Lampka na rower poszukwiana

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Podsumowując "imadlorekiego":
"Na koniec prośba- doradzajmy, a nie leczmy swoich kompleksów (kto ma więcej lumenów, dłużej działa, większą latareczkę, fajniej nazwie ogniwo, itd.)" - przychylam się do powyższego - drobne wtręty nie czynią moim zdaniem nic złego - barwią dyskusję.
Zaś to:
"Nie zgadzasz się z kimś? OK, powiedz to, ale daruj sobie głupie i prześmiewcze uwagi. Dla dzieciaków niedojrzałych są lepsze fora." - może czas aby ktoś zmienił coś (forum?) w swoim życiu? ;)
imadloreki
Posty: 17
Rejestracja: piątek 20 mar 2015, 02:03
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Lampka na rower poszukwiana

Post autor: imadloreki »

Mociumpel pisze: może czas aby ktoś zmienił coś (forum?) w swoim życiu? ;)
Nie! Nie opuszczaj nas @Mociumpel ! ;-) Się chłopina rozpisał ...
W każdym razie pozdrawiam :-)

Jaceko pisze: Chcę, aby lampka:
- była kompaktowa (przyczepiania w całości do kierownicy)
- oświetlała drogę przede mną i pod kołem oraz, aby nadawała się do ruchu ulicznego (z odcięciem światła)
- miała nieuciążliwy tryb migania (nie stroboskop) - najlepiej z możliwością zmiany jego mocy
- miała kilka trybów świecenia
- umożliwiała jazdę po ciemnym lesie (z tego co obserwuję i czytam, to min. 300lm) - aktualnie komfort mam przy dwóch lampkach jak z pierwszego linku (jedna z "zoomem" skierowana na wprost, druga szeroko - skierowana pod koło)
- ciepła barwa światła
- wymienne akumulatory, najlepiej 18650

I jak do tego będzie kosztować nie więcej niż 200zł, to będzie super :).
Czy ktoś może coś polecić?
Jeszcze raz na spokojnie czytam to, czego oczekujesz i ... tak, zdecydowanie powinieneś mieć DWA ŹRÓDŁA ŚWIATŁA.
Dlaczego ? Jazda po lesie, szczególnie szybsza to koniecznie DUŻO światła i BEZ odcięcia. Przekonasz się sam, jak odcięcie załatwi Ci walnięcie głową w gałąź, wiszącą nad trasą. Tutaj można sobie dać dodatkową lampę na kask, lub na kierownicę - dodatkową, powtórzę, mocną i bez odcięcia, migania, itp.

Jako światła krótkie, z odcięciem, ew. miganiem, możesz rozważyć jeszcze B&M Ixon Core. Lampa ta występuje w co najmniej dwóch wersjach - typowa jest na Niemcy i nie ma migania, druga posiada jednak dodatkowe diody do migania, w górnej części klosza. Zasilana jest z aku, prawdopodobnie Li-Ion, ale wbudowanego. Szukaj promocji, bo czasem można kupić sporo taniej niż wynosi cena katalogowa.

Zobacz jeszcze co obecnie ma Roxim w ofercie.

Powtórzę na koniec, że obawiam się, iż nie znajdziesz jednej jedynej lampki, która spełni WSZYSTKIE twoje oczekiwania. Ja szukałem dla żonki czegoś podobnego niedawno i ... za super tani chiński plastik podziękuję.
Jaceko
Posty: 11
Rejestracja: środa 25 sty 2012, 15:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lampka na rower poszukwiana

Post autor: Jaceko »

Poboczne dyskusje w tym wątku pominę ;)

imadloreki - dzięki za najbardziej konkretną wypowiedź
imadloreki pisze:Jeszcze raz na spokojnie czytam to, czego oczekujesz i ... tak, zdecydowanie powinieneś mieć DWA ŹRÓDŁA ŚWIATŁA.
Dlaczego ? Jazda po lesie, szczególnie szybsza to koniecznie DUŻO światła i BEZ odcięcia. Przekonasz się sam, jak odcięcie załatwi Ci walnięcie głową w gałąź, wiszącą nad trasą. Tutaj można sobie dać dodatkową lampę na kask, lub na kierownicę - dodatkową, powtórzę, mocną i bez odcięcia, migania, itp.
Przekonałeś mnie (szczególnie z tą gałęzią - nie pomyślałem o tym) - pozostanę przy wersji dwóch lampek
imadloreki pisze:możesz rozważyć jeszcze B&M Ixon Core. Lampa ta występuje w co najmniej dwóch wersjach
Zobacz jeszcze co obecnie ma Roxim w ofercie.
Dzięki, poszukam :).
Na pierwszy rzut oka model RX5 (od Roxima) wygląda rozsądnie

Pozostałym udzielającym się w dyskusji również dziękuję za nakierowanie mnie "we właściwą stronę" :)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Jakieś 4 lata temu, kupiłem XC-997A.
Obrazek
Zasilana 4xAA. Ma trzy tryby ciągłe, w najwyższym, w diodę idzie chyba 320mA.
Plama przed rowerem, przypomina prostokąt, z lekkim doświetleniem boków.
Obrazek
Tak wygląda rzut na ścianę, barwa jest mocno przekłamana przez żółty kolor ściany. Po zamontowaniu do roweru, plama się mocno rozciąga.
Lampka najpierw używana przeze mnie, przez ponad rok, potem przełożona do roweru żony. Do tej pory nie zawiodła. Światła wystarcza do jazdy z prędkościami około 20km/h, ale ja już mam kiepski wzrok...

