Convoy C8 + XHP35 Hi

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
roniin
Posty: 37
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 14:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: roniin »

Bardzo dziękuję za odpowiedź, informacje mega przydatne. :padam:

Mam C8 z aluminiową pigułą, średnica gwintu tuby i piguły jest taka sama. Mierząc na gwincie tuby/piguły mam 22,8mm. Mierząc gwintowany otwór w głowicy 22,05mm. Zrobiłem test na 2zł które ma 21,5mm - wchodzi z luzem i grucha. Sterownik 22mm zmieści się po średnicy na 100%.
Obrazek
(cień z prawej strony na dole to luz)

Gorzej wygląda sprawa wysokości i samej piguły która ma zwężenie na sterownik.
Obrazek

Jeśli stoczę pigułę do wysokości gwintu (wtedy średnica jest ok dla sterownika), zostanie mi 5, może 6mm głębokości wewnątrz piguły. Sterownik ma:
x 7.5mm (Thickness)(including all component)
gdzie laminat to 1,6 mm i jeszcze jakiś tranzystorek na stronie bottom. Oczywiście prawie zero miejsca na kable, ale lutować to się nie boję.

Jestem ciekawy ile wystaje ta największa cewka nad laminat strony Top?

Jest szansa że się uda? Tubę mogę splanować o 1,6mm, tuba dotyka miejsca do którego stoczyłbym pigułę.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Od laminatu do końca cewki 5-6 mm w zależności jak prosto cewka przylutowana.

Myślałem że masz tą późniejszą wersją ze solidniejszą pigułą.
Przy tej trochę lipa z ciepłem.
Awatar użytkownika
roniin
Posty: 37
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 14:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: roniin »

no to poszło zamówienie :mrgreen:

2x piguła, może będzie pasować
1x XHP35 HI 4000K z DTP
1x H2-C Sterownik 22mm
1x przedłużka na drugą 18650

Temperatury się nie boje, bo najczęściej będę używał Lo i Med (z doświadczenia). Jak mi się uda to będzie super. Jeżeli polegnę, to zapakuję to do hosta K6 z kai. Ta K6 wygląda całkiem spoko, jestem ciekawy czy to też taki szperacz jak C8.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Od razu zapakował bym, do tego hosta K6. Nie chcę krytykować C8. Mam dwie sztuki. Ale stwierdzam, iż to światełko ma za mały reflektor. Już XM-L ma za dużą strukturę, do tak małego refa. Cóż z tego, że na wyjściu od groma lumenów. Jak ref nie daje rady. Robiłem testy z kilkoma reflektorami.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

murgrabia1410 pisze:Od razu zapakował bym, do tego hosta K6. Nie chcę krytykować C8. Mam dwie sztuki. Ale stwierdzam, iż to światełko ma za mały reflektor. Już XM-L ma za dużą strukturę, do tak małego refa. Cóż z tego, że na wyjściu od groma lumenów. Jak ref nie daje rady. Robiłem testy z kilkoma reflektorami.
C8 ma to do siebie że jest bardzo kompaktowa, pewnie dla tego wiele osób ją wybiera.
Obudowa typu L2 to już trochę klocek.
Dodatkowo przy takich latarkach powinno być sterowanie mikrostykiem, przy C8 jeszcze ujdzie bez bo jest lekka i krótka, ale taki klocek jak L2 czy ta K6 to już obowiązkowo powinna mieć włącznik pod kciukiem.
Awatar użytkownika
roniin
Posty: 37
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 14:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: roniin »

Dokładnie, C8 jest poręczne i mieści się prawie w każdą kieszeń. Do tego przy mojej obecnej konfiguracji bardzo pasuje mi rozkład światła. Po modzie z fotek też mi się podoba. Porównując tą latarkę, z latarkami w firmie której pracuję, jest zazwyczaj tak: trzy razy mniejsza, trzy razy mocniejsza, dwa razy tańsza, świeci dwa razy dłużej. :wink:
Takie małe WOW :o

K6 to tylko plan awaryjny.

Cóż z tego, że na wyjściu od groma lumenów. Jak ref nie daje rady. Robiłem testy z kilkoma reflektorami.
murgrabia1410 co to znaczy? Czego oczekiwałeś, a co się stało? W jakim sensie ref nie daje rady?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Pewnie ref C8 świeci za mało wąsko z diodą wielkości XM-L2 - z większym refem więcej światła ze spilla "włazi" do spotu znacznie podnosząc jego jasność.
Swoją drogą nie sama wielkość refa co jego głębokość i kształt dobrze dobranej paraboli znacząco poprawia zasięg. Różnica między głębokim dużym refem a równie głębokim a małym jest taka że w wielkim spill (otoczka wkoło spota) jest wielka, a w małym (średnicowo) a głębokim spill jest jest nieco większym ledwo widocznym kółkiem z goracym kółkiem spota w środku - prawie jak w dobrym zoomie z asferykiem ;)
dzik86
Posty: 22
Rejestracja: piątek 31 gru 2010, 13:57
Lokalizacja: szczecin

