Miejski EDC - czyli latarka jak garnitur szyty na miarę

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

cwancisz pisze:W latarkach ten sterownik już ma zabezpieczenie termiczne więc obstawiam że kwestia dolutowania termistora i ten z allegro też będzie miał zabezpieczenie termiczne.
Proszę pokaż, który to sterownik?
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Proszę przykład
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
cwancisz pisze:... ten sterownik już ma zabezpieczenie termiczne więc obstawiam że kwestia dolutowania termistora i ten z allegro też będzie miał zabezpieczenie termiczne.
Hmm, skoro to takie proste, to zastanawiam się, dlaczego wszyscy tak nie robią. :roll:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

cwancisz, zgadzam się z Tobą, ale działalność kolegialienth zamyka się na forum i raczej jest hobbystyczna. :)
cwancisz
Posty: 173
Rejestracja: piątek 08 lis 2013, 15:05
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: cwancisz »

Myślę że pytania techniczne i ofertowe to należy kierować do tego który to sprzedaje, nie jestem jego rzecznikiem :). Tylko mówię to co myślę na ten temat.


Przylutowanie samego termistora z pewnościa nie wystarczy jeśli oprogramowanie tego nie przewiduje, natomiast jeśli przewiduje to staje się to już zupełnie proste.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

cwancisz pisze:Proszę przykład
Kwestia jaki ma procesor ten sterownik. W A25 w górę dodanie zabezpieczenia termicznego sprowadza się do dodania kilku linijek kodu. W przypadku A13 trzeba stosować element zewnętrzny, choć gdzieś widziałem przykłady bez termistora.

Wybór sterowników jest więc ogromny :)
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
skah
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 20 sie 2015, 21:24
Lokalizacja: Kielce

Post autor: skah »

Dobra! Jestem po kilku dniach testów więc przyszedł czas na recenzję i podsumowanie. Może zacznę od obsługi, bo pomimo złośliwości rzeczy martwych zarówno Dariusz jak i alienth stanęli na wysokości zadania. Chyba każdy doczytał, że latarka jaka do mnie przyjechała nie była programowalna. Jakbym wiedział co uwaliło tę możliwość to bym powiedział - ale jako że nie wiem, to może Koledzy się wypowiedzą. Absolutnie natychmiastowa dłoń wyciągnięta została od alientha ze szczegółami postępowania co dalej. Po kontakcie z Dariuszem dostałem w oka mgnieniu decyzje, że latarkę wymieniamy na nową. Ja odsyłam latarkę nr 1 a za 2 dni dostanę latarkę nr 2 pełnosprawną. Jednak jako że narzędzie było mi potrzebne już od pierwszego dnia pracy (choć lekko amputowane funkcje) to postawiłem warunek ( ;) ) że odeślę nr 1, jak przyjedzie nr 2 - wiecie muszę mieć ciąglość :)

Zgadnijcie czy były jakiekolwiek problemy :twisted:

Brawo, brawo, brawo! Poziom obsługi, kompetencja, szybkość decyzyjna lepsza od niejednego sklepu wysyłkowego z którymi mam przyjemność współpracować.

A latarka.... No cóż, zwykła latarka z gumą na głowę, z kolimatorem i neutralnym światłem. Zwykła szara myszka. Do czasu kiedy jej nie włączam :twisted: :twisted: Jeszcze chyba dwóch sąsiadów zostało w całej kamienicy, którzy nie podeszli i nie spytali jakie mam paluszki, bo "napie#dalają zdrowo". :mrgreen: Nieźle, nie - pomijam, że ludzie wciąż myślą, że to akumulatorki odpowiadają za wrażenia ;-) Kto ma więcej czasu ten zagada dłużej i się mu wytłumaczy co to za zabawka, opowie się o tym i o tamtym :)

I jedno zdanie na temat obsługi - guziczkologia jest tak prosta jak zaparzenie herbaty. Mnie jako nie specjaliście w kuchni ta paralela pasuje wyśmienicie :razz:

Na sam koniec chciałem również bardzo serdecznie podziękować Michałowi. Trzy noce mu trułem zadając najbardziej skomplikowane pytania. A ten uczciwie i jak już widzę profesjonalnie doradzał co kupić. W zasadzie gdyby nie dłuższe terminy realizacji, to zakup uczyniony byłby u Michała na tym samym sterowniku alientha. Także dzięki WIELKIE Michale! Peace!

