisz na cokolwiek razem ze sterownikiem: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13409
ODPOWIEDZ