Turnigy reaktor czy icharger 106B+ recenzja i porównanie

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

Jacekkg pisze:.. po co logi z rozładowywania/ładowania akumulatora?
?
Choćby po to aby parować ogniwa do pakietów równoległych.
WojtekErnest
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

nie polecam magnesów-styk jest 'taki se' a przy większych prądach to już odpada. Ja w zasadzie używam blaszek i taki ścisk sprężynowy.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Koledzy jak w iCharger 106B+ zbadać rezystancję wew ogniwa?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Special modes > internal resistance.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Wg mnie 106B+ ma tylko jedną wadę. Tandetne przyciski. W miarę zjadliwie działa już tylko exit, reszte trzeba wciskać tak mocno aż biurko się ugina, przy czym dwa z nich nie mają takiego odbicia, nie czuć tego skoku przycisku. Jak wpadną mi w łapki jakieś lepsze "pchełki" to z pewnością wymienię. Po za tym ładowarka jest ostatnio porządnie katowana (20A na wejściu podczas ładowania baterii roweru 10A 24V), poci się niemiłosiernie ale daje radę. Wystarczy skalibrować raz, dokładnym miernikiem, i nie będzie żadnych problemów z pomiarami.

Jeśli chodzi o pomiar rezystancji - zdecydowanie warto wykonywać go z użyciem przewodów balancera, ładowarka robi z nich użytek i rezystancja wychodzi niemal 2x mniejsza jak samymi terminalami głównymi które jak by nie podłączyć to wprowadzą sporą rezystancję własną.

Jeśli chodzi o koszyki do 18650 to polecam DIY, korzystam z takich już rok i to dosyć często, sprawdzają się świetnie a wykonanie nie powinno przyspożyć kłopotu http://mdiy.pl/kosz-do-ladowania-ogniw-typu-18650/
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Koledzy jak to jest z ładowaniem akumulatorów żelowych, ile tematów w internecie tyle różnych opinii na ten temat. Mam w posiadaniu iChargera 106 i czy na opcji PB mogę ładować aku żelowy?
Everybody lies...
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Możesz
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

artur_n, Potwiedzam, ustawiasz na ładowanie PB 2.0V 6S 12V
GozDD
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 23 paź 2012, 12:33
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: GozDD »

Trochę offtop, ale dzięki bardzo za opinie o SkyRC RS16 :)
Przymierzałem się do Reaktora, ale po paru negatywnych opiniach, praktycznie zerowej dostępności w Polsce i kiepskim serwisie w razie kupna np. na HobbyKingu zacząłem szukać czegoś innego. Na iChargera mnie nie stać i tak trafiłem właśnie na (wydaje się) świetnego SkyRC, jednak niewiele o nim w internecie można znaleźć.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

Fajna ta ładowarka SkyRC RS16, ciekawe czy ma regulowany prąd podczas ładowania, i czy może działać w trybie zasilacza laboratoryjnego?
pozdrav
Newmax
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 11:46
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Newmax »

Witam
Jestem tutaj zupełnie nowy i witam się ze wszystkimi serdecznie.
Mam pytanie skąd można pobrać soft do tej ładowarki TURNIGY Reaktor 300W 20A aby zczytywać logi z ładowania i rozładowywania?
Zajmuję się szeroko pojętą elektroniką i planuje zakupić sobie tą ładowarkę jako drugą po B6AC+ V2 jest mocniejsza ale nigdzie nie mogę znaleźć softu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Newmax
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 11:46
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Newmax »

OK Tylko nie wykrywa mi urządzeń HID nie mogę połączyć się z moją B6AC+V2 i w spisie urządzeń nie widzę ładowarek TURNIGY wie ktoś jak rozwiązać problem?
Czy jest jakaś możliwość żeby połączyć się przy pomocy LogView z ładowarką B6AC przez WiFi zamiast po kablu?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Wybierasz icharger 206B bo Reaktor jest jej klonem.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Newmax
Posty: 54
Rejestracja: czwartek 28 sty 2016, 11:46
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Newmax »

Mam jeszcze pytanko:
Czy Turnigy REAKTOR 300W można robić upgrade softem od icharger 206?
Czy ktoś wie czemu LogView nie wykrywa mi urządzeń HID?
ODPOWIEDZ