Romisen RC-G2 dobra baza do modyfikacji różnych.

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Romisen RC-G2 dobra baza do modyfikacji różnych.

Post autor: pawelsz »

Sporo ludzi lubi czasem pogrzebać tu i ówdzie, a nie każdy lubi lub preferuje zasilanie z lion - czasami dużo bardziej "przyjazne" jest zasilanie ze standardowych akusów lub baterii AA (R6).
Niedawno była moja recka Romi zmodowanego przez Mar3 na diodę UV, troszkę (bardzo) interesowało mnie, jak to działa na oryginalnie dostarczanej diodzie (starej już, ale działającej) - firmowo jest dioda Cree P2 - zabytek w sumie, ale działa.
Ale coś innego jest ważne- kupując w DX za niecałe 11USD dostajemy wspaniały punkt wyjścia do rożnych modyfikacji lampki zasilanej klasycznymi AA o naprawdę niezłych możliwościach dopalenia i uzyskania niezłych wyników.
Na pewno wiele osób może zapytać dlaczego ? Otóż za niewielkie pieniądze dostajemy coś o naprawdę sporym reflektorze (wysokość 18mm i średnica aż 25mm, a to znacznie więcej niż klasyczne Fenixy) oraz coś, co rozbiera się tak po prostu- bez żadnych extra kombinacji- po prostu gwinty (całkiem niezłe) oraz do tego wszędzie uszczelki, a rozebrać można sporo...ale o tym za chwilę.
Latara ma jakąś powłokę- nie jest to HAIII na pewno, pewnie i nie HAII , może jakiś lakier- trudno jednoznacznie ocenić, ale często jest ważne, żeby działało wszystko dobrze, a drobne rysy tu i tam nadają co najwyżej klimat.
Tak wygląda wersja czarna:
Obrazek
Obrazek
A tak wygląda rozebrana
Obrazek
Tutaj widok refa-mocnego punktu tego światełka:
Obrazek
oraz body z którego się go wykręca:
Obrazek
A tak wygląda moduł od strony akusa:
Obrazek
(fotki rozebranego modułu potem dam)

Powiem Wam- podoba mi się, ponieważ:
1. Gwinty nie są idealne, ale nie maja klasycznych zadiorów typowych dla takich latarek made in china, w dodatku każdy gwint ma oring nieżle spasowany- to wręcz czuć- po dokręceniu nic nie lata i ma sie wręcz pewność szczelności (sprawdzę)
2. Zero kleju na gwintach- można rozebrać ręką, bez kombinacji
3. Bardzo dobry i głęboki ref o wysokości 18mm i średnicy 25mm - sporo i o to często chodzi, szkoda że OP, ale i tak działa nieźle
4. Wyłącznik- chyba ewenement w tanich latarkach- to jest Forward Clickie !! działa pewnie i można lekko nacisnąć, żeby chwilowo uruchomić lampkę, lub wcisnąć mocniej i włączyć na stałe.
5. Oryginalny driver pobiera z akusa AA ok 1.7A co nie jest złym wynikiem- w diodę może iśc ok 0.45A , a to już nieźle

W sumie jedynym minusem (w tej cenie), jest to, iż driver jest no mały- ma średnice ok 15mm, czyli typowe drivery z DX nie wlezą (mają ok17mm a tyle ma średnica całego modułu), No ale można dopasować cos innego, ewentualnie driver może być nie wsadzony w moduł, ale przyklejony do niego- da się i zapasuje.

Na dniach dam fotki jak działa na oryginalnej diodzie Cree P2, oraz jak na Edisonie UV oraz klasyczmy Edisonku.
Ref dla Cree działa super- bardzo ciasny spot i szeroki spill :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 27 gru 2010, 18:36 przez pawelsz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzieki Pawelsz za ciekawy opisik :mrgreen:
Potwierdzam, bardzo ciekawa lampeczka, jak za ta cene zaskakujaco dobrze zrobiona.Da sie wsadzic inny driver ale nie jest latwo...wlasnie dlatego ze jest to owe 15mm, ja musialem szlifowac do tych 15mm inny, wiekszy driverek a poza tym przelutowywac elementy blizej srodka bo juz sie nie miescily.
Gdzies tam mam jakies foty makro poczynione z tej okazji tej lampce, beda zaiteresowani to wrzuce....
intermario

Post autor: intermario »

A wydłubywałeś ten driver już może... ja też myślałem że u mnie to driver - kosmiczna technologia :-)

Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

No tak, nie ma jak chinska technologia;-)
Nie ma cudow, jak zasilanie jest z 1AA to jakis step-up byc musi, chocby najprymitywniejszy...
c++

Post autor: c++ »

