Mój projekt piguły

co i jak zrobiłem...
munenori
Posty: 165
Rejestracja: piątek 14 gru 2012, 20:21
Lokalizacja: podlaskie

Mój projekt piguły

Post autor: munenori »

Witam wszystkich
Jako że pierwsza zmodowana latarka ma się dobrze,postanowiłem zrobić jeszcze kilka sztuk.
Poniżej fotki piguły wykonane za pomocą tylko piłki do metalu,pilnika i papieru ściernego,+ wiertarka i gwintowniki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zaślepka do rury miedzianej 22mm,dwa krążki z rury miedzianej 18mm i 16mm,oszlifowane i wciśnięte jeden w drugi,w zaślepce otwory z gwintem 2,5 do diody + dwa otwory na przewody silikonowe do drivera,driver idealnie wchodzi w krążek miedziany,opierając się katem o drugi krążek,to wszystko wlutowane w zaślepkę.
Całość wciśnięta na pastę termo w obudowę latarki.
Dochodzi do tego kolimator i chyba wszystko,całość grzeje się rownomiernie.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Pomysł ciekawy, choć już dość znany na forum :)

PS-Dioda to chyba tylko na chwilę, bo faktycznie to w 95% wypadków do niczego się nie nadaje.
ILPT
munenori
Posty: 165
Rejestracja: piątek 14 gru 2012, 20:21
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: munenori »

Nie znalazłem tego,ale szczegółowo nie przeglądałem forum.
A jaką diodę polecisz zamiast niej?Nawet 3W,myślę że więcej jak 700mA nie pójdzie na nią.
Chyba że chłodzenie da radę,wtedy 1,05A.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Jeżeli zależy Ci na niskim napięciu przewodzenia, to najlepiej Cree XM-L2. Jeżeli Napięcie nie jest takie ważne, to do 5W starczy XP-G2. Jeżeli chcesz dobre barwy przy temperaturze ok. 4500K to Nicha 219B (albo C już chyba jest).

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
munenori
Posty: 165
Rejestracja: piątek 14 gru 2012, 20:21
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: munenori »

Jedną z diod z fotki muszę i tak wykorzystać,pozostałe będą XP-G2,pędzone 3xAMC.
Najgorzej,że nie mogę dorwać nigdzie kolimatorów 25mm,a miałem w zapasie tylko jeden.
Na razie drugi siedzi dedykowany do XP-G2,ale 21mm,z tulejką redukcyjną.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

https://www.maritex.com.pl/pl/optyka-do ... 213?page=2 W tym sklepie nie mają? Jak by zamówienie minimalne i koszty wysyłki były problemem, to chyba będę niedługo (ok. 2 tygodni) coś zamawiał u nich, to bym mógł coś wziąć i potem Ci przesłać.

Co do pomysłu, z tematu, to ja dziękuję za umieszczenie tego, bo mi kompletnie z głowy takie korki wypadły i możliwe, że mi się do podpasują jakieś do minimaglite'ów albo innych latarek niedużych mocy :) Zaoszczędziłbym wtedy na pigułach :D
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
munenori
Posty: 165
Rejestracja: piątek 14 gru 2012, 20:21
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: munenori »

Witam
Dzięki serdeczne,akurat kolimatory już prawie mam,od kolegi z forum.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