Oświetlenie ledowe małego mieszkania

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Oświetlenie ledowe małego mieszkania

Post autor: midi »

Witam, oto kilka fotek z tego co wczoraj a w sumie dziś o 1-wszej w nocy skończyliśmy wraz z Edimem. Kompletne oświetlenie całego domu w technologi led, w skrócie sprawa wygląda tak, zastosowaliśmy dwa typy ledów tj cree Q3 5A i Q5 Wh. Ciekawą sprawą jest sterowanie niektórych obwodów, oświetlenie łazienki obsługuje autorski projekt Edima który zapala po kolei 10 ledów podczas włączenia a po wyłączeniu gasi je w odwrotnym kierunku, jest możliwość regulacji prędkości tego efektu. W momencie gdy podczas zapalania obwodu wyłączymy go gdy nie zapaliła się jeszcze ostatnia dioda z obwodu diody i tak gasną w odpowiedniej kolejności. Tu zakończyliśmy pierwszy etap prac, zamontowaliśmy 42 punkty świetlne, do zrobienia zostało zamontowanie podświetlenia nisz sufitowych ledowymi taśmami RGB wraz ze sterowaniem które obsłuży elektronika autorstwa Ediego. Sterownik ma bardzo ciekawe funkcję o których napiszę innym razem w momencie gdy zakończymy projekt. Zdjęcia nie najlepszej jakości ale robione były około 12-stej w nocy po około 7-mej godzinie naszej pracy więc nie bardzo się do tego chciało przykładać, postaram sie następnym razem pokazać coś więcej :wink: .
Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

midi, bajka! rewelacyjnie wyglada... napisz jednak czy brak cieplych diod nie jest nazbyt widoczny? probowalem u siebie w kuchni wymienic halogen na neutralne diody (rebele) i hmm... halogen jednak sporo przyjemniejszy, po prostu cieply kolor:(

a co do rozwiazan ledowych w domach to widzialem swietne sterowanie poprzez dotykowa plytke szklana - rozne ustawienia nastrojow/kolorow z plynna zmiana i intensywnoscia.
bartex
Posty: 146
Rejestracja: niedziela 02 lis 2008, 23:00
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: bartex »

pięknie pięknie :wink: jeśli mozna wiedzieć ile wyniósł was całkowity koszt nie licząc pracy w to włożonej? :smile:
Awatar użytkownika
LightLover
Posty: 267
Rejestracja: sobota 16 maja 2009, 19:31
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: LightLover »

WOW :!:

Gratuluję Panowie, doceniam Wasz ogromny wkład pracy w ten projekt.

Jest to bardzo kosztowna inwestycja, ale na długie lata.

Mógłbyś napisać coś więcej :?:
Jak jest z ilością i równomiernością światła ?
Jakich kolimatorów użyłeś ?
Jakim prądem karmione są ledy ?
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Z tego co widze uzyte zostaly 26mm soczewki Ledila, Rocket +/- 13*.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Tak, soczewki to Rocket Medium, nie oślepiają patrząc z boku, dają fajny efektowny beam, według mnie są najodpowiedniejsze do tego celu. Co do prądu to Q3 5A dostają 700mA, Q5 zaś 1A.

[ Dodano: Sob Lip 25, 2009 10:09 am ]
Oto reszta wykonanej pracy przez nas w tym mieszkaniu, zdjęcia przekażą to najlepiej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak więc można by powiedzieć do wyboru do koloru, na koniec jeszcze kilka filmików jak się to prezentuje podczas używania.
http://www.youtube.com/watch?v=MndbuCdOPDA sufit RGB
http://www.youtube.com/watch?v=mh2LyQl25IA łazienka
http://www.youtube.com/watch?v=y9Mlb5daT-U sypialnia
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

a intergracja z wieza hifi i porannym budzeniem bedzie?? :mrgreen:
dyskoteke mozna od razu otwierac;)

a powaznie to sporo sie napracowaliscie - szacunek!
Wlasciciel mieszkania zadowolony?:)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

W sumie ostatecznego efektu nie widział, skończyliśmy jak zwykle koło 24 :???: , wstępnie szeroko się uśmiechał. Fakt taktem iż jak wszystko włączymy na strobo to się niezły sajgon robi. Osobiście podoba mi się to na tyle iż u siebie niebawem też zainstaluję takie podświetlanie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Obejrzałem filmiki i O.o nie no tak myśle ze ktoś ma nie równo pod sufitem :D Ludzie mają różne zboczenia. :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

Super sprawa!!!!!!!!! Bajer - po prostu BAJER!
Utwierdziło mnie jedynei w przekonaniu że w następnym mieszkaniu w trakcie remontu na 1000% zrobie sobie takie oświetlenie.
W tym co mieszkam to popracuję nad tym aby podrasować to co jest.
Podoba mi się to że nie ma żyrandola/lampy a światło klimatyczne po prostu jest.
Awatar użytkownika
EdiM
Posty: 307
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 07:35
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: EdiM »

Witam
Zdjęcia czy filmiki nie oddają w zupełności klimatu.
Ogólnie to oświetlenie RGB to rewelacja!
Co prawda taki sterownik nie ma ciekawych powolnych programów. Niestety klient zrezygnował z mojego autorskiego sterownika sterowanego enkoderem, bo chciał jednak wszędzie na pilota.
Pozdrawiam
--
EdiM
Zapraszam do sklepu http://sklep.ledim.pl/
Zapytaj jak zdobyć dodatkowy rabat 15-20%
Awatar użytkownika
Umberto
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 20 gru 2007, 22:55
Lokalizacja: Środkowopomorskie
Kontakt:

Post autor: Umberto »

a ja też myślę nad takim oświetleniem. teraz (w sezonie) nie było czasu nad tym myśleć, a od dwóch dni mam elektryków na budowie.
Jak jest z zasilaniem, jakieś zasilacze do led? czy każda dioda ma osobny driver?
ja też mam swoją lampke:)
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Tak stosujemy dedykowane zasilacze do ledów, z jednego można zasilić około 12-14ledów z prądem 1A.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Umberto
Posty: 187
Rejestracja: czwartek 20 gru 2007, 22:55
Lokalizacja: Środkowopomorskie
Kontakt:

Post autor: Umberto »

a możesz podać model zasilacza??
ja z braku dostępu do tokarki i z elektroniką "na ty" za bardzo nie jestem chcę do
gotowych oprawek
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.15085
dodać diody q3 ew. p4 których trochę wcześniej uzbierałem...
każda dioda ma osobny driver?
ja też mam swoją lampke:)
Awatar użytkownika
EdiM
Posty: 307
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 07:35
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: EdiM »

Pozdrawiam
--
EdiM
Zapraszam do sklepu http://sklep.ledim.pl/
Zapytaj jak zdobyć dodatkowy rabat 15-20%
ODPOWIEDZ