Akumulator do samochodu.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Akumulator do samochodu.

Post autor: PawelG. »

Na forum jest sporo osób z dużą wiedzą o akumulatorach, mam nadzieję, że znajdzie ktoś, kto doradzi jaki aku wybrać do auta :)
Kilka lat temu wybór był oczywisty, brało się Centrę Futurę, bo była na topie i w dobrej cenie.
Jak jest teraz?
Kolega kupił Centre Futurę kilka lat po mnie i już tak różowo nie było.
Akumulator dość szybko zaczął niedomagać i został zastąpiony Centrą Plus, z która nie ma problemów.
Chcę kupić akumulator produkowany w Polsce, aby pieniądze na niego przeznaczone wsparły nasz przemysł.
Do wyboru tak naprawdę jest:
Centra Futura - podobno nowy wypust jest bardzo dobry i wart swojej ceny.
ZAP/Sznajder Silver Premium - często jest chwalony, dobra jakość w rozsądnej cenie.
Jenox Gold - dobra cena, zadowalająca jakość, skrajne opinie.
Chyba nie pominąłem żadnej firmy.
Który akumulator warto wybrać?
Która firma tak naprawdę oferuje gwarancję na akumulator, a nie zapewnienie o gwarancji.
Jeśli źle rozumuję i warto wydać kasę na Vartę, Boscha, czy Bannera, to chętnie wysłucham argumentów.
Z góry dziękuję za pomoc.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Ja CI nie pomogę, ponieważ my używamy używanych akumulatorów z pewnego źródła w dobrej cenie (ze względu na odległość nie załatwię Ci), to powiem Ci, że praktycznie w każdym aucie mamy inny akumulator i każdy działa tak długo, aż się zepsuje. Nie tak dawno taty Bosch z dnia na dzień przestał działać. Podobnie jest z innymi i tak jest z każdym innym.
Brać najtańszy z możliwe dobrymi opiniami i długą gwarancją.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

PawelG. pisze:Akumulator dość szybko zaczął niedomagać i został zastąpiony Centrą Plus, z która nie ma problemów.
Chcę kupić akumulator produkowany w Polsce, aby pieniądze na niego przeznaczone wsparły nasz przemysł.
Do wyboru tak naprawdę jest:
Centra Futura - podobno nowy wypust jest bardzo dobry i wart swojej ceny.
ZAP/Sznajder Silver Premium - często jest chwalony, dobra jakość w rozsądnej cenie.
Jenox Gold - dobra cena, zadowalająca jakość, skrajne opinie.
Chyba nie pominąłem żadnej firmy.
Oj na pewno zapomniałeś :)
Podam firmę u której kupiłem do tej pory 2 aku i oba bardzo dobrze się spisywały/spisują - lepiej niż jenoxy, które też miałem.
Firma to Autocraft sp. z o.o. z Myszkowa producent akumulatorów Dublet i Autocraft

Konto na alle :
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=14417733
Osobiście używam dubleta i jest co najmniej tak dobry jak centra plus .
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Akumulator do samochodu.

Post autor: Pyra »

Witam
PawelG. pisze:Która firma tak naprawdę oferuje gwarancję na akumulator, a nie zapewnienie o gwarancji.
Każda firma daje gwarancję, niestety są one dość mocno obwarowane. Najczęstszym wymaganiem jest sprawność układu ładowania, która to powinna być sprawdzona w autoryzowanym (przez producenta) warsztacie. Pod tym względem to ponoć właśnie Centra, robi największe jaja
PawelG. pisze:Jeśli źle rozumuję i warto wydać kasę na Vartę, Boscha, czy Bannera, to chętnie wysłucham argumentów.
Varta i Bosch, to praktycznie to samo, ich dobre akumulatory skończyły się na serii Silve r 4. Niestety, klienci wymuszają na producentach samochodów coraz niższe ceny, a ci na producentach podzespołów.
Mam w aucie kilkuletniego (co najmniej 5 lat) Boscha Silver 4, i nie było problemów z odpaleniem diesla przy -22°C zeszłej zimy.

W pracy używamy sporo akumulatorów rozruchowych i powiem, że Centra, Jenox, Excide, to jeden bubel. Padają jak much po 2 - 3 latach. Niestety, nasza firma, kurczowo trzyma się jakiś wyimaginowanych oszczędności z przetargów i wybierania najniższych cen.

Kilka lat temu, orientowałem się w kwestii akumulatorów i jeśli chodzi o niezawodność, to wybór był bardzo ograniczony: Moll i Hoppecke. Niestety, ceny nie należą do najniższych.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

