Projekt lampki rowerowej 3x xm-l2

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
kuba575
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 wrz 2013, 02:14
Lokalizacja: Starachowice

Projekt lampki rowerowej 3x xm-l2

Post autor: kuba575 »

Witam wszystkich.

Prawie skończyłem projekt mojej lampki rowerowej z led engine od mr elektronik 3x xm-l2 u2.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jutro postaram sie o jakieś zdjęcia pokazujące jak świeci.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Fajna :) Jakie MCPCB stosuje MRElektronik ? Chodzi mi tutaj o bezpośredni pad termalny.

Co do samej lampki mam jedno zastrzeżenie - mogłeś zrobić lampkę o większej średnicy, tak aby użebrowanie "łapało" owiewające powietrze, a tak wyszedł walec z nacięciami z tyłu. Wystające żebra poprawiły by oddawanie ciepła.
ILPT
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Ładny projekcik.
Podaj jakąś specyfikacje do tego.
Jaki prąd w ledy, jakie zasilanie, czy moduł ma jakieś zabezpieczenia termiczne, niskiego napięcia?
Sterowanie widzę mikrostykiem.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
kuba575
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 wrz 2013, 02:14
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: kuba575 »

Diody dostają 3A. Moduł ma zabezpieczenie termiczne, niskiego napięcia, odwrotnej polaryzacji. Sterowanie microstykiem cztery tryby pracy beż żadnego strobo czy sos.
MCPCB aluminium. Niestety wczoraj przy testowaniu różnych kolimatorów upuściłem i potłukłem szkiełko nowe dostane dopiero po świętach. :evil:
Niebieskie mocowanie na kierownice od GoPro, ponieważ mam sporo tych mocowań różnego typu więc i w lampce zrobiłem mocowanie w tym standardzie. Jeszcze muszę wymyślić jakieś mocowanie na microswitch. Pakiet będzie trzymany w narzędziówce pod siodełkiem roweru, pasuje akurat i jeszcze zostaje trochę miejsca na łatki i klucze.
Jak wszystko skończę to wysłużony convoy s2 od dariusza awansuje na kask :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek 19 gru 2014, 21:13 przez kuba575, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Jakiej średnicy szybka?
Jak 42 albo 52 mm to może będe mógł coś wspomóc.
Awatar użytkownika
wikrap1
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 30 lis 2010, 17:18
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: wikrap1 »

Ja bym sugerował jakąś sakiewkę małą na kierownicę, albo taką mocowaną na główce ramy. Po co ciągnąć kabel przez cały rower bez sensu.. Będzie gorzej wyglądało. IMO kable po rowerze ciągnie się w ostateczności - np. jak trzeba zasilić tylną lampę ze źródła z przodu roweru.
SF L2 XM-L T5 4B
Armytek Wizard WR
Awatar użytkownika
kuba575
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 wrz 2013, 02:14
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: kuba575 »

smokuxx1987, szyba to 45x1.5 mm, myślałem żeby dociąć z plexy ale max temperatura pracy tego tworzywa to około 80*C więc trochę mało poczekam na normalne szkiełko.

wikrap1, moim zdaniem wykonanie tego tak jak ty mówisz będzie gorzej wyglądać, torbę pod siodełkiem i tak miałem zawsze, a kabel nie będzie mi przeszkadzał. :wink:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Bardzo ładnie wykonana głowica, niestety kontrastuje z pakietem. Proponuję, zabezpieczyć go koszulkami termokurczliwymi.
Co do długości przewodów, to im krótszy tym mniejsze straty...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
kuba575
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 wrz 2013, 02:14
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: kuba575 »

Pyra, co do pakietu to chce zamówić dwie takie zaślepki termokurczliwe od wewnątrz pokryte są klejem. Miałem pomysł też żeby "zalać" pakiet w formie silikonem.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Klej - niekoniecznie, ale zwykła koszulka, ochroni i zapobiegnie przesuwaniu się ogniw względem siebie.

Pozdrawiam

PS: Te z klejem dość mocno trzeba grzać, żeby klej się roztopił...
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
kuba575
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 wrz 2013, 02:14
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: kuba575 »

Zamontowanie pakietu na kierownicy czy główce ramy wcale nie sprawi że całość będzie wyglądać estetycznie. Nie wiem dlaczego przeciąganie kabla pod siodełko to ostateczność, w moim przypadku to najlepsza opcja. Po pierwsze tą torebkę pod siodło miałem tak czy inaczej założoną na łatki i klucze. Po drugie chce przekładać lampkę do motoru czasem, a tam dobrym miejscem na pakiet jest air box w tylnej części kanapy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A co do tych zaślepek to widział bym to tak:

http://www.essentracomponents.pl/nasadka-termokurczliwa

Obrazek
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

daj sobie spokój z tym klejem - używam tego na co dzień - uszczelnienie idealne, ale lepiej tego nie rozbierać...
Awatar użytkownika
kuba575
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 wrz 2013, 02:14
Lokalizacja: Starachowice

Post autor: kuba575 »

Trochę słaba jakość następnym razem, będą lepsze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Polsky
Posty: 336
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:53
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Polsky »

Jak chcesz dobrze zabezpieczyć pakiet to mogę "psiknać" go powłoką i będziesz mógł go topić :mrgreen: oczywiście bez kabli żeby nie robić zwarcia :wink: tylko ciężko juz to będzie rozebrać. Jest to operacja "one way" lub dla baaardzo baaardzo cierpliwych i zdesperowanych jeśli kiedyś będziesz chciał zniszczyć powłokę :mrgreen:
ODPOWIEDZ