Cosinusowe totalnie amatorskie mody S21B

co i jak zrobiłem...
cosinus
Posty: 30
Rejestracja: środa 13 wrz 2023, 21:44

Cosinusowe totalnie amatorskie mody S21B

Post autor: cosinus »

Latarki zakupiona jako "latarka do dłubania" to był fajny pomysł.
Zakupione szczypce Segera, zresztą z wymianą bo pierwsze były zbyt duże, drugie idealne, w lokalnym sklepie

W jednej latarce gotowy podświetlony wyłącznik (wszystko od Simona), kolor sino-niebieski, mało intensywny, jest chyba dobrze. Żałuję, że kupiłem dwa w jednakowym kolorze.
Jest BARDZO FAJNE mieć różniące się, i nie mam nic przeciwko blademu świeceniu się w nocy (wg internetów niebieski 0.7mA)

W drugiej lutowanie "forward switcha". Switch przyszedł jako 5x w woreczku, jest wyższy - były na to przesłanki w sieci.
W pierwszej próbie nadwrażliwy ten forward, demontaż, trochę pilnikiem, montaż, mało pomogło.
Bardziej owocne okazało się wywrócenie gumowego kapturka na lewą stronę i przycięcie ostrym nożem około 1.5mm wzmocnienia, sądzę ze działanie jest bliskie ideału.

Wszystkiego miałem / mam nadwyżki, switch, płytek, kapturków więc odwaga do psucia większa.

Forward switche w woreczku okazały się mieć styki nie północ / południe, ale pólnocny-zachód / południowy-wschód, ale dało się to zlutować.

Najblizsze plany: precyzyjna wiertarka kolumnowa i montaż klipsów na śrubki M2.


Potrzebuję porad(y).
Czy z S21B zrobi bardziej thrower ?

Obie są z reflektorem "skórka pomarańczy", diody B35AM i 519A
a) bez zmiany diod, sam reflektor gładki ?
b) Zmiana diod ... pewnie kiedyś, celowo wziąłem odriverowane 3V i 6V

TIR i szerszy kąt
Druga pójdzie na szerszy kąt z optyką TIR
https://pl.aliexpress.com/item/1005002918129787.html
a) W karcie towaru nie są wymieniane moje diody. Coś mnie zaskoczy ? Jakąś uszczelkę / gasket potrzebuję ?
b) jaki kąt poczuję że nastąpiła zmiana ? 10? 15? 20?
Preferuję równo, a nie spot i otoczka. Czasem ma pomóc w jakimś zdjęciu

Mam nadwyżek: 3 rodzaje swicthów, klipsy na śrubki, simeringi, jakiś deal jest możliwy
Coś tam świeci, 4 albo 5 sztuk ... albo już wiecej
cosinus
Posty: 30
Rejestracja: środa 13 wrz 2023, 21:44

Re: Cosinusowe totalnie amatorskie mody S21B

Post autor: cosinus »

Kolejna "prawie modyfikacja".

Dupkowy wyłącznik taktyczny forward Sofirn (nominalnie dedykowany SP35T) , który pasuje do S21B.

Jest strasznie fajnie mieć dwa (forward i reverse) bez lutownicy
Coś tam świeci, 4 albo 5 sztuk ... albo już wiecej
ODPOWIEDZ