Zmuszony do fotowoltaiki

....nie pasujące gdzie indziej...
Barba
Posty: 41
Rejestracja: piątek 07 gru 2012, 13:47
Lokalizacja: Warszawa

Zmuszony do fotowoltaiki

Post autor: Barba »

Wiem że to nie to forum ale ufam ludziom tu się udzielającym.

Nadszedł czas i rodzina przymusza do wydania ~31k pln (to wycena pewnej znanej firmy). Urzadzenie SolaX X3-MIC-15K-G2 i 12szt paneli jw-hd108n. Licząc na szybko w cenach detal wychodzi na sprzęt 13k plus pewnie 1k na elementy do montażu. Chętnie zapłacę ale bez przesady.

Czy jest ktoś kto może coś podpowiedzieć odnośnie dobrego miejsca gdzie szukać alternatywnej firmy (najlepiej małej, pasjonata z uprawnieniami i dobrymi referencjami)? Miejsce inwestycji to bliskie okolice zalewu Zegrzyńskiego.

Ja myślałem o instalacji naziemnej na nie ruchomej konstrukcji z buforem ciepła w postaci wody (jest piec gazowy i cała instalacja) oraz magazynem energii 5-10 kWh.

Budynku nie trzeba chłodzić w lato. Trzeba tylko grzać zimą. Zamieszkują 2-3 osoby. Firma wyliczyła instalacje na 4,15kW.

Koledzy proszę o poradę.
Annastempa
Posty: 17
Rejestracja: czwartek 12 paź 2023, 21:06

Re: Zmuszony do fotowoltaiki

Post autor: Annastempa »

Gdzie szukać w Internecie. Z energią z paneli lepiej brać to na fakturę od firmy niż na gębę. U mnie na osiedlu domków prawie każdy dom ma panele na dachu. Na około chyba z 300 domów 1 miał zapłon od instalacji źle podłączonej. Ale dlaczego i jak to nie wiem. A sąsiadowi przestałą działać po niecałym roku, odmówiła posłuszeństwa a "firma" się zwinęła bo to jakieś tam ludki byli co robili taniej ale bez własnej strony, bez faktury i bez nipu.

Szukaj gdziekolwiek, byle papier był kto robi, namacalny ich adres i siedziba. Przy okazji możesz połączyć do grzania wody też na dachu. Osobne platformy są dobre jak dach nie leci znowu tak jak by było najkorzystniej do światła.
ODPOWIEDZ