Polski Mactronic czy magia Petzla - wąski wybór

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

hoka pisze:Większa waga,
Aż z ciekawości sprawdziłem. H03 bez magnesu, czyli opcji której HC30 nie posiada, jest o ... 3g cięższa. Zakładając, że do HC30 wypadałoby użyć ogniwa zabezpieczonego, to właściwie wychodzi, że będą ważyły tyle samo. :razz:
czekan
Posty: 7
Rejestracja: sobota 10 gru 2016, 21:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czekan »

hoka pisze:Ja skillhunta odradzam. Jak dla mnie przegrywa na każdym polu z Nitecore HC30. Większa waga, mniej światła, a wersja z dyfuzorem to jakość porównywalna do latarki z targu za 5 pln.
Konkrety:
- różnica w wadze 40g vs 44g, to 4g różnicy, tyle ile waży 50 groszy,
- do nitecore hc30 trzeba używać ogniw z zabezpieczeniem i wystającym "+"; ogniwo droższe 2x i cięższe o około 2g
- wybór optyki jest zależny od zastosowania. Na pewno wąska wiązka jest dobra przy podwieszeniu do broni, ale czy, do biegania i chodzenia to bym podyskutował.
- wersja z zawiaskiem jest do bani (H03F)
- na pewno ilość światła jest porównywalna. Realnie maksymalny użytkowany tryb to około 400-500lm
- różnica w cenie to 2x na korzyść skilhunta (kod na gearbescie "LSFD" zbija cenę do $30)
- zebralight z serii 600 jest jeszcze lepsza tylko kosztuje tyle co hc30 i h03 razem wzięte a nie jest o żadnej z nich 2x lepsza
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Odnosząc się do tych konkretów:
- Wagowo to przecież aż 10% więcej, a przy tego typu czołówce która w całości jest na czole ma to duże znaczenie.
- Nie trzeba używać ogniw z zabezpieczeniem. Konieczne są jednak z wystającym plusem.
- Ale Nitecore HC30 wcale nie świeci wąsko. Wybrałem ją właśnie dlatego że świeci szerzej od Zebry/Skillhunta o "takiej samej" budowie. Dla mnie jest to idealny kompromis szerokość/długość i właśnie dlatego wybrałem ją jako uniwersalną latarkę na rower i trekking. Jestem bardzo zadowolony jadąc przez ciemny las ;-)
- Tak H03F do bani. Szkoda.
- Ilość światła z 18650 jest mniejsza w H03. W Nitecore HC30 używam trybu 1000 lumen.
- Nie ma tutaj żadnej wielkiej różnicy w cenie. Na wszystkich portalach są stałe kody obniżające ceny Nitecore HC30 to około $33-35 USD.
- Zebra faktycznie wydaje się być lepsza(bawiłem się chwilę u znajomego) - nowsze wersje powinny mieć nawet więcej jak 1000 lumenów więc w przyszłości rozważę zakup ;-)
heikki
Posty: 10
Rejestracja: sobota 07 sty 2017, 23:34
Lokalizacja: Kraków

Post autor: heikki »

Co do wagi...to jak jest to poniżej 90 gramów to żadna różnica - nie dajmy się zwariować.
MYO RXP waży ponad 3x więcej, podobnie NAO 2 a jednak nadal sporo ultrasów biega z nią na głowie czy to treningi czy główne starty po kilka godzin na głowie.
Biegałem z MYO RXP jeden dłuższy trening i nie czułem dyskomfortu, a ona ważyła ok 1/3 więcej niż obecny Energizer.

Ostatecznie wybór padnie na klon Skilhunt'a z modem od człowieka z olx. Jest dostępne od reki, cena koło 130zł i mogę wrócić do biegania ;)

Dziękuje za wszystkie opinie i rady. Bardzo możliwe, że jeśli sprawdzi się taka konstrukcja to będę i tak zamawiał drugą dla brata to wtedy padnie na którąś z tych dwóch - Skilhunt / Nitecore bo czas oczekiwania nie będzie problemem.
ODPOWIEDZ