No dobra- musze ją mieć :D w sam raz na lambde albo sterownik Flagiusza (mam nadzieje, że się coś ruszy w końcu)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Calineczka- są zainteresowani- daj foty, proszę :)
A ja myślę nad wsadzeniem lambdy do tej latary (ma cos kole 14mm chyba) + Lepsza dioda. Przy zasilaniu AA będzie podobnie, lub nawet słabiej, ale przy lion 14500 już będzie wygar - no 1A w diodę swoje robi + duży ref
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Prosze bardzo...ojj, nazbieralo sie tego:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


uffff....;-)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

o widzisz- piękna sesja photo :)
A pomierzysz coś może przy okazji, jeśli możesz, bo mi coś słabo wyszło:
Z akku ssie 1,5A, na diodzie jest 3.12V, ale ino 0.14A - no smutek, ale może idzie zasilanie impulsowe i miernik tego nie łapie (Mastech MAS838)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Mierzylem Pawle w pracy, nie wiem czy znajde wyniki, teraz Rominsen rozebrany...wsadzalem inny driverek a jak zauwazyles nie jest to najlatwiejsze...czasu zbraklo i lezy w rozsypce. Ale jakis mizerny byl ten prad rzeczywiscie, chyba kolo 0.25A.
Co do pomiarow pradu na diodzie, prosta zasada Pawle, jesli jestes w stanie rozpoznac na plytce kondensator elektrolityczny czy tantalowy, pojemnosci kilkudziesieciu czy klikuset uF i jesli on jest podlaczony rownolegle do wyjscia driverka-mozna mierzyc zwyklym miernikiem...
Jak za ciemno tlumacze machne schemacik/obrazki....teraz czas mi w kimono.... :mrgreen:
Jak to kiedys znajmomy pisal, Japonki maja fajnie, ledwo wstana i juz w kimono ;-)
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

eh Calineczka- nie jestem elektronikiem- ale spoko- ja mierzyłem, mierzył Mar3 inną lampkę i nam wyszło coś kole 0.15A na diodzie- mizernno- driver do zmiany
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Mozliwe Pawle, no nie pamietam, zastrzel...jak znajde ta karteczke w pracy to napisze ile bylo, ew. zapakuje stary driver do niej i zmierze ponownie;-))).
Awatar użytkownika
df
Posty: 307
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 15:38
Lokalizacja: z nienacka
Kontakt:

Post autor: df »

Witam,
Gratuluję naprawdę bardzo fajnego opisu - właśnie przekonaliście mnie do kolejnego zakupu na DX ;-)

Jeżeli z aku. ciągnie 1,5A i na diodę daje 150mA, to straszna cieniutko wychodzi ze sprawnością - ok. 24% (może coś jest źle zmierzone?)

Ja wczoraj w nocy skończyłem i uruchomiłem 1/2 elektroniki do swojego powerlight`a.
Na pierwszy ogień poszła płytka ze step`up-em i podtrzymaniem zasilania do procka.

I zrobiona tam przetworniczka na MAX 1796 ciągnie z 1x NiCd niecałe 0,5A a daje w diodę 154mA @ 3,28V - czyli ma sprawność ok. 84%, co przy tak niskim zasilaniu jest dość dobrym wynikiem.
Flagiusz
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Przyszedl do mnie drugi Romisen-GRAY.
Naprawde ladna lampka ;-)
Z tej to okazji zmierzylem ponownie prady...strach patrzec, z nowej baterii alkalicznej bierze kolo 1,6-1,7A, w diode idzie 0,18A !!!
Koszmarek.
Zrobilem obrzydliwego pajaka-lambde do drugiego Romisena(czarnego, ktorego juz rozdlubalem) i choc nie mialem cewki o parametrzach jakie bym chcial to ta pajak-lambda pobiera jakies 0,56A a w diodke idzie 0,2A. To juz jest cos! Sprawnosc liczona wyszla okolo 73%.NA lambdzie, na Romisenie z oryg. driverkiem boję się liczyc :shock:
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Jak można tak spierniczyć lampkę driverem. Chińczycy naprawdę nie potrafią zrobić nic do końca dobrze? Miałem dziś w reku i jakość mnie zadziwiła oringi ładnie posmarowane, nigdzie kleju nie widać, znaczki QC na pudełeczku. Już miałem jej dalej w świat nie posyłać tylko nie na rękę mi trochę AA zasilanie :cool:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Pomierzyłem wsio jeszcze raz:
Sssie z akusa ok. 1,5A, w diodę idzie jedynie 0.16A, i daje 1300luxów z 1m.
A teraz czas na moda :)
po zmianie drivera na lambdę mamy
z AA 1400 luxów
ale z lion 3600 luxów !!
ODPOWIEDZ