Skilhunt H03

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Jeszcze nie. Jak coś podziałam, to dam znać.
Lord_Protektor
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 05 lut 2017, 14:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lord_Protektor »

Koledzy, gdzie teraz można najkorzystniej kupić latarkę? Chcę kupić wersję TIR najchętniej Neutral
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Robert_76_pl
Posty: 100
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 08:25
Lokalizacja: morze

Post autor: Robert_76_pl »

Ja skorzystałem dzięki.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Mam pytanie

Czy reflektor z h02 new wejdzie do wersji h03?Są takie same?
Mam zamiar wymienić h02 na h03 .

Chcę kupić dwie sztuki h03 . Często doliczają podatek na poczcie?
Ile taka paczka idzie z Chin?


Moje pierwsze zakupy za granicą. :mrgreen:
qkam
Posty: 29
Rejestracja: sobota 11 maja 2013, 19:54
Lokalizacja: Katowice

Post autor: qkam »

Scenic pisze:Często doliczają podatek na poczcie?
Ile taka paczka idzie z Chin?
Podatek i cło nalicza Urząd Celny, a nie Pocztowy. Raczej trzeba mieć pecha, żeby akurat naszą paczkę zatrzymali, ale nigdy nie mów nigdy ;) Z mojego skromnego doświadczenia wychodzi, że na cle sprawdzają 1 paczkę na 20...

Paczka może iść 10 dni, a może i 3 miesiące. Może też nigdy nie dojść. Paczki z Chin to obecnie jedna z największych zagadek ludzkości ;) A tak serio, jeśli będziesz zamawiał z GearBesta, to wybierz wysyłkę pocztą Holenderską (NL Post), dopłaca się chyba 1,3$ a masz tracking i jeśli nie będzie jakichś problemów po drodze, to w ciągu 2 tygodni będzie u Ciebie. Do mnie szła równe 10 dni od momentu złożenia zamówienia, z czego 2 albo 3 dni przeleżała w WER Warszawa.
Revolut
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 10:11
Lokalizacja: Dukla

Post autor: Revolut »

Szukam czegoś całorocznego i uniwersalnego - stąd też wybór padł na H03F, ze względu na dyfuzor, który przyda się na śniegu i do użytku obozowego :D

Jednak od jakiegoś czasu nie widzę nowych fajnych ofert właśnie na H03F NW, najtaniej widziałem za 39,99$.

Ale w większości sklepów są braki, więc mam nadzieję, że wraz z nową dostawą pojawi się promocja :D


Niepokoi mnie nieco trwałość klapki dyfuzora... No ale coś za coś :D
Tom.O
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa / Rybnik

Post autor: Tom.O »

Chciałem się z wami podzielić eksperymentem związanym ze zmianą optyki. Poniżej link do animowanego GIF.
T - optyka texturowana
C - gładka

Finalnie została u mnie optyka o kącie 20* gładka.
Seryjnie w wersji H03 jest 45* teksturowana.
Generalnie nawet 20* jest bardzo szerokie - swieci podobnie jak X1 3xXPL pod wzgledem szerokosci.


Pównanie optyki



Porównanie X1, C8, H03



Teraz to już tylko pozostała zmiana na Nichia z dobrym CRI i będzie pełnia szczęścia. (ewentualnie zmiana z gładkiej optyki 20* na teksturowaną 20*)
karpior
Posty: 19
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 11:20
Lokalizacja: Krk

Post autor: karpior »

Dziś padła jedna z moich Skilhuntów H03 NW (mam dwie).
Objaw - po włożeniu ogniwa i dokręceniu dupki, latarka albo robi krótki błysk (niby prawidłowo), albo zaświeca się na stałe na poziomie Low~Mid.
Microswitch w ogóle nie reaguje...
Miałem wrażenie, że po wyjęciu z kieszeni, głowica była lekko ciepła - ale może to od temperatury ciała...
Coś mnie tknęło, aby zmierzyć prąd na dupce, i na tanim mierniku pokazało około 0,2A. Nawet jak dioda nie świeci :-|

Ticket do gearbest i czekam na odpowiedź... Latarkę odebrałem jakieś 6 tygodni temu. Poprzednia, zamówiona miesiąc wcześniej działa wyśmienicie.
Nitecore Tube | Astrolux A01 (PWM) | Skilhunt H03 NW | Eagle Eye X2R U2 3C | Convoy S2+ RED XM-L2 T6 4C 2,8A | Convoy C8 New OP XM-L2 T6 4C 2,8A | JETBeam E10R | Astrolux S41 Nichia
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Karpior

Ostatnio naprawiałem ale H02 którą dostałem od znajomego. Microswith też nie reagował .Wylutowałem i wlutowałem ponownie i zadziałało.


Może to jakaś drobnostka . Jak sterownik to będzie gorzej z naprawą nie zawsze widać usterkę gołym okiem.