Może warto się zainteresować. ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
r10
Posty: 2
Rejestracja: piątek 03 maja 2019, 10:42
Lokalizacja: DC

CatEye Reflex Auto

Post autor: r10 »

imadloreki pisze:jakiś czas jeździłem z Cateye Reflex TL-LD560F - jako sygnalizacja na miasto
Miałeś CatEye w wersji zwykłej, czy Auto?
Poszukuję informacji, czy w wersji Auto da się ręcznie wymusić świecenie, np. gdy chcesz mieć światło w mieście w dzień - dotyczy i przodu i tyłu.
Myśle o tej Reflex, bo ma dużą powierzchnię i jest jednoczesnie odblaskowa, a w rowerku dziecięcym nie mamy miejsca na zamontowanie oddzielnego odblasku. Na stałe byłby włączony tryb auto, ale czasem mógłbym chcieć wymusić u dzieci włączenie światła ręcznie.
magdaa161
Posty: 1
Rejestracja: środa 08 maja 2019, 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: magdaa161 »

Hej,

dzień dobry wszystkim i dziękuję za przyjęcie do grupy. Jestem Magda i jeżdżę na rowerze...w nocy.

Szukam drugiej lampki na rower (lub kask) i potrzebuję Waszej pomocy, bo sama się nie znam.

Jeżdżę rowerem w nocy, czasem nawet i 8 godzin, oprócz oświetlania drogi muszę oświetlać las i mapę na kierownicy. Rower górski, prędkości różne.

Posiadam Convoya S2+ po modach i poszukuję dla niej partnera. Nie wiem, czy na kask, czy na kierę. Wiem, że chcę kupić coś bardzo dobrego, co wystarczy na długo i nie będę musiała się już martwić oświetleniem :) Moja górna granica to 400zł. Zalezy mi na tym, aby dało się to cudo ładować z USB, ale też aby akumulatory były wymienne. Jakby się dało nie zmieniać aku podczas jednej jazdy, to wspaniale.
publico
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 26 maja 2019, 13:08
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: publico »

Podziwiam, że jeździsz w nocy. Dlaczego tak? Brak czasu w dzień?
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

magdaa161 pisze: ...
Jeżdżę rowerem w nocy, czasem nawet i 8 godzin, oprócz oświetlania drogi muszę oświetlać las i mapę na kierownicy. Rower górski, prędkości różne.

Posiadam Convoya S2+ po modach i poszukuję dla niej partnera. Nie wiem, czy na kask, czy na kierę. Wiem, że chcę kupić coś bardzo dobrego, co wystarczy na długo i nie będę musiała się już martwić oświetleniem :) Moja górna granica to 400zł. Zalezy mi na tym, aby dało się to cudo ładować z USB, ale też aby akumulatory były wymienne. Jakby się dało nie zmieniać aku podczas jednej jazdy, to wspaniale.
Partnerką dla Convoya mogła by być Roxim X7 ale nie idzie jej dostać,jak trafisz na ofertę z Roxi to daj znać bo jest paru napaleńców na nią ;). Możesz zastanowić się też nad Infun GT200 i zgłębić ofertę Ravemen.
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cervandes »

Czy tylko ja mam problem z odnalezieniem tematu z S2+ Dariusza70?
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
franio1991
Posty: 83
Rejestracja: niedziela 07 sie 2011, 22:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: franio1991 »

cervandes pisze:Czy tylko ja mam problem z odnalezieniem tematu z S2+ Dariusza70?
Tak.
viewtopic.php?t=13249
cervandes
Posty: 99
Rejestracja: niedziela 05 sty 2014, 19:08
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: cervandes »

Super, ale to nie jest ten temat w którym było kilka kolorów hostów, porównań optyk, sterowników, wersje 3 diodowe itp.
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A REF
Convoy S2 4C attiny25V 3,04A kolimator 15*90
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Działanie na fr.org lepiej Ci wychodzi ;)
viewtopic.php?t=20869
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

magdaa161 pisze: Hej,
Zalezy mi na tym, aby dało się to cudo ładować z USB, ale też aby akumulatory były wymienne. Jakby się dało nie zmieniać aku podczas jednej jazdy, to wspaniale.
Pytasz i masz ale czasu masz niewiele - TYLKO dzisiaj ostatni dzień:
https://www.fasttech.com/products/9622345 - przy zakupie (potrzebne konto niestety - ale to 15 sekund tworzenia) i z kodem CHERISH masz mega lampkę za ... 36,15 dolara - nic tylko kupować póki 29 jest jeszcze za oknem ...
lub to:
https://www.fasttech.com/products/1603/10046706/9631153 - nieco słabsze ale z większą baterią.
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

Cena zacna na Infun GT200 (oczywiście kupiony) tylko jak w domu wytłumaczyć że 3 latarki i 4 lampki rowerowe są do duszy i musiałem kupić nową ?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Powiesz że kupiłeś okazyjnie w Lidlu za 19 zł ...
ODPOWIEDZ