max4max pisze:Firma to Autocraft sp. z o.o. z Myszkowa producent akumulatorów Dublet i Autocraft
Musze się zapoznać z ich ofertą :)
Pyra pisze:Pod tym względem to ponoć właśnie Centra, robi największe jaja
Podobno mistrzem uników jest Jenox, z tego co udało mi się znaleźć.
Pyra pisze:W pracy używamy sporo akumulatorów rozruchowych i powiem, że Centra, Jenox, Excide, to jeden bubel. Padają jak much po 2 - 3 latach. Niestety, nasza firma, kurczowo trzyma się jakiś wyimaginowanych oszczędności z przetargów i wybierania najniższych cen.
Ja do tej pory byłem zadowolony z Centry, ale opinie o nich faktycznie są skrajne.
Pyra pisze:Varta i Bosch, to praktycznie to samo, ich dobre akumulatory skończyły się na serii Silve r 4. Niestety, klienci wymuszają na producentach samochodów coraz niższe ceny, a ci na producentach podzespołów.
Mam w aucie kilkuletniego (co najmniej 5 lat) Boscha Silver 4, i nie było problemów z odpaleniem diesla przy -22°C zeszłej zimy.
Ja mam 4 letnią Vartę i chyba niedługo może wyzionąć ducha, a mamy lato :(
Aczkolwiek moja stara poczciwa Centra Classic wyzionęła ducha latem po 8 latach służby, a nawet w swoją ostatnią zimę nie zawiodła.
Pyra pisze:Kilka lat temu, orientowałem się w kwestii akumulatorów i jeśli chodzi o niezawodność, to wybór był bardzo ograniczony: Moll i Hoppecke. Niestety, ceny nie należą do najniższych.
W sklepie zaproponowali akumulator Yuasa i Energizer (nawet nie wiedziałem, że robią akumulatory samochodowe).
Yuasa wyprodukowana w Japonii, kuzyn ma w Hondzie akumulator tego producenta i już 7 lub 8 rok działa bez problemów.
Energizer pojawił się dość niedawno na naszym rynku i dość mało o nim wiadomo, ale jest chwalony na rynku USA.
Zainteresowały mnie jeszcze akumulatory firmy Loxa.
Co ciekawe jest to polska firma i nieźle wypadają w testach.
http://akumulatory-prostowniki.blogspot ... iesla.html
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Ja przeszedłem z Boscha na ZAP/Sznajder, za namową mechanika (który nie zarabiał prowizji na baterii).
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Jak wrażenia z użytkowania i ile czasu już go masz?
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

ja kupiłem najtańszy w hurtowni samochodowej, po tym jak nagle pad mi Bosch Silver (padła któraś cela - bo napięcie w okolicach 10 - 11 V przy całkiem dużym prądzie) - nie pamiętam która generacja. Taki sam akumulator jak kupiłem - różniący się tylko nakleją (identyczny odlew obudowy) mam już ładnych parę lat i działa - nie ma nominalnej pojemności ale był rozładowany dokumentnie już kilka razy a ma bodajże 7 lat.

I takie polecam -dokładanie do Bosch czy Centry uważam, nie ma sensu ponieważ sam widziałem kilka przypadków gdzie po 3 - 4 lata te markowe padały i co gorsza nagle - nawet unieruchamiając auto na trasie co mi się na tanich nie zdarzyło a różnica w cenie znaczna, w hurtowni mówili że w razie czego nie robią problemów na gwarancji i wymieniają od reki - a serwis Boscha.

Ciekawostka - akumulator oryginalny z Laguny - 9 rok już działa, co prawda pojemność i prąd rozruchowy już nie nominalny ale w innym aucie jeszcze daje radę - DELPHI
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Dlatego też jestem za tym by kupić budżetowy , ale w miarę sprawdzony akumulator od polskiego producenta.
Może tez być centra, ale z tych podstawowych, bo uważam, że dokładanie do hiper, super technologii nie ma sensu bo żywotność wcale się nie wydłuży lub zupełnie nieproporcjonalnie do wkładu finansowego.
Jedna uwaga - jeśli miałbyś bardzo nowoczesny samochód z układami stop&go czy podobnym to trzeba faktycznie innego aku szukać.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

max4max pisze:Dlatego też jestem za tym by kupić budżetowy , ale w miarę sprawdzony akumulator od polskiego producenta.
O ile pamiętam to CENTRA od lat w co najmniej 75% należy do Exide Technologies SA, tak że nie przesadzałbym z tą polskością:)
Pozdrawiam, Leszek
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

cpt.Nemo pisze:O ile pamiętam to CENTRA od lat w co najmniej 75% należy do Exide Technologies SA, tak że nie przesadzałbym z tą polskością:)
To nie przesadzajmy.
Ja kupiłem od 100% polskiej firmy z Myszkowa, a co do Centry to jest chyba bardziej polska niż niejaki Bosch?
Nawet gdyby tylko 5 % było to nadal jest nazwa i MARKA , a każda marka tworzy wartość dodaną, wystarczy popatrzeć na ile wyceniane są same nazwy np. McDonald itp.

A wspomnijmy, ze nadal 15% jest całkowicie w rękach polskiego kapitału.
Więc Bosch czy Centra - zdecydowanie Centra, a jeszcze lepiej Myszków. :wink:
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Rozumiem, że latarki też tylko Mactronic kupujesz i polecasz?
Pozdrawiam, Leszek
Jacekkg
Posty: 274
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2012, 22:47
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Jacekkg »

Co za roznica jaki kupisz, to tak jak z wyborem pralki wirpool czy polar, samochodu opel czy vw, wszystko jedno ścierwo.
Chcesz kupic dobry , kup koreański :)
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Dzisiaj byłem w sklepie wyspecjalizowanym tylko i wyłącznie w akumulatorach.
Sprzedawca najbardziej polecał mi Tuborg/Autopart, bo są najrzadziej reklamowane, a jak już się przytrafi, to serwis działa sprawnie.
Sprawdził też mój akumulator pod obciążeniem i okazuje się, że nie jest najgorzej, do zimy na pewno dociągnie :)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
kubaswiatelka
Posty: 473
Rejestracja: środa 18 kwie 2012, 22:17
Lokalizacja: Gorzyce Wielkie

Post autor: kubaswiatelka »

Ja do Nissana Micry 1.0 z 93r. kupiłem aku bodajże EUROSTART. Działu już ponad 4 lata i zero problemów. No ale sam silnik micry nie jest jakiś wymagający więc pewnie aku ma lekko :) Co do Jenoxa to nie polecam. Kuzyn kupił nowego pośmigał tydzień po czym pożyczył mi auto na jedno popołudnie i do domu już nie wróciłem z tym aku. Pękła obudowa i wylało kwasior na blachę i wiadomo co się z blachą stało po czasie w tym miejscu. ;)
ODPOWIEDZ