Solarstorm X2?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
shokey
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 22:36
Lokalizacja: z lasu

Solarstorm X2?

Post autor: shokey »

Hej!

Jako, że to mój pierwszy post tutaj - CZEŚĆ :)

Mam do Was - ekspertów w tej dziedzinie - pytanie odnośnie lampki Solarstorm X2. Miałem z nią do czynienia podczas jednej wyprawy rowerowej i bardzo mi się spodobała. Kwestia tylko czy jest ona warta wydania 180zł za oryginał? Może jest coś innego tańszego, o podobnej klasie?
Sam zupełnie się na tym nie znam, a fajnie byłby mieć w rowerze coś na czym mogę polegać :)

Na czym mi zależy to:
- stosunkowo długi zasięg, ale nie musi być kolosalny
- dość szeroki promień - okazjonalnie ładuję się w krzaki rowerem i chciałbym wiedzieć, kiedy mogę uciekać na boki
- coby całość nie była zbyt duża
- no i żeby była dość wytrzymała

80% moich tras rowerowych to asfalt, ale tak jak wspomniałem, okazjonalnie ładuję się w krzaczory i zależy mi na czymś co mnie nie zawiedzie w trudniejszym terenie.

Z góry dzięki za podpowiedź!
yo!
LED1234
Posty: 273
Rejestracja: piątek 10 paź 2014, 20:56
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: LED1234 »

Witaj na forum.
Mój brat swego czasu też strasznie się narwał na tą latarkę - nie powiem, mi też się podoba.
Co prawda można ją kupić sporo taniej za granicą ale jednak jej nie kupił, odwiodłem go od tego. Latarkę trzeba dopracować inaczej na pewno nie będzie niezawodna i po pewnym czasie mogłaby nieoczekiwanie zgasnąć.
Po pierwsze latarka wymaga wielu przeróbek, może być tak, że bez pomocy tokarza się nie obędzie i należałoby dotoczyć nowe piguły. Poza tym jeśli chciałbyś świecić w miarę szeroko i daleko musiałbyś zastosować inną optykę co znów wiąże się z kosztami, do tego standardowo wymiana pasty termo itd.
Za 150 zł masz już ładowarkę, kilka ogniw oraz przede wszystkim porządną latarkę, którą możesz używać także poza rowerem jako EDC mam tutaj na myśli np takie latarki jak np. Convoy S2 lub S2+. Ewentualnie jeśli chcesz wydać trochę mniej kasy to Ultrafire S5.
Polecam Ci poszukać czegoś w forumowym sklepiku, kilka osób zajmuje się tutaj ulepszaniem latarek, przeważnie mają wszystko co potrzeba tj. uchwyty, ładowarki, ogniwa.
Pozdrawiam.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Tak jak napisałLED1234, jak gotowiec to raczej modowana latarka. Na 90% do poprawnej i długiej pracy będzie potrzebny tokarz, lutownica i trochę wiedzy. Na pewno modowana Solarstorm da więcej światła, ale trzeba nad nią trochę popracować. Możesz też popytać na forum może ktoś ma na zbyciu już modowaną.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Jeśli masz choć trochę zdolności manualnych, to możesz zainteresować się tą lampką . Do X2 jest bardzo podobna, jednak posiada piguły, przy których dość łatwo poprawić przewodzenie ciepła.
Lampkę kupiłem jeszcze pod koniec zeszłego roku, i wykonanie było takie jak opisałem.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
shokey
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 06 lip 2015, 22:36
Lokalizacja: z lasu

Post autor: shokey »

Hej!
Dzięki za szybkie odpowiedzi.
Niestety umiejętności lutowania,wytłaczania itp. u mnie się nie uświadczy, ale spodobała mi się ta lampka Convoy S2+. którą polecił LED1234
Ponadto zgodnie z poradą zajrzałem do tutejszego sklepiku i zauważyłem, że niejaki Dariusz70 modyfikuje i sprzedaje takie światełka. Nie powiem bardzo mnie to zainteresowało i chyba złożę u niego zamówienie :)
Tylko jeszcze nie wiem, na którą lampkę, bo informacje tam podane to dla mnie trochę czarna magia ;p

Niemniej wielkie dzięki za porady! Jak spotkam kogoś kto będzie potrzebował światełka to od razu skieruję go/ją do Was! :)
yo!
ODPOWIEDZ