Pytanie zagwostka?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
grinsen
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:34
Lokalizacja: z III piętra

Pytanie zagwostka?

Post autor: grinsen »

Witam
Mam nietypowy problem choć myślę że pokrewny rowerzystom.

Poszukuję latarki którą mógłbym doświetlać materiał kręcony GoPro. montowany na sticku niczym na kierownicy rowerowej.

- Potrzebuje światła jak najbardziej rozproszonego, nie liniowo a sferycznie /jakiś dyfuzor, nakładka?/

- Temperatura barwna jak najbliższa światłu słonecznemu /neutralnemu/

- Dwie godziny świecenia bez przegrzania - nie koniecznie na 100 % czy nawet 50 % mocy

Czytając tematy w dziale rowerowym widzę że wszyscy stawiają na Canvoy 2+. Pytanie jaka diodę wybrać, jakie dobre mocowanie z możliwością ustawienia położenia samej latarki. Potrzebuje raczej wersji sklepowej /taniej/ bo niestety dwa ostatnie reflektorki gopro skończyły marnie i teraz szukam taniej alternatywy która jestem bez płaczu zastąpić.


Tak off topic - czy w ładowarkach nitercore UM20 / D2 po podłączeniu np telefonu pod kabel wyjściowy mozna traktować ładowarkę jako powerbank
Ostatnio zmieniony poniedziałek 31 sie 2015, 15:59 przez grinsen, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

W tym przypadku to chyba najlepiej to dioda z wysokim CRI np. Nichia, albo moduł trzech diod Nichia (większa wydajność i ilość światła)
Uchwyt może wystarczy standardowy, tani i gumowy?
grinsen
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:34
Lokalizacja: z III piętra

Post autor: grinsen »

Czy latarkę z diodami Nichia dostane gdzieś w wersji sklepowej czy tylko są to wersje modowane?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Raczej modowane, a dlaczego nie bierzesz ich pod uwagę? :)
grinsen
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:34
Lokalizacja: z III piętra

Post autor: grinsen »

Koszt - zakładam że znowu za pół roku wypadnie gdzieś w jakiejś jaskini. Strata 50 pln jest do przebolenia, kupie kolejną i koniec - rok świecenia zamknę w 100 PLN.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Widzisz, raz na kilka lat kupisz solidną latarkę, tylko musisz jej pilnować. Może jakaś linka by rozwiązała sprawę?
piechucki
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 30 lip 2015, 20:02
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: piechucki »

Merytorycznie nie podpowiem, a formalnie - "zagwoZDka" - od "gwozdzia". Miłego :)
grinsen
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:34
Lokalizacja: z III piętra

Post autor: grinsen »

Już dwukrotnie inwestowałem większe pieniądze i efekt był fatalny. Zasada jest prosta: albo się bawisz albo pilnujesz sprzętu. trzeba pogodzić się ze stratami jednak trzeba minimalizować koszty. Stąd moje pytanie z pierwszego posta.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Jaki budżet na to masz przeznaczony?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

grinsen, kosz takiej latarki ok. 100zł
I to jest cena minimalna za przyzwoitą latarkę teraz.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

grinsen pisze:Czy latarkę z diodami Nichia dostane gdzieś w wersji sklepowej czy tylko są to wersje modowane?
Jak znajdziesz w wersji sklepowej to czołowych producentów - koszt kilka x więcej od tych modowanych.
Wybór należy do Ciebie :wink:
W/g mnie to latarka modowana z nichia z kolimatorem szerokokątnym.
grinsen
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:34
Lokalizacja: z III piętra

Post autor: grinsen »

Ok Panowie rozumiem że zlecając złożenie latarki np koledze Dariuszowi, dostane w cenie 100 pln sprzęt idealnie pod moje oczekiwania ... natomiast w tym momencie interesuje mnie wersja niskobudżetowa - sklepowa, która będzie najbliżej tego co bym chciał.

Raz ze względu na to że nie wiem czy takie rozwiązanie mi się sprawdzi, dwa jeśli będzie OK a nastąpi jakaś awaria to kupie kolejna latarkę i/lub będę myślał o zakupie pełnowartościowej latarki.

Chyba że nic takiego w sklepie nie znajdę... :(
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

grinsen, sklepowe latarki są zwyczajowo kilka razy droższe od modowanych.
Szukasz latarki za 50zł. Przynajmniej ja, ale pewnie i większość forumowiczów nie będzie Ci mogło niczego polecić.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Za mniej niż 100 zł kupisz akumulator żelowy i halogen 20-40W. Jeszcze musisz miec czym to ładować ale to tyczy się każdej latarki z zasilaniem akumulatorowym.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
grinsen
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 23 lut 2014, 11:34
Lokalizacja: z III piętra

Post autor: grinsen »

Ok załóżmy że budżet jest 100 pln.
ODPOWIEDZ