Fenix BT20 czy coś innego

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Scoia_tael
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 17:48
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Fenix BT20 czy coś innego

Post autor: Scoia_tael »

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem forum i poszukuję lampki na rower do jazdy w terenie. Czytałem o lampce z tytułu szereg dobrych opinii. Miałem już kliknąć i kupić, ale trafiłem na to forum, więc chciałbym prosić o pomoc w wyborze.

pozdrawiam
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Wprawdzie nie mam tego fenixa, ale w jego cenie mógłbyś wziąć dwa Convoye, uchwyty, ładowarkę, kilka akumulatorów i jeszcze dziewczynę na kolację :-P
Na krótkie światła Convoy S2, S2+ lub S3, na długie Convoy M1 lub M2, ogniwa ze sklepiku a ładowarkę np. ENB (powerbank i ładowarka w jednym, na 2 lub 3 ogniwa). Jeśli weźmiesz latarki w wersji 2.1 czy 2.8A światła będziesz miał więcej niż z tego Fenixa a i barwę leda możesz sobie wybrać.
eeo
Posty: 56
Rejestracja: środa 23 mar 2011, 12:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: eeo »

Ten Fenix może nawet świeci nieźle, ale zdecydowanie za dużo za niego chcą. Za 1/3 tej ceny kupisz latarki Convoy z serii S, które też Cię zaskoczą ilością światła. Jeżeli masz tyle kasy, że chciałeś kupić Fenixa BT20, to już lepiej kup np. X1 3xXP-L od kolegi grega (dział KRYPTON.PL) - za ok. 3/2 tej kasy masz swoje "kieszonkowe słońce". :mrgreen:
Scoia_tael
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 17:48
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Scoia_tael »

Dzięki za podpowiedzi są przydatne. Zastanawiam się tylko nad tym, że oboje Panowie odsyłacie mnie do latarek Convoy. Muszą być faktycznie dobre skoro zdominowały forum. Chyba, że są przede wszystkim tanie. Może się Wam to wydać błahe, ale poszukuję latarki typowo rowerowej, a Convoy'e to (tak mi się wydaje) latarki universalne poprzez uchwyty przystosowane do roweru. Po prostu Designem mnie nie zachwycają. Chyba, że widziałem na kilku avatarach zdjęcia, gdzie sa mocowana pod kierownicą i tak jak madkeinam napisał 2 sztuki. Jedna na światła "długie", druga na "krótkie". Takie rozwiązanie wygląda lepiej, a jeżeli twierdzicie, że inne latarki od Convoy dzieli przepaść to jestem skłonny przemyśleć walory estetyczne.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Cały fenomen polega że są solidne w przystępnej cenie. A na forum masz cały wachlarz ich modyfikacji, do wyboru do koloru :wink: aż głowa może rozboleć :razz:
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

No bez wątpienia ten Fenix wygląda świetnie ale płacić tyle za ten wygląd... Convoye są uniwersalne, fakt, ale wcale na kierownicy nie przeszkadzają. Jeżdżę i po mieście i po wertepach, zabrałem swoją S2 na rowerze do Czeskiego Raju, w Góry Stołowe, Sowie, Orlickie, Teplickie Skały i świetnie się sprawdził. Nie uprawiam co prawda grawitacji ale myślę, że i przy tym trzymałaby się kierownicy. Dodam jeszcze, że moja luba i brat też nie byli przekonani do tych światełek ale zostali obdarowani i teraz nie wyobrażają sobie nocy na rowerze bez nich :-)
Scoia_tael
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 19 sty 2015, 17:48
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post autor: Scoia_tael »

Ebola pisze: aż głowa może rozboleć :razz:
No właśnie można oczopląsu dostać.
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Jeśli chcesz lampkę typowo rowerową, to lepszy będzie nowszy model BC30.
Ma 2 neutralne diody diody xm-l2, dobry rozkład światła - świeci szeroko i nie powinien oślepiać, jak go dobrze ustawisz, jest bardziej kompaktowy (może też służyć jako latarka ręczna), niestety jego wadą jest cena.
Dwa Convoye z różnymi optykami to też dobra opcja za rozsądną cenę.
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
enagem
Posty: 86
Rejestracja: niedziela 14 wrz 2008, 23:15

Post autor: enagem »

O lampkach Fenix jest na forum mój temat, poszukaj.
Posiadam BC30 i BT10 oraz kilka innych świecidełek rowerowych, droższych i tańszych.
Z BC30 jestem bardzo zadowolony, perfekcyjne wykonanie i dosyć dobry rozkład światła na rower, nie idealny, ale jest dobrze.
BT10 używam do wypraw na rowerze, gdzie nie mam możliwości lub nie chcę korzystać z gniazdka elektrycznego.
Musisz się zastanowić czy chcesz z zasobnikiem na kablu czy wolisz wbudowany zasobnik w lampkę . Oba rozwiązania mają wady i zalety.
W środowisku ludzi podróżujących rowerami, jeżdżących naprawdę dużo, lampki Fenix mają bardzo duże uznanie.
Jeżeli możesz pozwolić sobie na Fenixa, szczerze polecam!
Tutaj uzyskasz informacje trochę mało obiektywne.
Po więcej informacji o rowerach zapraszam na forum o podróżach rowerowych.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
enagem pisze:Jeżeli możesz pozwolić sobie na Fenixa, szczerze polecam!
Tutaj uzyskasz informacje trochę mało obiektywne.
Panowie, proszę o niewywoływanie dyskusji w tym temacie, bo coś czuję, że się może zacząć... ;)
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

A ja pragnę dodać iż każda informacja od użytkownika jakiegoś przedmiotu jest w dużej mierze subiektywna.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Ja na rower polecam latarkę z kolimatorem owalnym. Czy to będzie x czy y, nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

enagem pisze: Jeżeli możesz pozwolić sobie na Fenixa, szczerze polecam!
Tutaj uzyskasz informacje trochę mało obiektywne.
Obiektywnie rzecz biorąc, w cenie Fenixa, lepiej kupić SolarStorm X2. Wystarczy na przeróbkę, do tego można dowolnie dobierać rozkład światła zamieniając fabryczne lustra na ogólnie dostępne kolimatory a i tak wyjdzie taniej.

Przy Fenixie trzeba brać pod uwagę wagę lampki oraz to, że tryb 1800 lumenów opisywany jako super działa tylko chwilę i nie można go włączyć na stałe.
ILPT
ODPOWIEDZ