Post autor: dzik86 »

smokuxx1987
Jak długo świeci Ci ta latarka na high ?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Z podkręconym prądem 18 min do włączenia zab. Przed rozładowaniem.
Awatar użytkownika
roniin
Posty: 37
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 14:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: roniin »

Cześć,

dziś zabrałem się, za składanie C8 z XHP35 i H2-C :) Udało się. Zamówiona mosiężna piguła pasowała gwintem, została przycięta i wytoczona od środka od strony sterownika jak na zdjęciu. Jej całkowita wysokość to teraz 7,6mm.
Obrazek

Niestety, w środku zostało tylko 4,2mm a potrzebowałem co najmniej 5,3mm. Wytoczyłem więc miedziany pierścień dystansowy o średnicy zewnętrznej 22,0mm, wewnętrznej 20,8mm i wysokości 1,6mm.
Obrazek

No i udało się jakoś to poskładać :) a pierścień nie dotyka elementów płytki. Do korpusu wchodzi na styk, trzeba go prawie wkręcać, zresztą sterownik też (po oszlifowaniu zadziorów). Tolerancja 0.0 nic :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Następnie wkręciłem pigułę na pastę termo, włożyłem pierścień do korpusu i sterownik, no i dioda na pastę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek


Latarka świeci ładnie, ale teraz jest jasno i nie mam innej do porównania. Pierwsze testy będą po zmroku :) W trybie Hi 150% szybko robi się ciepła, ale bez przesady. Można spokojnie używać. Mam przedłużkę tulei, więc testowałem na jednym i na dwóch ogniwach (nie widać różnicy, zgodnie z przepuszczeniami :) ) I jeszcze jedno, nie musiałem planować gwintu tulei, długość jest ok, wkręciłem ją tylko odwrotnie, żeby ładnie przylegała masa do drivera (C8 ma frezowaną ściankę tulei z jednego końca, żeby zmieścić driver). Rozkład światła o który się bałem, chyba jest ok.

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Mam do Was jedno pytanie, nie mam tej podkładki dookoła diody, ale ref nie dotyka samej diody, tak naprawdę to chyba nawet wisi w powietrzu. Oczywiście nie lata, jest sztywny. Coś się może stać? Jakoś to poprawić? Nie wiem czy wysokość refa do diody jest ok...

Dam znać z nocnych testów. :mrgreen:
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Znajdź jakąś podkładkę centrującą ref bo jak luźno lata to może zrobić zwarcie w obwodzie diody.
Zamiast pasty pod podłoże mogłeś je przylutować do piguły, był by lepszy transport ciepła, ale tak też powinno być ok.
Awatar użytkownika
roniin
Posty: 37
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 14:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: roniin »

Ref NIE lata, zwarcia nie zrobi, ale... dioda nie jest idealnie centrycznie. Podkładka trochę to poprawi zmieniając pozycję refa ? czy trzeba diodą korygować?

Podkładka 1 Taka może być?

Podkładka 2 Czy taka?

C8 ma otwór w refie chyba 6,8 ta ma 7 :| Nada się ?
Awatar użytkownika
roniin
Posty: 37
Rejestracja: sobota 28 cze 2014, 14:46
Lokalizacja: Poznań

Post autor: roniin »

Hej,

testy o 23:00 :mrgreen: (nie było jeszcze absolutnie ciemno - czerwiec)

Niestety nie są to testy porównawcze, coś już mogę subiektywnie powiedzieć. Latarka ma podobny rozkład światła jak prze modernizacją, ale jest jego więcej :) Do poruszania się po ciemnej drodze wystarczy II tryb 5%. Przy trybie Hi 150% jest już niezły szperacz, jednocześnie dobrze doświetla boki. Trochę fotek tryb 150%:

ObrazekObrazekObrazekObrazek

Fotki są mega amatorskie - komórkowe. Do tego nie potrafię określić odległości.
Tutaj mam porównanie trybów i prądy (ISO i czasy te same), kolejno: 0,01%, 5%, 40%, 150%
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Prądy:
Jedno ogniwo 0,03A, 0,9A, 2,8A, 3,9A
Dwa_ ogniwa 0,04A, 0,4A, 1,2A, 2,9A
Na jednym i drugim ogniwie bez obciążenia 3,90V.

Proszę o komentarze mojego pierwszego moda :twisted:
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

smokuxx1987 pisze:Driver fabrycznie w trybie turbo daje w diodę 1.5A i po 60 sekundach jest płynna redukcja do 1A, na kanapkę do rezystora pomiarowego został dołożony kolejny co zwiększyło prąd w diodę do 1.7A w turbo.
Pamiętasz może jakiej wartości rezystor dokładałeś?
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Żeby wyszło 1.7 A to chyba R200.
R100 dawało jakieś 2-2.1A.
Teraz już nie pamiętam.
Dołóż R200 i zmierz prąd, jak będzie mały to wymień na R150.
ODPOWIEDZ