problem z identyfikacją latarki led

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

problem z identyfikacją latarki led

Post autor: konteno »

Witam wszystkich pasjonatów oświetlenia latarkowego
Mam problem z identyfikacją podzespołów latarki led
Chciałbym prosić o pomoc w rozpoznaniu modelu latarki i dowiedzieć się coś o sprzęcie z którego pochodzą te podzespoły chyba że to jest jakaś tania chińska tandeta nie do rozpoznania w internecie . Średnica sterownika wynosi ok 25mm , oznaczenie układu sot26 to DYSN i zaznaczam że elementy są sprawne , pracują w trybie 100% , 50% i strobo
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Chiński ZOOM z prawdopodobnie XP-G, bez sterownika i stabilizacji bo to tylko płytka z tranzystorem i rezystorami odpowiedzialnymi za tryby.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

XP-E to będzie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: konteno »

bardzo dziękuję , chciałbym się dowiedzieć jeszcze jak się ma tu sprawa z odprowadzaniem ciepła bo w trybie 100% sporo się grzał radiator . ten gwint na wypustkach był jakoś wkręcany w obudowę? pytam bo nie widziałem jeszcze takiej latarki rozbebeszonej
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Z odprowadzaniem ciepła ta konstrukcja ma mało wspólnego raczej bym powiedział że to akumulator ciepła.
Ta platforma na której jest dioda chodzi jak śruba w gwincie tyle tylko że tu masz na czterech wypustkach ten gwint.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: konteno »

bardzo dziękuję za pomoc, dodaję dokładniejsze zdjęcia strukturyObrazek
Obrazek
Podkład pod diodą jest dość cienki ale było pod spodem trochę pasty. Mam rozumieć że regulacja zoom-u odbywała się obrotem głowicy z soczewką , w głowicy był gwint wewnętrzny taki jak na wypustkach a te chodziły w tych prowadnicach z tworzywa w obudowie oraz że jest brak jakiejkolwiek stabilizacji prądu , ochrony ogniw przed rozładowaniem itp itd . W jakich porządnych latarkach są stosowane te diody , jakim prądem da radę je w miarę bezpiecznie potraktować?
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

XP-E katalogowo do 1A.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: konteno »

ok , dziękuję
by nie zakładać kolejnego tematu mam jeszcze pytanko dotyczące latarki edc , czy ktoś wie co to za model ,jaka tu jest dioda i czy też to jest raczej hińczyk czy może jakiegoś konkretnego producenta Obrazek

Obrazek
zasilana jednym paluszkiem AA , na sterowniku od strony baterii widnieje napis A2682
jak trzeba to mogę sie postarać o dokładniejsze zdjęcia struktury
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

konteno pisze:ok , dziękuję
by nie zakładać kolejnego tematu
Jakieś dziwne przyzwyczajenia.... :roll:
konteno pisze:czy ktoś wie co to za model
Tania latarka No Name

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: konteno »

bardzo dziękuję za pomoc , latarka nie moja , tylko znajomego i chciałem mu trochę info o niej poszukać bo tak identyczną no name to ciężko znaleźć
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: konteno »

Witam
Obrazek
Obrazek

Mam jeszcze takie latarki NO NAME i jeśli mielibyście jakieś informacje odnośnie takich sprzętów to byłbym wdzięczny . Co prawda nie działają ale może byłyby szanse naprawy
Mniejsza jest zasilana jednym paluszkiem (99,5 mm wysokość , 25mm fi głowicy i 20 mm reszta ), płytka drivera oznaczona A3958 tranzystor G2501 dioda smd S4 i niska dioda led 5mm
Większa latarka to jak widać 9led (zasilanie raczej 3xAAA) wys 12cm , fi głowicy 36mm (26mm w środku)obudowy 28mm i 23mm w środku więc za wiele pewnie poza 18650 by nie weszło bo może te body i do zrobienia jakiegoś fanarka by się nadawało
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Szara to zabawka na ledach 5 mm. Ta druga to nie wiadomo co. Zdjęcia bardzo słabej jakości, ciężko cokolwiek powiedzieć. Uogólniając są to latarki kiepskiej jakości.
ILPT
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: konteno »

witam ponownie
No więc latarki w środku to coś takiego Obrazek
Obrazek
Obrazek
ale nie wiem co ma większa w środku tzn pewnie jakiś rezystor.sprężynki już zdążyłem wyrwać bo pordzewiałe były
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Najtańsza latarka z możliwych, typowa no-name / zabawka. Nie wiem czy jest sens za nią się brać.
ILPT
konteno
Posty: 92
Rejestracja: wtorek 03 sty 2012, 23:26
Lokalizacja: Tykocin

Post autor: konteno »

nawet i nie warto mocować się tu z tą XP-E ?
ODPOWIEDZ