Co do mojego pytania wyżej reflektory z h03 są takie same jak w H02.
Przełożyłem dzisiaj z H02r do H03 pasuje idealnie. Wstawiłem też diodę xpl zamiast xm-l2.
Ostatnio zmieniony sobota 25 lut 2017, 01:25 przez Scenic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Dzisiaj dostałem przesyłkę z kaidomain, więc zabrałem się za mini moda mojej H03.

Po rozebraniu i ostrożnym odlutowaniu przewodów od podłoża zastałem widok, za który Skilhunt dostaje ode mnie ogromnego minusa:
Obrazek

Oryginalne podłoże ma 15mm, więc musiałem nieco oszlifować to, na którym otrzymałem Nichię 219C. Po testach "na sucho" okazało się, że tak gruba ilość pasty była tam nie bez przyczyny. Optyka nie dociskała odpowiednio podłoża z diodą. W ruch poszła taśma kaptonowa i po nałożeniu 4 warstw wszystko było spasowane na sztywno.
Obrazek

Na początku zastanawiałem się jak dobrze wycentrować diodę, ale po prostu ustawiłem ją na oko na środku otworu pod optykę i skręciłem wszystko razem. Lutowanie przewodów wymagało trochę ostrożności, ale się udało.
Obrazek

Efekt: czołówka ze świetnym światłem, powodującym banana na twarzy :hurra: , oraz palce poparzone podczas szlifowania podłoża. <idiota>
Wybaczcie jakość zdjęć, ale robiłem na szybko telefonem.
Tom.O
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 07 sie 2012, 10:14
Lokalizacja: Warszawa / Rybnik

Post autor: Tom.O »

Pietros dziękuję na wstępie, że podzieliłeś się Twoją modyfikacją.
Chciałbym tutaj dopytać o szczegóły:
1. Czy szlifowałeś podłoże i jak zabezpieczyłeś wtedy diodę przed opiłkami, temperaturą ?
2. Czy zastosowanie taśmy kaptonowej na górną cześć podłoża nie powoduje zbyt płytkiego osadzenia diody w optyce ?
3. Czy lutowałeś kabelki po włożeniu diody do korpusy ? (jest to wykonalne lutownicą transformatorową Lutola ?)
4. Jak rozkład światła z Nichią ? Jakie różnice do XML?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

1. Podłoże szlifowałem... szlifierką kątową. Szlifierka w jednej dłoni, podłoże w drugiej, bez pośpiechu i jakoś poszło. Zabezpieczać przed temperaturą nie było co, bo podłoże nie nagrzało się do więcej niż 60-70°C (musiałem odkładać, bo parzyło w palce). Diodę początkowo chciałem odlutować, ale potem stwierdziłem, że to bez sensu i nakleiłem na nią tylko kawałek taśmy kaptonowej. Po wszystkim umyłem całość w izopropanolu.
2. Raczej nie, tej taśmy dołożyłem raptem może z 0,5mm.
3. Tak, lutowałem przewody już po włożeniu diody. Tu dla bezpieczeństwa znów nakleiłem mały kawałek taśmy kaptonowej na diodę. Myślę, że jeżeli się postarasz, to powinieneś dać radę transformatorową. Potrzebna jest tylko cienka pęseta, aby przytrzymać przewód na polu lutowniczym.
4. Przy bezpośrednim porównaniu dwóch latarek (brat ma niemodowaną) da się zauważyć, że wersja z 219C świeci nieco bardziej skupionym światłem. Nie jest to jednak jakaś ogromna różnica.
karpior
Posty: 19
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 11:20
Lokalizacja: Krk

Post autor: karpior »

Mały update odnośnie mojej awarii H03 z gearbest - odpisali, że albo zwracają kasę 29,99USD (za tyle kupiłem) albo wyślą za darmo nową... Wybrałem drugą opcję i zastanawiam się teraz, czy by nie wysłać tej uszkodzonej do serwisu Skilhunta, bo latarki mają gwarancję przecież. Ktoś wie, czy wtedy wysyłać trzeba też do Chin czy Skilhunt ma gdzieś w Europie serwis?
Nitecore Tube | Astrolux A01 (PWM) | Skilhunt H03 NW | Eagle Eye X2R U2 3C | Convoy S2+ RED XM-L2 T6 4C 2,8A | Convoy C8 New OP XM-L2 T6 4C 2,8A | JETBeam E10R | Astrolux S41 Nichia
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Post autor: Scenic »

Karpior

Raczej do Chin byś musiał wysłać a to się nie opłaca. Nitecore,Fenix serwis tylko w Chinach wiec sadzę,ze tutaj podobnie.

Daj ogłoszenie w sklepiku może ktoś naprawi lub ewentualnie wyślij do mnie. Może to jakaś drobnostka. Ale to już na PW.



Pozbyłem się H02 na rzecz H03 i powiem,ze to była dobra zmiana. Czekam jeszcze na paczkę z Chin i będę mieć H03 i H03r.
ODPOWIEDZ