Convoy S2 na XPL HI

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
fazi
Posty: 278
Rejestracja: wtorek 31 lip 2012, 23:15
Lokalizacja: Mosina

Post autor: fazi »

dewudodo pisze:Haha no wlasnie tak czytam i od polowy pierwszej strony juz prawie nie kumam o co chodzi :) Ale cos czuje ze jak mnie s2 zacznie w łapy parzyć to szybko przyswojenwiedze :D
Nie jest aż tak źle, ja używam od około roku Convoy S2 XPL-Hi 2,8A i jeszcze jej nie skatowałem. Jak latarka jest w ruchu (np. rower) to śmiało można używać w trybie max. Do normalnego użytku tryb 40% spełnia większość wymagań.

Pzdr
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 sty 2017, 06:10 przez fazi, łącznie zmieniany 1 raz.
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Dostałem graty i wstępnie poskładalem. Mam jednak problem ponieważ zakupiony driver nie mieści się w pigule. Nie mogę nakręcić tego pierścienia żeby unieruchomić driver. Co polecacie? Zalutować w koło po obwodzie do piguly jednocześnie robiąc lepsze połączenie minusa? Słabo się lutuje do mosiężnej piguły, chyba że macie jakiś patent? Ogólnie latarka działa ale nie daje mi spokoju ten problem.
Ostatnio zmieniony środa 22 lut 2017, 04:11 przez dewudodo, łącznie zmieniany 2 razy.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Ten https://pl.aliexpress.com/item/Free-shi ... sstype=600 sterownik kupileś?
Jeśli tak to nie ma bata abyś go nie zmieścił w Convoyu.
Jeśli wygląda jak ten z obrazka (z zadziorami) to go lekko nadpiłuj (zlikwiduj zadziory) i wsadź, jeśli dalej nie będziesz w stanie to piłuj "na okrętkę" pilniczkiem aż osiągnie wymagany wymiar.
Chyba, że dostałeś 20 mm zamiast 17mm - wtedy problem bo naddatku 3 milimetrów nie zedrzesz ...
dziobak
Posty: 13
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 20:39
Lokalizacja: Sochaczew

Post autor: dziobak »

W wersji 6 i 8 AMC trzeba lutować driver do piguły na obwodzie(można też w dwóch punktach), ponieważ AMC'ki przylutowane od strony sprężynki wystają na tyle, że nie da się nakręcić tego pierścienia. Jest to zupełnie normalne.
Moja rada jest taka, żeby lutując najpierw przytknąć lutownicę do piguły, żeby ją nagrzać, a potem dopiero lutujemy do drivera. U mnie z kolbową 60W nie było problemu.
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

dziobak pisze:W wersji 6 i 8 AMC trzeba lutować driver do piguły na obwodzie(można też w dwóch punktach), ponieważ AMC'ki przylutowane od strony sprężynki wystają na tyle, że nie da się nakręcić tego pierścienia. Jest to zupełnie normalne.
Moja rada jest taka, żeby lutując najpierw przytknąć lutownicę do piguły, żeby ją nagrzać, a potem dopiero lutujemy do drivera. U mnie z kolbową 60W nie było problemu.
Jest właśnie jak mówisz , chodzi o ten pierścień że nie łapie gwintu. Będę próbował, bo kolbę mam słabszą bo 40W i może dlatego nie mogę złapać do piguły.
Mociumpel pisze:Ten https://pl.aliexpress.com/item/Free-shi ... sstype=600 sterownik kupileś?
Tak ten mam. Ale na szerokość wchodzi więc piłowanie nic nie da. Jest za wysoki bo opiera się na amckach jak kolega wyżej pisze.
Ostatnio zmieniony środa 22 lut 2017, 06:01 przez dewudodo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Ja z powodzeniem używam Solomona, który ma 48W. Podstawa to dobry gruby grot, który dobrze przekazuje ciepło z grzałki. Na początku męczyłem się z tym standardowym szpiczastym, a potem dostałem od brata grubą minifalę. Normalnie niebo, a ziemia. Lutując tym cienkim, raz męczyłem się tak długo, że całość nagrzałem do tego stopnia, że dioda spadła z MCPCB. :oops: No ale każdy jakoś zaczynał.
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

No to ja jestem na etapie męczenia się szpiczastym cienki ;) Już obczajam tą minifalę czy dopasuje do mojej lutownicy. Dzięki za podpowiedź.
Ostatnio zmieniony środa 22 lut 2017, 17:12 przez dewudodo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

...znaczy się, trzeba mieć kilka grotów, i używać w odpowiednich momentach, bo minifalą, nie przylutuje się rezystora 0602, a szpilką tranzystora mocy...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Na szczęście takich ewolucji nie zamierzam dokonywać ;)
Poskładałem latarkę i zastanawia mnie jedno. Driver miał dawać 2.8A w diodę, a z pomiaru mi wyszło przed modami 1.3 w trybie 100%. Możliwe że niedoładowane ogniwo może to powodować?

Modyfikacje standardowe:
-niskooporowe silikonowe przewody modelarskie 0.5mm2
-zmostkowane sprężynki
-szkiełko z powłoką
-klips na pasek
-magnetyczny ring w dupce :)
-pokrowiec Walter z dodatkowa kieszonką na zapasowe ogniwo

Ogólnie świeci fajnie, nie mam gdzie zrobić fotek jak na razie. Zmierzyłem temperaturę podczas dziesięciominutowej pracy na 100% i z pokojowych 28stC osiąga 63stC. Potem przerwałem pomiar bo i tak nie dało się dłużej utrzymać latarki w ręku :twisted: Nie wiem czy pomiar wiarygodny cyferkowo bo mierzone termometrem Microlife z opcją temperatury otoczenia.
Ostatnio zmieniony czwartek 23 lut 2017, 06:02 przez dewudodo, łącznie zmieniany 1 raz.
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Foto poglądowe
Obrazek

Low
Obrazek

Mid
Obrazek

High
Obrazek
5
Akumulator już jakiś czas używany, obecnie poniżej 4V, więc to jeszcze nie wszystko co można uzyskać
Ostatnio zmieniony sobota 25 lut 2017, 18:24 przez dewudodo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Przewody w mierniku odpowiednio grube ? Ogniwo ma odpowiednią wydajność ? Bez tego pomiar nie będzie prawidłowy.
ILPT
dewudodo
Posty: 50
Rejestracja: środa 04 sty 2017, 02:33
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: dewudodo »

Ogniwo Sony VTC5, 2600/30A, ale jak wspomniałem już lekko rozładowane, poniżej 4V bo na razie czekam na ładowarkę. Przewody w mierniku standardowe, raczej cienkie...
ODPOWIEDZ