Recenzja Manker T01

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
_Shadow
Posty: 68
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 15:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: _Shadow »

maba, dzięki za kod. Właśnie zamówiłem i teraz oczekiwanie na dostawę.
Jeszcze ładowarka i jakieś ogniwo.
Jakie ogniwo 14500 byście polecili? Najlepiej z BG bo tam będzie zamawiana jeszcze ładowarka.
Znaczy takie żeby pasowało do mankera. ;)
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Ja właśnie też dziś szukałem i wybrałem Xtar - chyba najkrótsze zabezpieczone na rynku:

http://www.banggood.com/XTAR-800mAh-145 ... 54098.html

I test: http://lygte-info.dk/review/batteries20 ... %20UK.html
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Pierwsze bez zabezpieczenia, a drugie za długie do T01 :razz:

https://www.youtube.com/watch?v=AEUHHcBvVM0
Woytas
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woytas »

Maba, ten Twój kod działa też na Mankera U11...to musiałem kupić... To Twoja wina! :D

No i ciągle nie wiem czy te unprotected dałoby radę bezpiecznie używać...fajnie by było, gdyby ktoś obeznany sprawdził, bo jak pisałem - niby przy 2,5V powinno odciąć.
Woytas
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woytas »

Mam pytanie do użytkowników tej latarki, bo coś dziwnie działa na AA i nie wiem czy to nie wadliwy egzemplarz:

* Varta High Energy działała z początku dobrze, teraz tryb Turbo świeci tak samo mocno jak High. Bateria ciągle pokazuje jakieś 1,3V bez obciążenia i w sumie mało było świecenia, jak na tak duży ubytek napięcia...choć to może tylko moja subiektywna opinia.

* Na jakiejś dziwnej bateryjce "New Leader - Extra Heavy Duty", która ma 1,47V bez obciążenia tryby High i Turbo działają tak samo jak Mid! Do tego dosłownie po jakiejś minucie świecenia już było 1,3V i potem powoli rosło (po wyjęciu z latarki).

* Eneloop (dokładnie Fujitsu White) - tryby działają jak należy, ale nie wiem jak długo Turbo podziała...do tego niecała minuta świecenia i już napięcie poleciało w dół z 1,3 na 1,2.

Normalne to? Czy coś nie tak z elektroniką latarki?

PS. Na 14500 ciągle czekam...
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Może za duży prąd dla niektórych baterii?
Woytas
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woytas »

Chyba rzeczywiście za duży prąd dla kiepskich AA. Widać muszą być albo porządne alkaliczne, albo eneloopy. Nie sądziłem, że latareczka będzie aż taka wybredna...no ale z taką mocą to w sumie ma prawo.

BTW - wreszcie dotarły moje ogniwa 14500 - XTAR działa jak należy i jest wielkości eneloopa.
Za to TrustFire 14500 900mAh (Flame) - jest strasznie długi i nie pasuje! Na lygte-info.dk pisało, że miał być nawet o 0,1mm krótszy od xtara...może jakaś inna wersja czy co.
_Shadow
Posty: 68
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 15:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: _Shadow »

Pytanie do użytkowników tej latarki.

Nie wiem czy to błąd ale minimalny tryb ma z 20 LM kolejny z 30 a później high to ogień.
Turbo jest też wyraźny przeskok
Też tak macie na zwykłych AA?
Woytas
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 03 sty 2016, 18:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Woytas »

Brzmi co najmniej dziwnie... w mojej tryby są bardzo fajnie zestopniowane (mam pre-release wersję, gdzie min to 2 lumeny, a nie jakieś ułamki). Różnica pomiędzy high i turbo jest widoczna, ale nie jakaś drastyczna. Także to o czym piszesz raczej nie występuje.

PS. Już wiem, czemu mi moja tak baterie zżerała...standby drain to jakieś 3,4mA...
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Od 2 miesięcy czekam na 14500 które to idą szwedzką pocztą i już straciłem cierpliwość :[
Gdzie kupić porządne 14500 pasujące do T01 i oby tylko nie leciały szwedzką pocztą? Szwedzka poczta to jakaś kpina jest :kwasny:

Odnośnie prądów na AA testowałem na Eneloop i leci 2.5-2.6A, więc jak na AA to jest moc :mrgreen:
Everybody lies...
_Shadow
Posty: 68
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 15:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: _Shadow »

A ja w końcu dostałem xstar 14500 naładowane do 4.22 przez nitecore d2 wkładam do latarki i.... D..a nie świeci wcale :( jakiegoś pecha mam.
Albo latarka walnieta albo bateria co mniej prawdopodobne.
Chyba że przeszło mi przez myśl że może za duży prąd naładowany i dlatego nie chce odpalić? I teraz musi spaść napięcie :(
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

A na zwykłym AA świeci? Jeśli świeci na zwykłym AA to stawiam na walnięte 14500.
Everybody lies...
_Shadow
Posty: 68
Rejestracja: środa 02 cze 2010, 15:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: _Shadow »

na AA swieci normalnie, wszystkie posiomy ukryte normalne działaja itp .
ale to walniety tryb czy sam akumulatorek ?
Ostatnio zmieniony środa 04 maja 2016, 17:37 przez _Shadow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Skoro na AA działa to raczej 14500 jest uszkodzone albo samo zabezpieczenie na nim.

PS. Pożycz od kogoś 14500 i przetestuj. Ja mam do Ciebie za daleko.
Everybody lies...
ODPOWIEDZ