2x MTE SSC P7 900-Lumen 5-Mode Super LED Flashlight (18650)

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
gmpst2000
Posty: 28
Rejestracja: środa 18 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Z nikąd

2x MTE SSC P7 900-Lumen 5-Mode Super LED Flashlight (18650)

Post autor: gmpst2000 »

Co ja będę dużo pisać... Kupiłem 2x MTE SSC P7 900-Lumen 5-Mode Super LED Flashlight (18650) SKU:12060 i uchwyty Universal Bicycle Mount SKU:08274 w DX'ie. Do tego akkusy i ładowarkę i tylne lampki da dzieci. Paczka przyszła po 3 tygodniach od zakupu i aby nie opowiadać jak to fajnie świeci i w ogóle, że jest superanckie i że chyba dobrze złożone i polutowane (nie sprawdzałem) opiszę tylko, że zapłaciłem ciut cła i sporo VATu ale i tak jest zaje$%^&*( i o niebiosa taniej niż w sklepach w Polsce (o ile w ogóle takie moce światła są dostepne u nas w Polsce) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Test został w końcu zrobiony i nic nie widzę. :o Światło nap#$%^&* z latarek tak mocno, że obawiam się, czy można z nimi na drogę wyjechać normalnie po zmroku. Mam obawy o oczy kierowców i ich odruchy za kierownicą.

Światło z lamp nie jest tak skoncentrowane jak z "Bocialarki" i jest (moim zdaniem) dużo mocniejsze (po ok.900 lumenów każda), co oznacza, że w środku ciemności jasno jest jak w dzień i to zarówno przed rowerem jak i po jego obu stronach (w miarę rozsądku oczywiście).

Ustawienia aparatu przy wszystkich fotach były identyczne tj.

AF
Przesłona 2,8
Czas naświetlania 1 sek.
Brak statywu

Obrazek
Jedna latarka na minimum

Obrazek
Jedna latarka na średni poziom świecenia

Obrazek
Jedna latarka na max'a wycelowana na 3 metr przed rowerem

Obrazek
Dwie na max'a na 5 metr wycelowane

Obrazek
Dwie na max'a po korekcji ustawień. Zasięg światła skutecznego
45 metrów do ściany lasu. Prawa wycelowana na podstawę lasu, lewa
wycelowana na 15 metr.

Obrazek
Obie na max'a - 20 metrów do górki. Obie wycelowane w podstawę
górki

Obrazek
Widok z podnóża górki.
Awatar użytkownika
darklight
Posty: 26
Rejestracja: piątek 22 sie 2008, 20:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: darklight »

Witaj.
Na ile $ zrobiłeś zamówienie że zapłaciłes cło i vat?
Pzdr.
gmpst2000
Posty: 28
Rejestracja: środa 18 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Z nikąd

Post autor: gmpst2000 »

To były trzy zamówienia/paczki po 34...38 USD paczka.
Fifi
Posty: 24
Rejestracja: czwartek 27 lis 2008, 22:41
Lokalizacja: inąd

Post autor: Fifi »

(po ok.900 lumenów każda)
Tak tylko jest napisane, w rzeczywistości jest przynajmniej 2x mniej.
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Re: 2x MTE SSC P7 900-Lumen 5-Mode Super LED Flashlight (186

Post autor: toms_ »

gmpst2000 pisze:
Światło z lamp nie jest tak skoncentrowane jak z "Bocialarki" i jest (moim zdaniem) dużo mocniejsze (po ok.900 lumenów każda), co oznacza, że w środku ciemności jasno jest jak w dzień i to zarówno przed rowerem jak i po jego obu stronach (w miarę rozsądku oczywiście).
Nie wierz nigdy w specyfikacje z DX. Do 900lm tym latarkom bardzo daleko. Najlepiej zmierz sobie prąd pobierany z akumulatorka, pomnóż przez 0.8 i sprawdź sobie wg poniższej tabelki. Potem jeszcze ujmij trochę, bo tabelka jest dla binu D, a w latarce masz zapewne C.

