KDLITKER BL70s czy solarstorm? Czy może coś innego?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

KDLITKER BL70s czy solarstorm? Czy może coś innego?

Post autor: Panjarek »

Dzień dobry.
Sporo jeżdżę po nocach, po mieście a także poza.
Zastanawiam się nad kolejnym swiatełkiem.
Lubie mieć dużo światła i z tego względu zastanawiam się nad kdlitker BL70s ale z tego co wyczytałem za bardzo oslepia innych uczestników ruchu. Stąd też druga lampka której się przyglądam to solarstorm x3.
Wszystko znalezione na aliexpress.
Co myślicie? Może jakaś inna lampka w podobnym budżecie?
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Jeżeli ustawisz latarkę idealnie na wprost, nawet jakąś niedrogą, to też będziesz oślepiać. X3 była polecana ale po modach, nawet na forum był o tym wątek.
Co do BL70s, to jest bestia którą znam z praktyki. Aby nie oślepiać trzeba ją skierować lekko w dół. Jak będziesz w lesie, prostujesz i wszystko jak na dłoni ;)
qulerek
Posty: 64
Rejestracja: czwartek 27 gru 2018, 12:38
Lokalizacja: CK

Post autor: qulerek »

Wszystko zależy ile czasu ma świecić taka lampka. U majfrend'ów można kupić parę lampek drogowych z własnym zasilaniem ale świecą 1-2h max.
Z pakietem wg. mnie na drogę fajna jest Roxim X4, jest też X7 która po podłączeniu do powerbank'u odpala tryb Off road . Z hybryd cała seria Ravemen od PR600 do PR1600
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Panjarek »

Wystarczy mi około 2h świecenia duża ilością światła.
A jeśli chodzi o lampki Zanflare B3 i solarstorm x3 to która będzie dawać więcej światła? Głównie chodzi mi o odległość.
Ostatnio zmieniony niedziela 19 maja 2019, 22:32 przez Panjarek, łącznie zmieniany 1 raz.
szaleniec
Posty: 45
Rejestracja: wtorek 02 wrz 2008, 21:32
Lokalizacja: ldz

Post autor: szaleniec »

Ja użyłem dwie lampy Busch & Müller LUMOTEC IQ Cyo T Premium, zasilane z 4 ogniw 18650. Nie oślepiają innych uczestników ruchu, a ilość światła nawet przy jednej jest przyzwoita. Oświetleniem steruję przełącznikiem na kierownicy:
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