Modyfikacja SkyRay King

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Dolby
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 13:05
Lokalizacja: Wałbrzych

Modyfikacja SkyRay King

Post autor: Dolby »

Witam!
Wraz ze znajomym przeprowadzam modyfikację latarki SRK, na podstawie tej z tematu:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=15906

Jest to już druga taka sama modyfikacja na tej latarce. Wersja pierwsza niestety uległa spaleniu po tym jak nie została wyłączona i skierowana była główką w dół :)

Ale do rzeczy. Zakupiłem odpowiednie części od forumowych kolegów i ... jest problem.
Światło nie chce zaświecić. Znaczy się, pierwsze odpalenia zakończyło się sukcesem.
Diody zaświeciły. Jednak po odłączeniu zasilania i ponownej próbie zero reakcji.
Luty na sterze wydają się ok, przejścia też.

Obrazek

Obrazek

Ma może ktoś jakiś pomysł gdzie szukać problemu?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ciężko powiedzieć. To może być wszystko. Napisz jakich dokonałeś zmian i będziemy szukać problemu.
ILPT
przemo
Posty: 4
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 13:57
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: przemo »

Masa też jest, jak odlutuje przewód od podłoża , włoże ogniwo i podłącze przewód do podłoża, to diody lekko sie świecą i powoli gasną - coś jak prad z kondensatora. Brak pomyśłów poza uwalonym sterownikiem. Uprzedzając pytanie - nie włożyłem ogniwa odwrotnie
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Sprawdź każdą diodę z osobna czy świeci
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
przemo
Posty: 4
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 13:57
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: przemo »

Też sprawdzałem, świecą, zwarcia do minusa też nie ma.
Dolby
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 20 gru 2012, 13:05
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Dolby »

Jeszcze Panowie jakieś pomysły na diagnostykę? Jak sprawdzić czy ster działa poprawnie?
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Jak są diody połączone, szeregowy czy równolegle?
Świeć przykładem i nie tylko ;)
przemo
Posty: 4
Rejestracja: środa 27 kwie 2016, 13:57
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: przemo »

Szeregowo. poprzednio też tak było ale driver uległ spaleniu i teraz na nowym sterze chwile działało
ODPOWIEDZ