Darek i alienth na sam koniec jeszcze raz: uprzejmie Wam fachowcy dziękuję, było mi szalenie miło :-) :-) :-)

Może na choinkę sprawię takie latarki bratu i ojcu, to może będzie jeszcze okazja by się spotkać :razz:
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

cwancisz pisze:Proszę przykład
Tylko, że to chyba oferty "greg" więc nie ma co dziwić się, że ma zabezpieczenie termiczne
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

To nie są latarki grega, tylko info.
Awatar użytkownika
alienth
Posty: 270
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 19:10
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: alienth »

skah pisze:Dobra! Jestem po kilku dniach testów więc przyszedł czas na recenzję i podsumowanie. Może zacznę od obsługi, bo pomimo złośliwości rzeczy martwych zarówno Dariusz jak i alienth stanęli na wysokości zadania. Chyba każdy doczytał, że latarka jaka do mnie przyjechała nie była programowalna. Jakbym wiedział co uwaliło tę możliwość to bym powiedział - ale jako że nie wiem, to może Koledzy się wypowiedzą. Absolutnie natychmiastowa dłoń wyciągnięta została od alientha ze szczegółami postępowania co dalej. Po kontakcie z Dariuszem dostałem w oka mgnieniu decyzje, że latarkę wymieniamy na nową. Ja odsyłam latarkę nr 1 a za 2 dni dostanę latarkę nr 2 pełnosprawną. Jednak jako że narzędzie było mi potrzebne już od pierwszego dnia pracy (choć lekko amputowane funkcje) to postawiłem warunek ( ;) ) że odeślę nr 1, jak przyjedzie nr 2 - wiecie muszę mieć ciąglość :)

Zgadnijcie czy były jakiekolwiek problemy :twisted:

Brawo, brawo, brawo! Poziom obsługi, kompetencja, szybkość decyzyjna lepsza od niejednego sklepu wysyłkowego z którymi mam przyjemność współpracować.

A latarka.... No cóż, zwykła latarka z gumą na głowę, z kolimatorem i neutralnym światłem. Zwykła szara myszka. Do czasu kiedy jej nie włączam :twisted: :twisted: Jeszcze chyba dwóch sąsiadów zostało w całej kamienicy, którzy nie podeszli i nie spytali jakie mam paluszki, bo "napie#dalają zdrowo". :mrgreen: Nieźle, nie - pomijam, że ludzie wciąż myślą, że to akumulatorki odpowiadają za wrażenia ;-) Kto ma więcej czasu ten zagada dłużej i się mu wytłumaczy co to za zabawka, opowie się o tym i o tamtym :)

I jedno zdanie na temat obsługi - guziczkologia jest tak prosta jak zaparzenie herbaty. Mnie jako nie specjaliście w kuchni ta paralela pasuje wyśmienicie :razz:

Na sam koniec chciałem również bardzo serdecznie podziękować Michałowi. Trzy noce mu trułem zadając najbardziej skomplikowane pytania. A ten uczciwie i jak już widzę profesjonalnie doradzał co kupić. W zasadzie gdyby nie dłuższe terminy realizacji, to zakup uczyniony byłby u Michała na tym samym sterowniku alientha. Także dzięki WIELKIE Michale! Peace!

Darek i alienth na sam koniec jeszcze raz: uprzejmie Wam fachowcy dziękuję, było mi szalenie miło :-) :-) :-)

Może na choinkę sprawię takie latarki bratu i ojcu, to może będzie jeszcze okazja by się spotkać :razz:
Cieszę się, że sprawa została pozytywie rozwiązana i cieszysz się 'światełkiem' :)
Polecam się na przyszłość.
Moje sterowniki:
AHE+ v1
KHE
v201 / v211
ODPOWIEDZ