iTP A3 EOS Upgraded - maleństwo, potrafiące zadziwić

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

iTP A3 EOS Upgraded - maleństwo, potrafiące zadziwić

Post autor: pawelsz »

Mini recenzja mikrej latareczki, bardzo dobry opis jest tutaj:
http://www.candlepowerforums.com/vb/sho ... p?t=240639

Nadszedł czas, by mieć coś sensownego przy kluczach, a jakoś malutkie fenixy mi się nigdy nie podobały, to i lubię mieć jednak tryby świecenia i czasem troszkę MOCY ;)
Wpadło mi w oko iTP, chwila zadumy i drapania się po kieszeni i ... zamówiona, dostawa od Bryana trwała wyjątkowo szybko (wysłana w piątek , doszła w środę) i jest nowy gadget do kluczy :D
Są dostępne wersje std (1tryb świecenia) oraz upgraded (3 tryby świecenia), dodatkowo można je mieć w pokryciu HAIII black lub natural jak też jest wersja stalowa.
Trochę danych ze strony :
* LED type: Premium Cree XP-E Q5
* pokrycie anodyzowane Al HAIII
* Włącznik twist (kręcony)
* 3 tryby Mediu: Medium (18 lumens), Low (1.5 lumens), High (80 Lumens)
* Czas działania : 4h w med, 50h w low, 55min w high
* Zakres zasilania: 0.9 - 3V
* Kompatybilna z 1 x AAA alkaliczna lub NIMH
* Lion 1 x 10420 też niby pasuje, ale nie zalecają (nie mam, nie sprawdze...)
* Reflektor OP
* w zestawie 2 zapasowe oringi i instrukcję obsługi

Latareczka wygląda tak:
Obrazek
Ale żeby wyobrazić sobie jej rozmiar, warto zobaczyć taką fotę.. tosz ...piiii... jest wielkości mojego małego palca ;) (średnica akusa AA i dłuższa od niego o 1.5cm)
Obrazek
Na pokładzie malutka dioda XPE u mnie nie jest dobrze ustawiona w reflektorze, ale nie przeszkadza to wcale
Obrazek
A tak wygląda głowiczka i gwinty
Obrazek

Jakość wykonania, hmm, nie można mieć nic do zarzucenia :
1. Bardzo dobre i równe pokrycie HAIII
2. Dobrze wykonane oraz spasowane gwinty, również pokryte HAIII
3. Zdejmowany klips
4. Podłużny molet na body i głowicy ułatwia operowanie jedną ręką-nie ma z tym problemu
5. Cycek na dupce nie pozwoli postawić latareczki w trybie świeczki (mogli to inaczej zrobić...)
6. Łańcuszek taki sobie- ogniwa tylko zasiskane a nie zgrzewane- dałem coś innego
7. Fabrycznie nasmarowana - kręci się nią bardzo płynnie bez żadnych zgrzytów itd - miodzio :D

A jak świeci ? - jak na takie małe g..no to bardzo, bardzo mocno potrafi zdziwić znajomych ;P
Latarka nie ma pamięci- zawsze uruchamia się w trybie mid, jesli w czasie poniżej 2s wyłączymy i włączymy ją mamy następny tryb - min, a potem high i tak w kółko.
Na szybko pomierzyłem pobierane prądy w poszczególnych trybach oraz lux/1m im odpowiadające
min 0.03A/7 lux/1m
mid 0.24A/117 lux/1m
high 0.89A/390 lux/1m
Według mnie tryby są dobrane bardzo dobrze- nie ma pogoni za mocą i ssania z akusa 2A przez 20min, ale mamy realne (deklarowane przez producenta) 80lumenów przez 50min, widać przemyślaną pracę projektantów pod kątem użytkowego mikrusa.
W dodatku w trybie high latarka nie grzeje się bardzo- owszem po paru minutach czujemy ciepło, ale nie parzy w ręce, po prostu jest ciepła.
Rozkład światła (XRE daje bardzo równe przejście spota w spill w dodatku iTP świeci tak jak powinna- szeroko)
Obrazek

i na koniec z ciekawości zrobiłem wykres działania iTP zasilanej z Eneloopa AAA 800mAh
Obrazek