Obrazek

To co otrzymasz to lumeny z emitera, a to co opuszcza przednią szybkę latarki to tak na oko 0.7 tej wartości ;)

A w Polsce, owszem można kupić mocniejsze latarki, jednak nie za cenę tych z DX.
gmpst2000
Posty: 28
Rejestracja: środa 18 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Z nikąd

Post autor: gmpst2000 »

No dobra. Nie udało się Wam mnie zniechęcić do nowych zabawek :P Kto następny? ;)

P.S. Trochę się zawiodłem na tych lumenach bo już miałem nadzieję, że będę mieć w sumie z tych dwóch latarek mocniejsze światło niż jedno "długie" w samochodzie ;)
Ostatnio zmieniony piątek 23 paź 2009, 21:47 przez gmpst2000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Fifi, toms_, on i tak będzie szczęśliwy - te 700 lumenów które ma realnie to i tak więcej niż mu potrzeba do jazdy :mrgreen: Po 3 godzinach wymieni sobie aku na świeże i pojedzie dalej, choć pewnie mu te 3 godziny w zupełności wystarczą - naprawdę niewiele osób jest się w stanie włóczyć po nocy przez 10-12 godzin.
gmpst2000
Posty: 28
Rejestracja: środa 18 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Z nikąd

Post autor: gmpst2000 »

@DOMINIK - Święta prawda! Święta prawda! Najdłuższe wypady po ciemku to były jazdy treningowe po 3..5 godzin. Nic więcej, bo i po co? Toż to akurat 50 do 80 kilometrów treningu :) Oczywiście kupiłem tez w DX zapasowe akku :)

KOCHAM MOJE LAMPY !
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

Ja bynajmniej nie staram się ująć tego "zadowolenia" ;). Jeśli, gmpst2000, jesteś zadowolony to spoko - bo taki przecież był cel zakupu :ok:

Napisałem te uwagi tylko i wyłącznie po to, żeby uświadomić nowego właściciela, że Chińczycy to straszni naciągacze, jeśli chodzi o parametry techniczne. I absolutnie nie można się kierować tymi parametrami podejmując decyzję o zakupie, zwłaszcza w takim miejscu jak DX czy KAI. Sam kiedyś miałem okres fascynacji tymi sklepami ( "takie towary, taki wybór i tak tanio.... :o " ). Ale że trochę już tego "przerzuciłem", to mi przeszło i mniej lub bardziej okrężną drogą dzielę się wnioskami ;)

Sam też trochę pedałuję, więc wiem jak to fajnie pomykać w nocy z dobrym oświetleniem. Wprawdzie moje samoróbki to może 1/3 tego światła z powyższych fotek, ale i tak jestem zadowolony. Sądzę, że Twój poziom zadowolenia jest proporcjonalnie (do jasności) większy - czyli naprawdę konkretny. I bardzo dobrze, że moje i Fifi posty Cie nie zniechęciły ;)

....Tylko pamiętaj, zawsze woź ze sobą jakąś awaryjną latarkę, bo nie znasz dnia, ani godziny, kiedy owo główne oświetlenie zdecyduje się przestać działać :lol:
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

toms_, dlatego kupił dwie :mrgreen:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
toms_
Posty: 281
Rejestracja: poniedziałek 17 sie 2009, 10:05
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms_ »

Jak to mówią... "nieszczęścia chodzą parami" :pp

Ale ok, żarty na bok ;) Faktycznie, mało prawdopodobne, żeby obie się wysypały podczas jednego wypadu. Mimo wszystko, warto mieć jakiegoś lekkiego malucha w pogotowiu. Bezpieczeństwa nigdy za wiele :)
gmpst2000
Posty: 28
Rejestracja: środa 18 mar 2009, 11:19
Lokalizacja: Z nikąd

Post autor: gmpst2000 »

Mam zawsze ze sobą małego zmodowanego "Romiego". Tak na wszelki wypadek. Tak samo w plecaczku jeździ kamizelka oblaskowa. Na wypadek niezaplanowanego nocnego pedałowanka :)
ODPOWIEDZ