Toner do drukarki HP1200

....nie pasujące gdzie indziej...
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

pier, a pomachałeś tym przed założeniem ???
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Pewnie że machałem. Już nawet walnąłem w tą kasetę z nerwów. Nic się nie zmieniło, drobny tekst jest tak blady że ledwo widoczny.
Nie rozumiem tylko czemu na zamienniku za 20zł jest dużo lepiej.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Hmm. Współczuję. Jaka była data gwarancji/produkcji tego oryginalnego tonera? Dla mnie kwalifikuje się do reklamacji.

Ja takie jasne wydruki miałem na bardzo starym bębnie (światłoczułość chyba siada - ale specem nie jestem).

Tak, czy owak, naświetlanie jest raczej dobre, bo zamiennik zaczernia dobrze (chyba), no to tylko problem może być z kasetą całą...

Utrwalanie też raczej nie ma nic wspólnego z za małą ilością tonera na papierze...

Reklamuj i obyś to był kupił u porządnego sprzedawcy, który nie będzie Ci robił problemów.

Pozdrawiam!

BTW. ja do swojej "nowiutkiej" OKI MC560 kupiłem za Waszymi poradami toner czarny Activjet i wydruki dalej mam idealne :) co prawda prawie dwa razy droższy od najtańszych na alletro, ale i tak z 3 razy tańszy od oryginału. Dzięki!
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
kemor90
Posty: 129
Rejestracja: czwartek 18 sie 2016, 23:13
Lokalizacja: Ryki

Post autor: kemor90 »

Ja bym jeszcze wyciągnął cały bęben do czyszczenia jeśli jest w niej taka możliwość albo chociaż z jakieś opcji "samoczyszczenia na wstecznym". Nie wiem jak w HP to wygląda. Po prostu gdzieś powinno dać się włożyć kartkę żeby się oczyszczała. Możliwe że nieoryginalny proszek się gryzie z oryginałem.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Ale bęben światłoczuły jest nowy. Jest on zintegrowany z całą kasetą.
Toner kupiłem u jakiegoś gościa na allegro, żaden sklep. Czy jeśli toner przeleżał u niego "w szufladzie" trochę czasu może to być problemem?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
pier pisze:Toner kupiłem u jakiegoś gościa na allegro, żaden sklep.
Istnieje też możliwość, że ten toner, po prostu leżał koło oryginału, w magazynie...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Nic się nie powinno gryźć, bo wymieniana jest cała kaseta, z bębnem, wszystkimi zbierakami, wałkami itd...

Jak by się nie dało reklamować, to na allegro za ok. 20zł z przesyłką są same bębny do tej drukarki, ale głowy nie dam, czy to sam bęben, bo tam jeszcze po drodze są jakieś wałki transportowe a nie wiem, czy one nie mogą być przyczyną kłopotów.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Pyra raczej nic na to nie wskazuje. Toner był w oryginalnym pudełku nie otwarty. Są wszystkie plomby i hologramy.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

pier pisze:Pyra raczej nic na to nie wskazuje. Toner był w oryginalnym pudełku nie otwarty. Są wszystkie plomby i hologramy.
A jakie są na nim daty? Exp date powinna być, chyba każdy producent je drukuje dla świętego spokoju i większego zysku ;)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Szukałem ale nie ma. Jest tylko nadrukowany jeden numer na opakowaniu: 6B21M2Bk .
Wychodzi na to że problemem jest kaseta z tonerem ale do jasnej ..... co mu jest?

Kurcze znalazłem w jakichś materiałach gwarancyjnych HP że nie ma terminu przydatności na kasety z tonerem.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Pozamieniałem bębny swiatłoczułe pomiędzy kasetami. Nic to prawie nie dało. Oryginalny toner nadal słabo kryje a w zamienniku trochę się poprawił wydruk.
Wychodzi na to że toner jest zleżały i stracił właściwości.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Na allegro często zdarzają się zamienniki podłej jakości w oryginalnej obudowie, albo oryginały ale napełniane (oczywiście najtańszym kosztem).
Jak już wcześniej mówiłem, kup normalnie w sklepie zamiennik dobrej jakości (np activejet) i będzie problem z głowy.
A to co masz reklamuj.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Jeszcze raz napiszę. Kaseta którą kupiłem to na 100% oryginał. Sam otwierałem pudełko.
A czy taki zamiennik na acrivejet będzie tak samo drukował jak oryginał? Zależy mi na dobrym zaczrnieniu.
ODPOWIEDZ