Latarka Convoy S2+ zoom?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
ryjek201
Posty: 3
Rejestracja: piątek 22 lip 2016, 10:44
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Latarka Convoy S2+ zoom?

Post autor: ryjek201 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Od dłuższego czasu śledzę wasze forum jednak dziś postanowiłem założyć tu konto i się poradzić w pewnej sprawie. Otóż posiadam latarkę Meco:

Outdoor 1800Lm 12W CREE XML T6 LED Adjustable Focus ZOOMABLE Flashlight Torch 5 Modes Waterproof + 2* 18650 Battery + Charger

Features:
High quality CREE XML T6 LED chip
Output Max can come to 1800lm
Special reflector design, enhance light output in intension and distance
Constand current / voltage circuit design, protect LED emitter from damage
Aluminume alloy case, avoid damage when drop off on ground
On/Off button, soft touch swift to different mode (High, Low, Strobe), easy operation
Zoom in and zoom out to ajust aperture

Specifications:
Light bulb type: Cree XM-L T6 LED
LED Quantity: 1 pc
Battery Type: 1 x 18650 3.7v Battery
5 Modes: High / Low / Strobe / Zoom in / Zoom out
Body Material: Alumiun alloy
Size: 116mm (L)x30mm (Head Dia)x23mm (Body Dia)
Body Main Color: Black

Package:
1x CREE XM-L T6 LED Zoomable Flashlight

Jestem z niej mega zadowolony. Świeci ładnym okręgiem z bliska oraz niezłym skupieniem w dal po użyciu zooma. Nasuwa mi się pytanie czy taki Convoy S2+ będzie świecił lepiej i czy jest możliwość przerobienia tej latarki aby miała zooma? (tak wiem uparłem się na zooma i już).

Co o tym myślicie?

Może wyszła jakaś nowa latarka Meco z lepszą diodą i jednocześnie z zoomem? Porównywał ktoś z forumowiczów tą Meco z Convoyem S2+ lub C8?

Może warto zaszaleć i iść w coś takiego?

Convoy L6 Cree XHP70
Tu była reklama
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

ryjek201 pisze:Może warto zaszaleć i iść w coś takiego?

Convoy L6 Cree XHP70
L6 zmiotła by tego zooma. :twisted:

C8 i S2+ sądzę, że też zaświeciły by mocniej.

Jeżeli chodzi o przeróbkę na zooma, to wszystko się da, tylko jest to nieopłacalne.
ryjek201
Posty: 3
Rejestracja: piątek 22 lip 2016, 10:44
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: ryjek201 »

Ma ktoś Convoy L6? Interesuje mnie na jaki dystans ona świeci....? Chyba się skuszę...
Tu była reklama
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Mam nadzieję, że wiesz jakich rozmiarów to latarka i że wymaga innych ogniw niż ten zoom Meco?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Zobacz recenzje Convoya L6 na forum. A jeśli koniecznie chcesz zooma to Pallight M 900 jest dobrą propozycją.
Tylko to są latarki zupełnie innego kalibru. :)
Mociumpel
Posty: 2094
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Palighta M900 sugerowałbym osobom lubiącym małe poręczne zoomy - można z niej zrobić cos fajnego ale to mimo wszystko dalej pozostaje XM-L i pokrewne ...
C8 w zoomie to jednak większa latarka jest i tutaj polecałbym latarkę hosta https://world.taobao.com/item/190208302 ... 108.DI5UvG plus MT-G2 plus 2 sztuki czegoś takiego http://www.banggood.com/2pcs-26350-2000 ... 65508.html i drajwer od kogoś "z naszych" przerobiony na 6V.
Po modach zoom powinien zmieścić się w kosztach ok. 200 zł ale wygar zupełnie inny ...

PS - przejrzałem trochę internety aby zerknąć na Twojego Meco i wyszło mi coś takiego - http://www.banggood.com/MECO-XM-L2-5-Mo ... 82520.html - zoomek za 30 zł z plastikowa soczewka o zawyżonych co najmniej 4x parametrach i zbyt długiej ogniskowej - ogólnie trochę lepszy chiński "latarek" - dla przeciętnego Kowalskiego znacząco lepszy jakościowo od spotykanych w tej cenie z(ł)oomków z Polski ...
Patrząc realnie nie inwestując wiele, może być po zmianie drajwera na 2,8A i przesmarowaniu leda i zwojów pastą MX-2 bardzo przyzwoitym, w każdym razie mocno wyróżniającym się na tle takich samych Meco ilością światła - w każdym razie różnica powinna być widoczna gołym okiem - w takim wykonaniu kupowanie Convoya S2+ nie ma sensu - drajwer nawet modowany jest tani - do 30 zł masz oprogramowany i "mocnosprawny" - dzięki temu da sie wyciągnąć szczególnie na niskich trybach sporo światła - warunek jest jeden PIGUŁA MUSI BYĆ PEŁNA ...
Przerabiałem podobne do Meco 2 sztuki i sprowadzało się to właśnie do sprawdzenia piguły i wymianie drajwera z fasttecha.
Propozycja pierwotna czyli zoom z dużą głowa i mała ogniskowa to raczej dla kogoś kto chce mieć zooma naprawdę z jajem - w rozsądnym modowaniu jeśli koszt modów przekracza delikatnie koszt latarki to ma to sens powyżej to już sztuka dla własnej satysfakcji i cudzego WOW ...
ODPOWIEDZ