Convoy-owe s-ki ;)

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
xsxszymonxsx
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 13:48
Lokalizacja: kalisz

Convoy-owe s-ki ;)

Post autor: xsxszymonxsx »

Siemka. To znowu ją z swoimi problemami :D . Mam pytanko jaki można dać max prąd na s8 po poprawieniu termiki oraz wymianie drivera i kabelków ? Latarka wydaje mi się że powinna lepiej oddawać ciepło od s2+ . Czy tylko mi się wydaje ? Co lepiej wybrać s8 czy polecaną każdemu s2-s2+?
Convoy c8 ,Convoy S2+,metabo ule led, chiński zoom przerobiony na 18650
W planach szperacz hid !!!!
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Jest podobnych wymiarów, więc będzie podobnie oddawała ciepło. Myślę, że sensowna granica to ok. 3A
Convoy S2+ jest trochę tańszy ;)
xsxszymonxsx
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 13:48
Lokalizacja: kalisz

Post autor: xsxszymonxsx »

Nie bedę otwierał nowego tematu . Będzie ktoś w stanie na szybko w dwóch zdaniach powiedzieć mi o różnicach diod u2,t5 i t6?
Convoy c8 ,Convoy S2+,metabo ule led, chiński zoom przerobiony na 18650
W planach szperacz hid !!!!
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

To są biny, czyli wydajność diod, najwydajniejsza U2, później T6 i na końcu T5.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Różnią się wydajnością, czyli ilością światła z np 1W.
Pobaw się kalkulatorem http://ledcalc.fonarevka.ru/?led=XML2
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
xsxszymonxsx
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 04 sie 2015, 13:48
Lokalizacja: kalisz

Post autor: xsxszymonxsx »

Dziękuje wam wszystkim (poleciało ,,pomógł,,) . Tego potrzebowałem . Kocham to forum . Jeszcze raz dziękuje .
Convoy c8 ,Convoy S2+,metabo ule led, chiński zoom przerobiony na 18650
W planach szperacz hid !!!!
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

http://cree.com/LED-Components-and-Modules
W lewym górnym rogu klikasz "products", wybierasz diodę, która Cię interesuje (np. XM-L2), na górze tabeli masz "Data Sheet (pdf)" - otwierasz i na trzeciej stronie Twym oczom ukazuje się tabela ze wszystkimi odmianami wybranej diody podzielona na biny i pogrupowane w barwach. W prawej części widać ile lumenów jest w stanie dać poszczególna dioda przy danym prądzie
Karol
Posty: 1
Rejestracja: piątek 08 kwie 2016, 10:14
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Post autor: Karol »

Witam wszystkich serdecznie i z góry przepraszam że w pierwszym poście od razu chcę wykorzystać waszą wiedzę nie dając nic od siebie. Jestem zupełnym amatorem jeśli chodzi o oświetlenie, nie chciałem więc na siłę nabijać postów dla stwarzania pozoru aktywności.
Zgodnie z tym co u was wyczytałem latarki convoy s2 i s2+ polecacie do rowerów jako jedne z najlepszych w tym przedziale cenowym, natomiast stronę fasttech jako miejsce w którym można taką latarkę pozyskać w dobrej cenie. Niestety latarek (zapewne ze względu na rodzaj żarówki) jest tyle, że zupełnie nie mam pojęcia która jest ,,najlepsza". Jeżdżę głównie po mieście i przedmieściach, czasami zdarza mi się zapuścić kilka kilometrów za miasto i wracać poboczem w zupełnym mroku, czy mogli byście polecić żarówkę z konkretnym ,,wsadem" pod takie (myślę niewygórowane) potrzeby + ładowarkę, uchwyt z fasttecha?
Był bym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję,
Karol
ODPOWIEDZ