Podsumowując- dla mnie to bardzo udany zakup :)
Ostatnio zmieniony piątek 18 wrz 2009, 10:52 przez pawelsz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

dzięki Pawle za super mini-reckę. Fajnie, że czas znalazłeś, ja też chciałem ją mocno rekomendować-lepszego maleństwa nie widziałem jak na razie :mrgreen:
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

będzie idealna, jak uda się diodę zmienić na ciepłą :)
Ale faktycznie powala ilością światła do swoich mikrych rozmiarów
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Piękne to maleńkie cudo :D. Na prawdę ładna i przemyślna konstrukcja. Mnie tylko ten twist nie pasi. Miałem kiedyś latarkę z twistem i włącznik był tragiczny. Napisz jeszcze jak to tutaj wygląda.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Twist działa bardzo prosto- gwint body jest anodyzowany (nie przewodzi prądu), bateria/akus jest dociskana do głowicy sprężynką (nic nie lata w środku jak w niektórych) a włączanie polega na dokręceniu body do głowicy- wtedy koniec body (rant który nie jest anodyzowany) dotyka drivera i włącza się światełko.
Póki co działa wszystko bardzo dobrze, jedynie przy bardzo szybkiej zmianie trybów czasami..tryb się nie zmieni, ale to chwila zabawy i wyczucia :mrgreen: i nie ma z tym problemów.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

potwierdzam, działa idealnie.
Dzięki temu że nie ma mechanicznego włącznika jako takiego jest mniejsza i jest mniej do zepsucia ;-).
A tryby się rewelacyjnie zmienia....


o, pojawiła się wersja stalowa !!

Kod: Zaznacz cały

http://www.shiningbeam.com/servlet/the-174/**NEW**-ITP-A3-SS/Detail
linka muszę w code wstawiać bo te gwiazdki jakoś wszystko psują...
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Fajne maleństwo, dzięki za recenzję. Macie panowie porównanie jak to to świeci w porównani do tk-701? :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

musiał bym fotki machnąć, może znajdę czas....
ixjakub
Posty: 131
Rejestracja: piątek 28 lis 2008, 23:32
Lokalizacja: Polska

Post autor: ixjakub »

Fajnie wygląda. A gdzie dokładnie kupiłeś? (jakiś Bryan :wink: )
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Marcio
Posty: 31
Rejestracja: środa 01 kwie 2009, 09:22
Lokalizacja: Czeski Cieszyn

Post autor: Marcio »

maba pisze:Fajne maleństwo, dzięki za recenzję. Macie panowie porównanie jak to to świeci w porównani do tk-701? :)
Pozdrawiam.
W porownaniu do Tank TK 703 swieci mniej wiecej tak samo, tyle ze Tank ma bardziej skupiony promien.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

pawelsz pisze:Twist działa bardzo prosto- gwint body jest anodyzowany (nie przewodzi prądu), bateria/akus jest dociskana do głowicy sprężynką (nic nie lata w środku jak w niektórych) a włączanie polega na dokręceniu body do głowicy- wtedy koniec body (rant który nie jest anodyzowany) dotyka drivera i włącza się światełko.
[...]
Jako świeży posiadacz iTP doszedłem do wniosku, że bliżej zbadam sprawę włącznika twist w tym maleństwie. Wziąłem latareczkę, miernik w łapkę i oto wnioski. Jest trochę inaczej, niż piszesz. Gwinty są anodowane, ale nie ma to znaczenia, mogłyby być gołe. Dlaczego? Otóż driver nie ma elektrycznego połączenia z głowicą! Biegun ujemny akumulatora łączony jest przez body latarki bezpośrednio do drivera. Jest to rozwiązanie na prawdę pomysłowe. Z czasem, gdyby powłoka na gwintach wytarła się i nastąpiło przejście elektryczne między korpusem a głowicą, nie będzie miało to żadnego wpływu na funkcjonowanie latarki. Moim zdaniem genialne.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

wiem o tym- chodzi o coś innego, na co nie zwróciłeś uwagi, bo pisałem o tym co czego dotyka... akurat takie rozwiązanie jest rodem ze starszych fenixów - body zwiera obwód drivera, ale dodatkowo gwint jest anodowany - NIE WYCIERA się jak gołe Alu a to jest duży Plus dla malucha :)
Ale faktycznie mało czytelnie napisałem to :(
Problem jest inny- co będzie , jak się wytrze to coś na driverze, a grubo tego tam nie ma
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Jest na to w sumie rada. PCB drivera pocynować cienko. Jak się wytrze do miedzi, znów pocynować cienko :)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

a wykręcisz z głowicy PCB żeby je pocynować ?
Ja próbowałem i raczej nie radzę innym - klejona jest itd
ODPOWIEDZ